NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ & GÜNEYDOĞU ANADOLU

05 NİSAN 2019, Cuma : İZMİR – ADANA

Sabah saat 06:00'da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Sun Express Havayolları kontuarında buluşma. Saat 07:35'de Adana’ya hareket. Saat 09:00'da Adana'ya varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında Adana’nın önemli mekanlarını gezmeye başlayacağız. Taşköprü ve Seyhan Nehri, Tarihi Kız Lisesi Binası, Adana Sinema Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Sabancı Merkez Camii, Ulu Camii, Ramazanoğlu Konağı ve Medresesi, Saat Kulesi, Eski Bedesten ve Kazancılar Çarşısı, Arkeoloji Müzesi ve Etnografya Müzesi ve Adana Tren Garı görebileceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Adana Portakal Çiçeği Festivali etkinliklerine katılıyoruz. Keyifli bir günün ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

06 NİSAN 2019, Cumartesi : ADANA – İSKENDERUN – ANTAKYA

Kahvaltı sonrası 1. yüzyılda dünyanın en büyük 4. şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz. Yolumuz üzerindeki Yılanlı Kale'de panoramik fotoğraf molası verip, İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya varıyoruz. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında ilk olarak Zeugma Müzesi'nin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Uzun çarşı, Demirciler çarşısı, Habip Neccar Camii gezilerimizi yaparken bir yandan da panoramik olarak göreceğimiz Rum-Ortadoks Kilisesi, Protestan ve Katolik Kilisesi, tarihi Antakya evleri, Eski Antakya Sokakları arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Sonrasında Habib Neccar Dağı'nın eteğine yapılmış olan dünyanın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

07 NİSAN 2019, Pazar : ANTAKYA – GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep şehir turunda öncelikle Zeugma Mozaik Müzesi'nde; Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Öğle yemeği (ekstra) sonrasında Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi'ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tatmiş kahvesi içecek, Tütün Hanı'nda alışveriş yapacaksınız. Bugünkü son durağımız Gaziantep’in tarihi beşiği olan; Bey Mahallesi olacak. Dar sokaklarıyla, çıkmazları, kesme taştan yapılmış cumbalı evleriyle, tipik bir Osmanlı mahallesinin güzelliğini gözler önüne seriyor. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

08 NİSAN 2019, Pazartesi : GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Halfeti’ye varmadan önce Fırat’ın kıyısında Gaziantep’in Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs/Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "Dünya'da siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde 45 dakikalık bir tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Şanlıurfa’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’da ilk olarak ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler), Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezine geçiş. Şehir turunda Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Mancınık, Rıdvaniye Camii, Bedesten görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Sonrasında Sipahiler Çarşısı gezisinde alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşıda Yemeni, Peştamal, Şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan "Sıra Gecesi"ne (ekstra) gidiyoruz. Sonrasında geceleme otelimizde.

09 NİSAN 2019, Salı : ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE – MARDİN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Bugünki programımıza dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe gezimizle başlıyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Alınacak öğle yemeği sonrasında Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe ilk olarak Mardin Müzesi ile başlıyoruz. Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesi'ni geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesi'ne gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi geziyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10 NİSAN 2019, Çarşamba : MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR – İZMİR

Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyor Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş Mor Gabriel Manastırı'nı gezip “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan’’ Midyat’a doğru yöneliyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi'ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani–Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş Telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısında gönlünüzce alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalacak olan, Hasankeyf’e geliyoruz. El – Rızk Camisi, Artuklu Köprüsü, Küçük Saray, Büyük Saray görülecek yerler arasında. Güzel bir çay ile Hasankeyf’in tadını çıkararak gezimizi fotoğraflıyoruz. Burada alışveriş için serbest zaman. Batman üzerinden Diyarbakır’a hareket. Diyarbakır’da Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Surlar ve Atatürk Köşkü görüldükten sonra alınacak akşam yemeği sonrasında havaalanına transfer. Sun Express Havayolları ile saat 22:40'da İzmir’e uçuş. Güzel bir gezinin ardından İzmir’e varıyoruz.

Bu Turun Tarihleri

05-10 Nisan 2019, 5 Gece 6 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Adana – Diyarbakır / İzmir Sun Express Havayolu uçak bilet bedeli
 • Adana / Antakya / Gaziantep / Şanlıurfa / Mardin / Diyarbakır arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Adana’da 4* Adanava Hotel’de v.b. 1 gece konaklama 
 • Antakya’da 4* Anemon Hotel’de v.b. 1 gece konaklama  
 • Gaziantep’te 4* Met Gold Hotel’de v.b. 1 gece konaklama
 • Şanlıurfa’da 5* El Ruha Hotel’de v.b. 1 gece konaklama
 • Mardin’de 4 * Yay Grand Hotel’de v.b. 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 5 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 4 )
 • Halfeti tekne turu
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı 
 • Öğle yemekleri
 • Adana’da ve Diyarbakır’da alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da müzikli sıra gecesi
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 40 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI