NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ALSACE - LOREN BÖLGESİ TURU

TÜM TURLAR, BİR AKŞAM YEMEĞİ VE ŞARAP TADIMI DAHİL

1.Gün : İzmir - Basel - Eguisheim - Colmar

Sabah saat 05.00'de Dış hatlar terminali Sun Express kontuarında buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından XQ 912 sefer sayılı uçak ile 07.00'de Basel’e uçuş. Yerel saat ile 09.10 da İsviçre-Fransa sınırında bulunan Basel-Mulhouse Havalimanı'na varış. Bizi bekleyen özel aracımız ile İsviçre'nin kültür şehri Basel'de küçük bir şehir turu yapacağız. Ren Nehri'nin etrafına kurulu şehir, görkemli binaları ile oldukça etkileyicidir. Basel'in merkezini gezmek için beş farklı yol izlenebilir. Bunların hepsi de Basel tarihindeki ünlü kişilerin isimleri ile anılıyor. Erasmus, Hans, Holbein, Jacob Burchardt ve Paracelcus'u takip ederek şehirde tarihi çağlar arasında yolculuk yapabilirsiniz. Şehir turumuz sırasında Büyük Basel'de tarihi evlerin sıralandığı daracık sokakları ve gösterişli belediye binasını, katedral meydanını göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından "Fransa'nın en güzel köyü" ünvanını taşıyan ve 1989'dan beri çiçeklendirmesi ile ödüller alan Eguisheim Köyü'ne doğru yola çıkıyoruz. Yarı ahşap evleri, dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra, Colmar'a hareket ediyoruz Colmar; rengârenk çiçeklerle bezeli, özenilerek tasarlanmış evleri, sokakları; sonsuz gibi görünen üzüm bağları arasında uzanan yolları ve lezzetli yerel şarapları ile ünlüdür. Colmar'a varışımızın ardından "küçük Venedik"i andıran ve nehir kenarına bir süs gibi dizilmiş rengarenk evleri göreceğiz. Bir çoğumuzun hafızasına kazınmış fotoğraf kareleri sizleri şaşırtacak. Ardından 1609 yılında yapılmış ev "Maion Des Tet", St. Martin Katedrali'ni görüyor ve şehir merkezine doğru yürüyoruz. Dikkatimizi çeken bir çok ev arasında şehrin sembolü olan Pfister'in evinin bulunduğu kasaba meydanında mola veriyoruz. Ardından otele transferimiz yapılıyor…Buradaki otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız ( EKSTRA). Konaklama otelimizde.

2. Gün : Colmar - Riquewihr - Haut Koningsburg Şatosu Obernai –  Mont Ste-Odile’e - Strasbourg

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Alsace bölgesinin en güzel köylerinden biri olan Riquewhire’ye hareket ediyoruz. 1. Dünya Savaşında Almanlar ve Fransızlar arasında bir türlü paylaşılamayan bu kasabanın daracık sokaklarında dolaşacağız. Cıvıl cıvıl sokaklarda hediyelik eşya alabilir, yöreye mahsus tatlardan tadabilirsiniz. İkinci durağımız Alsace’ın dünyaca ünlü şarap bölgesini keşfe doğru yola çıkıyoruz. 9. yüzyılda inşasına başlanmış Haut-Koningsburg Şatosu. Fransızların efsanevi Kralı Charlemagnee dayanan bu şato bütün Alsace bölgesine kuş bakışı bir noktada yer almaktadır. Bu büyüleyici şato gezimizden sonra bölgede yetişen üzümlerden yapılan bir tadım merkezine hareket ediyoruz. Bir üzümün dalından koparıldıktan sonraki sürecinin anlatıldığı bir şarap üretim merkezini geziyoruz. Beyaz şarapları ile ünlü bu mekânda çeşitli şarapları tattıktan sonra damak tadınıza en uygun şaraplardan seçebilirsiniz. tadabilirsiniz. Alsace bölgesinin en güzel noktalarını gezdikten sonra Alsace "Şarap Yolu" üzerinde bulunan ve çok renkli çatıları, çiçeklerle süslü küçük sokakları, tabelaları, pazar meydanı, surları ile Alsace’ın bir sentezi olan Strazburg kentine 25 kilometre uzaklıktaki Obernai’ye hareket ediyoruz. Bağların arasından geçerek Obernai’ye varıyoruz. Obernai kasabasında bir gezintiden sonra, buradaki Robert Blanck şarap mahzenlerini ziyaret ve Alsace’ın prestijli AOC apelasyonlu Riesling, Pinot Gris, Muscat ve Gewutztraminer şaraplarının tadımını yapıyoruz. İkinci durağımız, Mont Ste-Odile’e geliyor ve 763 metre yüksekliğindeki manzara noktasında mola veriyoruz. Yarım saatlik kısa bir yolculuk sonrası Strasbourg’a varıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

3.GÜN : Strasbourg – Baden Baden - Stuttgart

Kahvaltı – Otelden ayrılış ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan "Grande İle" ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedrali, Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz. Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Petite France (Küçük Fransa)'dan tekneye binerek Ren Nehri'nin bir kolu olan İll Nehri'nde keyiflli bir tekne turu yapacağız. Strazburg; tarihi ve kültürel miraslarının zenginliği ile tanınan, bir çok ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış, Gutenberg matbaayı burada icat etmiş, Rouget de Lisle'de 1792'de Fransa milli marşı La Marseillaise’i burada bestelemiş, hümanizmin babası olarak anılan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe hayatlarının bir kısmını Strazburg’da geçirmişlerdir. Ren Nehri'nin bir kolu olan ve Grande Ile’i çevrileyen İll nehrinin çizdiği kanallar üzerinde bir tekne turu yapıyoruz. Gezi sırasında Rohan Sarayı, Petite France semti, üstü kapalı köprü, Derici semti, 1870-1918 yıllar arasında inşa edilen Alman semt sivil mimari örnekleri ve dinî yapılar,  Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi modern binalar göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Baden Baden üzerinden Stutgart’a hareket. Bu küçücük kentte o kadar çok “en” ki! En çok ağacın, en çok milyonerin yanı sıra, kentin filarmoni orkestrası, Almanya’nın en eski orkestrasıdır. Ayrıca Avrupa’nın ikinci büyük opera ve konser salonu da buradadır. Kısa şehir tanıtım turundan sonra Stuttgart’taki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme.

4.GÜN : Stuttgart – İzmir

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Panaromik şehir turumuzu yapıyor ve özellikle Mercedes-Benz Müzesi’ne hareket ediyoruz.  Otomobil Müzesi. 19 Mayıs 2006 tarihinde Mercedes-Benz tarafından açılmıştır. Müzede Mercedes-Benz'in eski otomobilleri yer almaktadır. Stuttgart şehir turumuzu tamamlayıp Stuttgart Havaalanı’na hareket ediyoruz. XQ 973 sefer sayılı uçak ile saat 14.45'de İzmir’e hareket ediyoruz. 18.40'da İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

 

Bu Turun Tarihleri

06-09 Haziran 2019, Ramazan Bayramı, 3 Gece 4 Gün

11-14 Ağustos 2019, Kurban Bayramı, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Sun Express HY ile İzmir / Basel - Stuttgart / İzmir direk seferi ile ekonomi  sınıfı uçak bileti,
 • Programda belirtilen tüm çevre turları
 • Colmar’da 1 gece  4*Grand Hôtel Bristol; Strasbourg’da 1 gece 4*Mercure  Strasbourg Centre; Stuttgartta 1 gece 4*Jaz Stuttgart Hotelde ; toplam 3 gece  oda+kahvaltı konaklama
 • Kahvaltılar ( 3 )
 • Gala yemeği ve bir kadeh ünlü yerel Alsace şarabı
 • Petite France da  tekne turu,
 • Şarap Mahzeni ziyareti ve şarap tadımı,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Müze giriş ücreti (Haut Koenigsbourg ) 
 • Tursab seyahat güvence paketi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri,
 • Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
 • Şahsi harcamalar
 • Schengen vize ücreti:  ( 120 € ) ***Yeşil Pasaporta vize yoktur.***

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava yollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şehir ve çevre turlarında  tüm müze ve ören yeri girişleri yolculara aittir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin para birimi Euro’dur. 
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Bu turumuzda bagaj hizmeti yoktur.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. 
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır. 
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz. 
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
YUKARI