NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

5*DLX AMADARA NEHİR GEMİSİ İLE MEKONG NEHRİ, HALONG BAY, VİETNAM VE KAMBOÇYA

TÜM TURLAR DAHİL

01. Gün İSTANBUL - HO CHI MINH CITY (SAIGON) (VİETNAM)

13 Nisan 19 Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 12 Nisan gecesi saat 23.30'da buluşma. Türk Havayollarının, TK168 nolu seferi ile 13 Nisan saat 02.15'de Saigon'a hareket. Geceleme uçakta. Yerel saat ile 17.00'da, Vietnam'ın en çok turist çeken şehri olan, Fransızlardan kalma tarihi binaları ile ünlü, eski adı Saigon olan Ho Chi Minh City’ye varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeği  ve geceleme otelimizde.

02. Gün HO CHI MINH CITY (SAIGON) - CU CHI TÜNELLERİ (VİETNAM)

14 Nisan 18 Kahvaltı sonrası Saigon şehir turumuzu düzenliyoruz. Dünyanın en fazla motosikletinin bulunduğu bu şehirde (yaklaşık 3 milyon adet) Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali, Gösteri Merkezi, Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası, ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır.  Sonrasında Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzey’li lerin yaklaşık 200 km uzunluğunda yer altına yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerikan askerlerine karşı iptidai yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

03. Gün MY THO – CAI BE (VİETNAM) (GEMİ)

15 Nisan 19 Kahvaltı sonrası Ben Thanh hediyelik eşya ve açık yemek pazarı ziyareti sonrası 5* Dlx Nehir gemimizin bulunduğu My Tho’ya transfer. Gemimize giriş ve odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. Cai Be’ye doğru ilerlerken gemide Kaptan’ın Hoş Geldiniz Yemeği düzenlenecektir. Geceleme gemimizde. Gemimiz bu gece Cai Be limanında demirli kalacaktır.

04. Gün CAI BE - SA DEC (VİETNAM)

16 Nisan 19 Kahvaltı sonrası local teknelerle Cai Be’de bulunan şeker ve pirinç kağıdı atölyeleri ve tarihi Kiet Eski Evi'ni ziyaret etme fırsatınız olacak. Günün ilerleyen saatlerinde, Fransız yazar Marguerite Duras'ın gençliğinin bir kısmını geçirdiği Mekong Deltası'nda yer alan yaylı bir kasaba olan Sa Dec'e yolculuk. Bölgenin tarım ve sanayi ürünlerinin ticaret rotasının geçtiği Sa Dec, Vietnam Savaşı sırasında da Amerikan hücumbotlarının üssü olarak kullanılmıştı. Ünlü roman yazarı Marguerite Duras’nın çocukluğunu geçirdiği bu hareketli nehir limanında çekilen, yönetmen Jean-Jacques Annaud’nun 1992 yapımı şiirsel yapıtı “The Lover” filmi, bu büyük sanat insanının hayat hikâyesini orijinal coğrafyasından beyaz perdeye taşımıştı. Fransızlar’ın şehri uzun zaman önce terk etmelerinden beri fazla bir değişiklik geçirmemiş olan Sa Dec, gerçekten bugün bile Duras’nın yaşadığı yıllardaki güzelliğini korumakta: eski ambarlar, antik Çin dükkânları, ticaretin döndüğü eski mahalleler, yüklerini küçük iskelelerde doldurup boşaltan tipik nehir gemileri… Duras’nın küçüklüğünden beri, öğretmen annesinin içinde ders verdiği okul binası ve ailenin bitişikte yaşadığı küçük ev zamana karşı sapasağlam ayakta durarak direniyor. Gezimiz sırasında Duras’nın Çinli sevgilisi Huynh Thuy Le’nin, “The Lover” (sevgili) adlı bir müzeye dönüştürülmüş evini ziyaret edeceğiz. Yerel saat ile 19.00’da limandan hareket.

05. Gün TAN CHAU (VİETNAM)

17 Nisan 19 Kahvaltıdan sonra küçük botlarla gemiden ayrılıp dar kanallardan geçerek kıyıya çıktıktan sonra yerel zanaat atölyelerini ve ipekçileri gezip, kasabada yapacağımız keyifli yürüyüş ile Vietnam’ın kırsal hayat tarzını ve üretim ilişkilerini en doğal haliyle gözlemleyeceksiniz. (Tan Chau bölgedeki en bakir ve turizmin olmadığı bir köy) Daha sonra gemiye dönüş. Yerel saat ile 22.00’da limandan hareket. 

06. Gün PHNOM PENH (KAMBOÇYA)

18 Nisan 19 Kahvaltı sonrası yapılacak turumuz esnasında; Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı, Gümüş Pagoda, Phnom Tapınağı, Komünist dönemden kalma ve geçmişte Ruslar tarafından çok kullanıldığı için ismi Rus Pazarı olarak bilinen pazar ve Tuol Sleng Soykırım müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Akşam lokal folklor gösterileri düzenlenecektir. Geceleme limanda demirli gemimizde.

07. Gün OUDONG – KAMPONG TRALACH - PHNOM PENH (KAMBOÇYA)

19 Nisan 19 Kahvaltı sonrası Kamboçyanın eski başkenti Oudong'a hareket. Burada Budist tapınağını gördükten sonra Kampong Tralach'a geçiyoruz. Öküz arabaları ile nehir kıyısından Kampong Tralach köyünü gezeceğiz. Bu gezi esnasında yerel tapınakları görme fırsatı bulacağız. Tur sonrası gemimize dönüş ve Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e hareket. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra Phnom Penh’e varış. Varış sonrası bu güzel şehirde serbest zamanınız olacak. Akşam lokal folklor gösterileri düzenlenecektir. Geceleme limanda demirli gemimizde.

08. Gün OKNHATEY KÖYÜ (KAMBOÇYA)

20 Nisan 19 Kahvaltı sonrası Oknhatey Köyü'ne doğru yola çıkıyoruz. Oknhatey, Mekong Nehri'nin yemyeşil kıyılarında bulunan ve zengin ipek dokuma geleneği ile bilinen bir “İpek Adası” dır. Burada göreceğimiz yerler arasında yerel bir ilkokulu ziyaret edecek ve el sanatlarının geleneksel ipek dokumalarını gözlemleyeceğiz. Yolculuğunuz Phnom Penh'e gitmeye devam ediyor. 

09. Gün ANGKOR BAN – PHNOM PENH (KAMBOÇYA)

21 Nisan 19 Kamboçya'nın, 1970'lerde Kamboçya Komünist Partisi'nin silahlı kolu olarak kurulduğu kabul edilen, Kızıl Kmerler gerilla savaşı ile yönetimi ele aldığı dönemlerde yok olmayan birkaç köyden biri olan Angkor Ban'da yürüyüş turuna çıkacağız. Burada insanlar hala geleneksel ahşap alışkanlıklarında yaşayıp ve eski kültürel geleneklerini canlı tutmayı başarmışlardır. Yüzlerce ahşap ev, yerel köylülerin sürmekte olan günlük tarımının koşuşturmacası arasında, muz ağaçları ile gölgelenmiş, stilts üzerinde sağlam durmaktadır. Burayı ziyaret ettikten sonra gemi, Phnom Pros ve Phnom Srei (erkek ve dişi dağları) olarak bilinen Twin Dağları'na otobüsler  ile öğleden sonra bir gezintiye çıkacağımız, Kampong Cham'a doğru hareket ediyoruz. Bu gece gemide Kaptan’ın Gala Gecesi düzenlenecektir. Geceleme gemide.

10. Gün KAMPONG CHAM – SIEM REAP - TONLE GÖLÜ (KAMBOÇYA)

22 Nisan 19 Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış, unutulmuş ve sadece 200 kilometrekarelik alan üzerine kurulu, bağrında dünyanın en büyük tapınaklar zincirini bulunduran Siem Reap’ta bulunan otelimize hareket. Check-in ve odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. Kamboçya’nın en büyük gölü olan Tonle Gölü, 150 km genişliğe sahip. En ortasından bakıldığında hiçbir kıyısını görmenin mümkün olmadığı bu alan, aynı zamanda doğal kuş yaşamının en çeşitli ve sayıca zengin olduğu bir kuş cenneti. Geceleme Siem Reap’ta bulunan otelimizde.

11. Gün SIEM REAP (KAMBOÇYA)

23 Nisan 19 Kahvaltı sonrası gerçekleştirilecek ücretsiz şehir turunda; 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz. Angkor Wat, Bayon, Ta Phrom tapınaklarını ziyaret ettikten sonra Filler terası, Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını panoramik olarak göreceğiz. Akşam üzeri serbest zaman. Geceleme otelimizde.

12. Gün SIEM REAP (KISA PROGRAM BİTİŞ) – HANOI (VİETNAM)

24 Nisan 19 Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri sonrasında havalimanına transfer.  Yerel bir havayolu ile Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye transfer. Hanoi’ye varışımızda havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Hanoi’de bulunan otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde

Önemli Not: Kısa programa katılan misafirlerimiz Siem Reap havalimanından, yerel bir havayolu ile saat 13.05’ te Kuala Lumpur’a hareket edecektir. Yerel saat ile 16.15’te Kuala Lumpur’a varış. Burada yapılacak  aktarma sonrası Türk Havayollarının, TK061 nolu seferi ile saat 23.15’te İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımız 25 Nisan saat 05.15’te olacaktır.

13. Gün HANOI (VİETNAM)

25 Nisan 19 Kahvaltı sonrası düzenlenecek şehir turunda; günümüz Vietnamı’ının kurucusu Ho Chi Minh’in Mozolesi, Ba Dinh Meydanı, 1049 yılında yapılmış olan Tek Kolonlu Pagoda, Tran Quoc Pagodası, İlk Üniversite, Edebiyat Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Hanoi’nin Fransız Sömürge Döneminden kalma mahallerini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli Cyclo adlı yerel araçları ile tanıyacağız. Fransız Koloni Döneminden kalma 36 birbirini dik kesen küçük caddeden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi turda göreceğimiz yerlerden bazıları. Bu turun ardından Vietnamlıların yüzyıllardan beri geleneksel olarak eğlence amaçlı yerel halka sergilemiş oldukları, dünyada suda icra edilen tek teatral gösteri olan Puppet Show’u seyredeceksiniz. Geceleme otelimizde.. (Otelde Kahvaltı dahil)

14. Gün HANOI  – HALONG BAY (VİETNAM)

26 Nisan 19 Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Bay ‘de ki teknemize hareket (Hanoi’nin 170 km doğusundadır). Bu kültür mirası turumuz esnasında ayrıca geçtiğimiz 10 yıl içerisinde bulunmuş mağaraları da ziyaret edeceğiz. Geceleme Halong Bay körfezinde gemide.

15. Gün HALONG BAY - HANOI (VİETNAM)

27 Nisan 19 Sabahın erken saatlerinde Zümrüt rengindeki Halong Bay körfezinde ejderha sırtını andıran küçük adacıklar manzaralı seyir sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Hanoi de ki otelimize transfer. Hanoi ye vardıktan sonra serbest zaman ve geceleme otelde.

16. Gün HALONG BAY- İSTANBUL

28 Nisan 19 Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Hanoi Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 170 nolu seferi ile saat 22.20’de İstanbul’a hareket. 

17. Gün HALONG BAY- İSTANBUL

29 Nisan 19 Yerel saat ile 04.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

13-29 Nisan 2019, 15 Gece 17 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Uzun Program: Türk Havayolları ile İstanbul-Saigon // Hanoi-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kısa Program: Türk Havayolları ile İstanbul-Saigon // Kuala Lumpur – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Uzun Program: Yerel Havayolları ile Siem Reap - Hanoi arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 2 gece Saigon'da 5Otelde konaklama
 • 7 gece 5DLX Nehir gemisinde kabinlerde tam pansiyon konaklama
 • 2 gece Siem Reap’de 5Otelde konaklama
 • Kısa Program: Yerel Havayolları ile Siem Reap – Kuala Lumpur arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Uzun Program: 3 gece Hanoi’de 5Otelde konaklama
 • Uzun Program: 1 gece Halong Bay’de Gemide konaklama
 • Gemide akşam yemeklerinde ücretsiz şarap, bira, meşrubat ve çay & kahve servisi
 • Gemide kabinlerde, ücretsiz su servisi
 • Kara ve Gemi Programında belirtilen tüm turlar (Yerel Rehberler Eşliğinde)
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti (grup 20 kişi olduğu taktirde) 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Havalimanı vergileri
 • Liman vergileri 
 • Gemideki bazı alkollü ve bazı alkolsüz içecekler 
 • Gemi Personel Bahşişleri 
 • Yurtdışı çıkış harcı & vize ücreti   
 • Kamboçya ve Vietnam vizeleri sınırda (Acentamız tarafından tur öncesi getirtilen renkli çıktı halindeki davetiye ile) her yolcu tarafından münferiden alınmaktadır. Vize ücreti her giriş için kişi başı yaklaşık 100 USD olup sınırda münferiden ödenmektedir. Davetiye alımı için pasaportunuzun scan edilmiş hali gerekmektedir. Vize alımı için ise 2 şer adet renkli vesikalık fotoğraf yanınızda bulundurulmalıdır.

Önemli Notlar

 • Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay olması gerekmektedir.
 • Programda belirtilen saatler Türk Havayollarından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Pastoral Tour sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Pastoral Tour programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
 • Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Pastoral Tour sorumlu tutulamaz.
 • Nehir turları içeriği ve saatleri gemi şirketi tarafından belirlenmekte olup, tur esnasında gemiden ayrılış ve dönüş saatleri belirlenecektir. 
 • Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunu n kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 23 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir. 
 • Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 Euro’luk bir ön provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için) gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. 
 • Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır. 
 • Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir. 
 • Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Pastoral Tour sorumlu olmayacaktır.
 • Pastoral Tour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Pastoral Tour’un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.
YUKARI