NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ALSACE - LOREN BÖLGESİ TURU

BİR KIŞ MASALI

1.GÜN  ; İZMİR – İSTANBUL - BASEL –MULHOUSE - COLMAR

Sabah saat 05.00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 07.00'de TK 2307 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. 08.10 varış.  TK 1923 sefer sayılı uçak ile saat 09.55'de Basel Mulhouse Havalimanı’na uçuş. Saat 11.05'de varış, Bizi bekleyen özel aracımız ile Mullhose şehir turumuza başlayacağız. Türkçe karşılığı “Değirmen Köyü” anlamına gelen bu kasaba; her ne kadar mimari açıdan Almanya’ya ait olsa da daracık sokakları, tabelaları, sokakta oynayan çocukları ile bir tam bir Türk beldesini andırmaktadır. Şehir gezimizin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden olan Colmar’a hareket edeceğiz.  Şarap Yolu'nun başkenti olarak kabul edilen Colmar’da Belediye Binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise “ bölgesini göreceğiz. Turumuzun ardından konaklama yapacağımız otele geçeceğiz. Otel giriş işlemlerimizden  sonra  serbest zamanınız olacak. Konaklama otelimizde.

2.GÜN  ; COLMAR – HAUT KOENIGSBOURG ŞATOSU –RIBEAUVILLE– RIQUEWIHR-EQUISHEIM

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, bizleri bekleyen özel aracımız ile ortaçağ filmlerine konu olmuş ve muhteşem doğasıyla bizleri büyüleyecek olan ünlü şarap yolunu keşfe çıkacağız. İlk durağımız Kuzey Fransa’nın en önemli eserlerinden biri olan Haut Koenigsbourg Şatosu olacak. 700 metre yükseklikte bir tepeye konuşlanmış olan bu şato 12. yüzyılda Hohenstaufen ailesi tarafından inşa ettirilmiştir. Daha sonra şato, 15.yüzyılda Hasbourg ailesine geçmiştir. 1633’te ise terk edilen şato 1899’da, Selestat şehri tarafından Alman İmparator Willhelm II von Hohenzollern’e hediye edilmiş ve mimar Bodo Ebhardt tarafından restore edilmiştir. Fransa’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen şatolardan biridir. Şato ziyaretimizin ardından şarap yolunun en güzellerinden biri olan Ribeauville’yi ziyaret ediyor ve burada bölgenin meşhur şaraplarından tatma imkanına sahip oluyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından, bir sonraki durağımız 180 kilometrelik şarap yolunun en önemli kasabalarından biri olan Riquewihr. Bu köy aslında “şarap bağlarının incisi “ olarak da kabul edilir. Tipik Alsace bölgesi evleri, surları ve şarap mahzenleri ile ilk günkü ihtişamını halen korumakta olan Riquewihr köyünü keşfediyor ve Colmar yolu üzerinde bulunan, ‘Fransa’nın en güzel çiçeklendirilen köyü’ ünvanına da sahip Eguısheim’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yarı ahşap evleri, dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra Colmar’a geri dönüyoruz. Dönüşümüz ile birlikte serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.GÜN ; COLMAR – STRASBOURG

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Alsace bölgesinin yine çok önemli şehirlerinden biri olan Strasbourg’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir gezimize; UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan “Grande İle” ile başlayacağız. Notre Dame Katedrali, Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri burada göreceğimiz eserler arasında bulunmaktadır. Strasbourg’un en güzel ve ilginç semti olan Petite France (Küçük Fransa)’dan tekneye binerek Ren Nehri’nin bir kolu olan İll Nehri’nde keyifli bir tekne turu yapacağız. Bu esnada; Rohan Sarayı, Avrupa Parlamentosu, üstü kapalı köprü, Derici semti, görkemli yapılar 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin modern binaları göreceğimiz diğer yerler arasındadır. Gezimizin ardından konaklama yapacağımız otelimize transfer olacak ve şehrin tadını çıkarmanız için serbest zaman verilecektir. Konaklama otelimizde.

4.GÜN ; STRASBOURG –KARAORMANLAR-TUBİNGEN-STUTTGART- İSTANBUL - İZMİR

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve bizleri bekleyen özel aracımızla Almanya’nın Karaormanlar bölgesinden ve Alman köylerinden  geçerek Tübingen’e yöneliyoruz. Tübingen'in en güzel özelliklerinden biri doğa ve çevreyle dost bir şehir olmasıdır...1477'de kurulan Tübingen Üniversitesi, Almanya'nın en eski 7. üniversitesidir. Almanya'da göreceğiniz en güzel market meydanı, küçük dar ve çiçekli sokaklarını, belediye binasını, Nobel ödüllü  Alman yazar Hermann Hesse’nin 12 yıl çalıştığı kitapevini göreceğiz. Stuttgart’a hareket ediyoruz. Stuttgart’da panaromik şehir turumuzu tamamlayıp, Stuttgart Havaalanı’na hareket edeceğiz. TK 1706  sefer sayılı uçak ile 18.35 de İstanbul’a hareket 23.35 de varış.  Saat 02.00'de TK 2354 sayılı uçak ile İzmir’e hareket ediyoruz. 03.05'de  İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

30 Aralık 2017-02 Ocak 2018, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile İzmir / İstanbul / Basel - Stuttgart / İstanbul / İzmir direk seferi ile ekonomi  sınıfı uçak bileti,
 • Programda belirtilen tüm çevre turları
 • Colmar’da 2 gece Hotel Turenne 3*vb , Strasbourg’da 1 gece 4*Novotel Strasbourg Centre Halles vb.,  toplam 3 gece oda+kahvaltı konaklama
 • Kahvaltılar ( 4 )
 • Petite France da  tekne turu,
 • Şarap Mahzeni ziyareti ve şarap tadımı,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Müze giriş ücretleri (Haut Koenigsbourg,) 
 • Türsab seyahat güvence paketi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri,
 • Yurtdışı çıkış harcı (15TL
 • Schengen vize ücreti:  ( 120 € ) ***Yeşil Pasaporta vize yoktur.***

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY  alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şehir ve çevre turlarında  tüm müze ve ören yeri girişleri yolculara aittir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin para birimi Euro’dur. 
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Bu turumuzda bagaj hizmeti yoktur.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. 
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır. 
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz. 
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
YUKARI