AMALFİ KIYILARI & MALTA VE SİCİLYA TURU

22 Kişilik Kontenjanla

1.Gün : İZMİR – İSTANBUL – MALTA

Saat 02.30’de Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar THY kontuarında buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından saat 03.55’da TK 2305 seferi ile İstanbul’a hareket. 05.05’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve saat 08.20’da TK 1369 sefer sayılı uçuşu ile Şövalyeler Adası Malta Uluslararası Havalimanı’na 09.50’da varış. Pasaport işlemleri ve bagajların alımından sonra alanda bekleyen özel aracımızla Valetta ve Üç Şehir turuna çıkıyoruz. Şehir 1566-1572 yılları arasında Büyük Osmanlı Kuşatmasından hemen sonra inşa edilmiş olup büyüleyici bir mimariye sahiptir. Şehre, Büyük Kuşatma sırasında adayı başarı ile savunan Grand Master (Büyük Üstat) Jean Parisot De La Vallette’in adı verilmiştir. Şehrin sokak ve caddeleri birbirini paralel ve dik kesen “grid” tipinde yapıldığından Valletta' da her an esen rüzgar, en sıcak havada bile esinti ve ferahlık sağlamaktadır. 17. yüzyılda şövalyeler tarafından gezinti ve eğlence yeri olarak yaptırılmış Barrakka Bahçeleri, şövalyelerin merkez kilisesi St John’s Co-Cathedral ve şövalyelerin başı, büyük üstat Grand Master’in Sarayı şehir turunda göreceğimiz yerler arasında… Daha sonra, Üç Şehirler adı verilen diğer bir tarihi bölgeye hareket ediyoruz. Cospicua’yı geçerek Vittoriosa’ya varıyor ve burada, tarihi yapılar ve kiliselerin gölgelediği dar sokaklardan yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Otelimize yerleşme. Serbest zaman.  Akşam yemeği ve geceleme.

2.Gün : MALTA – MDINA – MARSAXLOKK

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Bugün; konuklarımız Valetta’da gönüllerince bir güm geçirebilir. Eski kent sokaklarında gönlünüzce dolaşabilir, alışveriş yapabilir veya müzeleri gezebilirsiniz. Yarım günlük Mdina – Marsaxlokk  turumuzda Malta adasının iç bölgelerini yakından tanıyacağımız turumuzda ilk önce antik bir şehir olan ve “sessiz şehir” olarak da bilinen Mdina’ya uğruyor, buranın dar sokaklarından geçerek adanın büyük bir bölümünü tepeden görebileceğimiz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Malta’nın en büyük balıkçı köyü olan Marsaxlokk’a hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda rengarenk boyanmış “luzzu” adı verilen balıkçı sandalları manzarası eşliğinde öğle yemeği alabilirsiniz. Otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3. Gün :  POZZALO – MODİC – RAGUSA  - AGRİGENTO

Çok erken saatte otelimizde kahvaltı  yapıp, Otelden ayrılıyor ve  ve feribota bineceğimiz limana transfer oluyoruz 05.00'da limandan hareket edeceğiz.  Yaklaşık 2 saat sürecek  gemi yolculuğu sonrası  07.00'de Pozzallo Limanı'na varış. Özel aracımızla buluşma birbirinden güzel barok kent gezmeye hazır mısınız?  Ragusa ve Modica; Ragusa, Modica  şehirleri geç barok mimarı stilinin en iyi örneklerini ihtiva ettikleri için Unesco Dünya Mirasları, İtalya listesine alınmışlardır. Bu şehirlerdeki en önemli yapılar; San Giovanni Katedrali, San Giorgio Kilisesi girişi, Modica’da: San Giorgio Katedral, San Pietro Katedrali; Ragusa’da Barok mimarisinin güzel örneklerinin yer aldığı şehri ve köprüleri gezdikten sonra Piazza Armerina’ya geliyoruz. UNESCO Dünya mirası listesindeki mozaikleri ile ünlü Roma Villası'nı gezeceğiz. IV yy.da Gela Nehri’nin kıyısında inşa edilmiş olan bu muhteşem Roma Villası, bir yangının ardından asırlar boyu saklı kalmıştır...Bu muhteşem şehri gördükten sonra, Filozof Empedokles’in doğum yeri ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Agrigento’ya hareket ediyoruz. Agrigento’da günümüze kadar kendini korumayı başarmış Dor tarzı tapınakları yakından inceleyecek ve gezeceğiz. Arkeoloji Müzesi'ni gezip otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme.

4.Gün :  AGRİGENTO – CEFALU - MONREALE – PALERMO

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve adanın kuzey doğu kıyısındaki Cefalu kasabasına hareket. Cefalu’da geçmişi 900 yıl öncesine dayanan Sicilya Romanesk tarzda inşa edilmiş katedrali ziyaret ettikten sonra bu güzel kasabanın merkezinde zaman geçireceğiz. Öğle yemeğimizi de baurada alacağız. Norman / Arap mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Capella Palatina’yı geçiyoruz. İkiz kuleli olan katedral, Norman kralı 2.William tarafından yaptırılmıştır. Yapımı 10 yıl sürmüş olan katedralin mozaikleri Sicilya’lı ve Bizanslı sanatçılar tarafından yapılmıştır. Yaklaşık 6300 m’2lik mozaikler İsa’dan sonraki yaşamı anlatır. Palermo’ya doğru yolumuza devam edeceğiz. Sicilya adasının başkenti olan Palermo’ya varışımızı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. John Kilisesi, Normanni Sarayı ve içinde yer alan Bizans, Norman, Arap ve Sicilya gibi birbirine zıt kültürlerin karışımı olan, dünyanın en iyi mozaikleri ile İncil’den sahnelerin resmedildiği Palatini Kilisesi, Palermo’nun eski şehir merkezi Quattro Canti ve Pretoria Meydanı, Pretoria Çeşmesi, San Giovanni Kilisesi, Büyük Tiyatro Binası ve Palermo Parkı gezeceğimiz yerlerden bazıları. Gezimiz sonrasında otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.Gün :  PALERMO –  (ETNA DAĞI MİLLİ PARKI ) / TAORMINA - CATANIA

Kahvaltı – Palermo’dan ayrılıyoruz. Bugün, Etna Dağı Milli Parkı’nı da ziyaret edeceğiz. Etna, Avrupa kıtasındaki en yüksek yanardağdır. Şu anki yüksekliği 3.326.m olmakla beraber, zirvedeki püskürmelerle bu yükseklik zaman zaman değişmektedir. Özel aracımızla 1800 mt. kadar çıkacağız. Arzu eden misafirlerimiz, teleferiğin çalışması durumunda zirveye kadar çıkabilirler. Etna turumuzu yaptıktan sonra, Etna Yanardağı’nın eteklerinden ilerleyerek Sicilya’nın önemli tatil kasabalarından olan Taormina’ya gidiyoruz. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz. Yunan – Roma stilindeki tiyatroyu göreceğiz. Teormina’da vereceğimiz serbest zamanın ardından  Bu turumuzun sonunda Catania’ya dönüş. Otelimize yerleşme. Şehir merkezinde serbest zamnımız olacak. Geceleme otelimizde.

6.Gün :  CATANIA – SIRACUSA –NOTO – CATANIA

Kahvaltı sonrası Sicilya’nın en güzel kentlerinden biri olan Siracusa’ya doğru yola alıyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculukla  son derece güzel, tarihi bir sahil kenti olan Siracusa 735 yılında Korint’ten gelen kolonistler tarafından kurulmuştur.  Eski dönemlerde Atina’dan sonra en önemli 3.kent olan Siracusa, eski Yunan medeniyetinin en önemli şehirlerindendir. Arşimet’in memleketi  olan  Siracusa aynı zamanda 2005 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınmıştır. Arşimed’in Kalesi olarak tanınır. Bir zamanlar Cicero’nun “en görkemli ve en güzel Yunan şehri” olarak tanımladığı ünlü matemetikçi Arşimed’in banyoda suyun kaldırma kuvvetini kanıtlayarak sevinçle sokağa fırladığı adanın doğu kıyısında yer alan Siracusa, küçük bir liman kenti olmasına rağmen Sicilya’nın tüm sanatsal zenginliğini yansıtır. Turizmin geliştiği ancak geçim kaynaklarının balıkçılıkla öne çıktığı bir kent. Kente vardığınızda çalışan balıkçıları görebileceğiniz gibi midye ve istiridyelerle dolu ağların çekilişine de tanık olabilirsiniz. Sicilya’nın en otantik kenti olan Siracusa, antik Yunan dünyasının tüm zenginliklerini sergiliyor. Eski kiliseleri, daracık sokakları ve küçük şirin limanıyla Siracusa’yı gezmek unutulmaz anılarınızdan olacak. Barok stilin uyumu ve birliği adına dünyada benzersiz bir mimari ve panoramaya sahip Noto’ya geçiyoruz. Noto kentini dümdüz eden 1693 depreminden sonra, geç barok tarzda öylesine güzel bir kent kurulmuş ki, insan inanamıyor. Bu nedenle Noto 2002’de UNESCO Dünya Mirası listesinde haklı yerini almış. Victorio Emanuele Caddesi, Caddenin tam ortasındaki Belediye Meydanı, meydanı süsleyen Ducezio Sarayı…Onun karşısındaki diğer görkemli yapı San Nicolo Katedrali göze çarpan mimari üslup olan barok mimarisi, bu şehrin yapılarında doruğa çıkar. Dünyada bu kadar çok barok yapının bir arada, uyum içinde yer aldığı kent sayısı çok az olmalı. Noto’dan ayrılıp, Catania’ya geri dönüyoruz. Geceleme otelde.

7.Gün : CATANİA – NAPOLİ

Kahvaltı – Siyah şehir olarak da bilinen ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan anıtların da görüleceği Catania şehir turumuzu yapacağız. Bu turda tarihi Duomo Meydanı, şehrin sembolü olan Filli Çeşme’yi, Duomo Kathedrali’ni, Via Grociferi Caddesi ve burada yer alan 18. yüzyıl Barok eserlerinden bazılarını, San Giuliano Kilisesi ile Avrupa’nın en büyük manastırı olan Benedictine Manastırı’nı, Sant Agata Kadetrali’ni, Yerel Halk Pazarı, Ünlü müzisyen Bellini’ye adanan Opera Binası ve Bellini Müzesi gezilecektir.  Serbest zaman. Havalimanına transfer. Napoli’ye hereket.  Şarkılara ilham kaynağı olmuş “Âşıklar Şehri” Napoli’de  yarım günlük bir şehir turu yapıyoruz. Napoli'nin görkemli katedrali Duomo, San Lorenzo Maggiore, deniz kıyısındaki yürüyüş yolu ve Ulusal Arkeoloji Müzesi panoramik olarak görebileceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Napoli’den ayrılıyoruz. Sorrento’ya hareket. Yunanlılara göre, Sorrento Körfezi cazibesini bir zamanlar bu sularda yaşamış olan deniz kızlarından almıştır. Bu körfez  önce, kıyılarına en güzel villaları yaptıran  eski Romalıları, daha sonra Avrupa  seyahatleri sırasında buraya mutlaka uğrayan Goethe, Wagner, Nietzsche gibi önemli yazar ve sanatçıları büyülemiştir... Sorrento’daki otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.Gün :  SORRENTO - RAVELLO – POSITANO - AMALFİ

Kahvaltıdan sonra  Ravello, Amalfi, Positano kasabalarını içeren Amalfi körfezi turuna çıkıyoruz. İlk durağımız doğal güzellikleri içinde barındıran Villa Rufolo ziyareti ile Ravello kasabası. Daha sonra Amalfi Kıyılarının inci kenti, İtalyanın en güzide ve büyüleyici noktalarından biri olan Positano'ya doğru hareket ediyoruz. Positano bir dağın yamacında yerleşmiş gerçekten çok keyifli ufak bir kasaba. Otantik, bozulmadan günümüze kadar gelmiş İtalyanların sayfiye adası. Araba yasak. Positano’da kuzey, güney, doğu, batı yok. Sadece aşağısı ve yukarısı var. Emsalsiz kıyıları, beyaz ve pastel renkli evleri, limon kokulu sokakları ve eşsiz manzarası ile Positano'yu unutamayacaksınız. Gün batımında Positano kızıla boyanırken dağa tırmandıkça gördüğümüz manzaraları tarif etmek mümkün değil. 1950lerde John Steinbeck, Positano’yu bir dergi için kaleme almış, o günden sonra da şehir filmlere, şarkılara konu olmuştur. Son durağımız Amalfi. Amalfi ‘nin kuruluş hikayeleri arasında en çok yaygın olanı, şehrin Roma kökenli olduğudur. Costantinopoli’ye giden birkaç Romalı ailenin, fırtına esnasında sığındıkları bu koyda Amalphia şehrini kurdukları anlatılır. Günümüzde Amalfi deniziyle, eşsiz manzaralarıyla, misafirperverliği ile dünyaca ünlü bir kasabadır. Bir çok ünlü film yönetmeninin esin kaynağı olmuştur. Tur sonrası otelimize dönüş. Sorrento’da  neler yapabiliriz: “Bottega Della Tarsia Lignea Müzesinde ahşap eşyaları ve oymacılığı inceleyebilirsiniz. Sorrento’nun en güzel katedrallerinden biri Duomo Katedrali'dir. İtalyan mimarisinin ince işlerinden biri olan bu katedrali gezebilirsiniz, şehrin en büyük bazilikası, Basilica di Sant Antonino'yu görme imkanı bulabilirsiniz. Dillere destan, Pizzeria Aurora'nın klasik İtalyan pizzalarını  ve dar ve şirin bir sokakta yer alan gerçek bir trattoria'yı deneyebilirsiniz... En iyi Limoncello'yu Limonoro'dan satın alabilirsiniz…Geceleme otelimizde.

9.Gün :   SORRENTO - CAPRI ADASI – NAPOLİ – İSTANBUL - İZMİR

Erken kahvaltı sonrası gezimizin can alıcı noktası olan Capri’ye doğru yola çıkıyoruz. Sorrento limanına varış. Capri’ye hızlı vapur ile hareket. Varışı takiben ortaçağ izlerinin göreceğiniz bu adada  adeta zamana yolculuk yapacaksınız. Dar sokakları ve limon kokuları arasında yürüyeceksiniz. Küçük dükkanların bulunduğu adadan; el yapımı sandaletlerden, zamanında dünyanın en küçük laboratuvarında capri çiçeklerinden yapılan parfümlerden ve tüm dünyaya ihraç edilen Capadimonte porselenlerinden alabileceksiniz. Beyaz Kilise'yi ziyaret ettikten sonra Augusto’nun bahçelerini ve Capri’nin ünlü meydanını ziyaret edeceğiz. Bütün bu güzellikleri gezerken ve resimlerken İtalyan mimarisine bir kez daha hayran kalacaksınız. Capri’den feribotla Napoli’ye geçiyor ve havalimanına yöneliyoruz.TK 1454 sefer sayılı uçak ile saat 19.10'da  İstanbul hareket. 22.20 varış. TK 2354 ile saat 01.45'de İzmir’e hareket 02.55'de varış.

Bu Turun Tarihleri

26 Ekim-03 Kasım 2019, 8 Gece 9 Gün 

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1795€ 1825€ 320€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 425€   395€ X 6 Taksit

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • İzmir – İstanbul – Valetta /  Napoli - İstanbul – İzmir arası Türk Hava Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Tüm havaalanı ve liman vergileri
 • Valetta’da 2 gece, Catania’da 2 gece; Agrigento’da 1 gece,  Palermo’da 1 gece, Sorrento’da 2 gece  olmak üzere toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama
 • Havaalanı-otel-havaalanı transferleri.
 • Otel / Liman transferi,
 • Malta / Pozallo arası feribotla ulaşım.
 • Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler,
 • Valette ve Üç şehirler turu,
 • Ragosa turu
 • Mdina – Marsaxlokk turu
 • Siracusa ve Noto turu,
 • Catania Şehir Turu
 • Etna Dağı Milli Parkı ve Taormina Turları ,
 • Piazza Armerine ve Agrigento Turu ,
 • Monreale turu,
 • Cefalu ve Palermo turu
 • 2 Akşam yemeği ( Malta ve  Agrigento’da alınacaktır)
 • Ravello, Positono,Amalfı Kıyıları turu
 • Napoli Turu
 • Capri Adasına feribotla gidiş / dönüş katamaran ücreti
 • Şehirlerde ve ören yerlerinde alınacak yerel rehberlik hizmetleri
 • Şehir vergileri,
 • Profesyonel Pastoral Tour Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu seyahat sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar, yemeklerde alınan hertürlü içecek.
 • Vize ücreti ( 125 € )    *** Yeşil Pasaporta vize yoktur***
 • Yurt dışı çıkış harcı  ( 15.00 TL )
 • Program dışında düzenlenecek olan ekstra turlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY  alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şehir ve çevre turlarında tüm giriş ücretleri yolculara aittir
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat edeceğiniz ülkelerin para birimi Euro’dur.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport   süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden  ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.

AMALFİ KIYILARI & MALTA VE SİCİLYA TURU Fotoğraf Galerisi

YUKARI