NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

AMALFİ KIYILARI VE PUGLIA TURU / TİMUR GUDA REHBERLİĞİNDE

Tüm Turlar ve 3 Akşam Yemeği Dahil

İtalya’nın güneyinde Adriyatik kıyısınca uzanan yarıma ada şeklindeki Puglia, beyaz şarabı, zeytini, turilli evleri ve leziz yemekleriyle İtria Vadisi…Ünlü trulli evleri,oldukça yaşlı ağaçların bulunduğu zeytinlikler, alabildiğince uzanan üzüm bağları…Bu az bilinen ancak şimdilerde adını sıksa duyduğumuz bölge…Ferzan Özpetek bölgedeki Lecce şehrini ‘Serseri Mayınlar’ ve ‘Kemerlerinizi Bağlayın’ filmleriyle tüm sinemaseverlerin dikkatini çekti.
Ne dersiniz bu yıl İtalya’da yeni keşiflere çıkma zamanı olabilir mi ?

1.Gün : İzmir / İstanbul / Napoli / Sorrento

İzmir Adnan Menderes Havalimanında İç Hatlar terminali THY kontuarı önünde 02.00’de buluşma. 03.40’da Türk Hava Yolları’na ait 2305 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket Türk Hava Yolları TK 1879 sefer sayılı uçağı ile 08.30'da Napoli’ye hareket. 09.35'de varış ve  aracımıza yerleşme. Şarkılara ilham kaynağı olmuş “Âşıklar Şehri” Napoli’de yarım günlük bir şehir turu yapacağız . Napoli’nin görkemli katedrali Duomo, San Lorenzo Maggiore, deniz kıyısındaki yürüyüş yolu ve Ulusal Arkeoloji Müzesi panoramik olarak görebileceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei turuna katılabilirler (50 Euro). Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan tarihi Pompei kenti; M.S. 79’dapatlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Daha sonra İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Sorrento’ya doğru yola çıkıyoruz. Yunanlılara göre, Sorrento Körfezi cazibesini bir zamanlar bu sularda yaşamış olan deniz kızlarından almıştır. Bu körfez önce, kıyılarına en güzel villaları yaptıran eski Romalıları, daha sonra Avrupa  seyahatleri sırasında buraya mutlaka uğrayan  Goethe, Wagner, Nietzsche gibi önemli yazar ve sanatçıları büyülemiştir. Sorrento’daki otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün :  Sorrento- Ravello  – Positano – Salerno - Amalfi

Kahvaltıdan sonra Ravello, Amalfi, Positano kasabalarını içeren Amalfi Körfezi turuna çıkıyoruz. İlk durağımız doğal güzellikleri içinde barındıran Villa Rufolo ziyareti ile Ravello Kasabası. Daha sonra Amalfi Kıyılarının inci kenti, İtalya’nın en güzide ve büyüleyici noktalarından biri olan Positano’ya doğru hareket ediyoruz. Positano bir dağın yamacında yerleşmiş gerçekten çok keyifli ufak bir kasaba. Otantik, bozulmadan günümüze kadar gelmiş İtalyanların sayfiye adası. Araba yasak. Positano’da kuzey, güney, doğu, batı yok. Sadece aşağısı ve yukarısı var. Emsalsiz kıyıları, beyaz ve pastel renkli evleri, limon kokulu sokakları ve eşsiz manzarası ile Positano’yu unutamayacaksınız. Gün batımında Positano kızıla boyanırken dağa tırmandıkça gördüğümüz manzaraları tarif etmek mümkün değil. 1950'lerde John Steinbeck, Positano’yu bir dergi için kaleme almış, o günden sonra da şehir filmlere, şarkılara konu olmuştur. Son durağımız Amalfi. Amalfi ‘nin kuruluş hikayeleri arasında en çok yaygın olanı, şehrin Roma kökenli olduğudur. Costantinopoli’ye giden birkaç Romalı ailenin, fırtına esnasında sığındıkları bu koyda Amalphia şehrini kurdukları anlatılır. Günümüzde Amalfi deniziyle, eşsiz manzaralarıyla, misafirperverliği ile dünyaca ünlü bir kasabadır. Birçok ünlü film yönetmeninin esin kaynağı olmuştur. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Sorrento / Capri / Sorrento

Erken kahvaltı sonrası gezimizin can alıcı noktası olan Capri’ye doğru yola çıkıyoruz. Sorrento limanına varış. Capri’ye hızlı vapur ile hareket. Varışı takiben küçük  otobüslerle adanın en yüksek noktası olan dik bir yamaçta kurulmuş ana Capri için yola çıkacağız. Muhteşem manzara ile liman ayaklarınızın altında olacak. Capri Adası, zamanında Roma imparatorlarının yazlık eğlence ve dinlenme mekânı olmuş. Özellikle Augustus’tan sonraki imparator Tiberius, bu adayı çok sevmiş ve bir dizi villa yaptırmıştır. Lüksün sembolü İmparator Tiberius için yapılmış Jovis Villası’na ve Villa San Michel'e hayran kalacaksınız. Gerçek olamayacak kadar güzel Capri adasındaki gezintimize devam edeceğiz. Maksim Gorki’nin sürgün yıllarına ev sahipliği yapan Via Krupp’da, bizi rengârenk bir sokak karşılayacak. Sağlı sollu dükkanların eşlik ettiği Via Krupp'da Capri Adası'nın ünlü kayaları Faraglioni'yi de görme şansını yakalıyoruz. Ortaçağ izlerini göreceğiniz bu adada  adeta zamana yolculuk yapacaksınız. Dar sokakları ve limon kokuları arasında yürüyeceksiniz. Küçük dükkanların bulunduğu adadan; el yapımı sandaletlerden, zamanında dünyanın en küçük laboratuvarında capri çiçeklerinden yapılan parfümlerden ve tüm dünyaya ihraç edilen Capadimonte porselenlerinden alabileceksiniz. Beyaz kiliseyi ziyaret ettikten sonra Augusto’nun bahçelerini ve Capri’nin ünlü meydanını ziyaret edeceğiz. Bütün bu güzellikleri gezerken ve resimlerken İtalyan mimarisine bir kez daha hayran kalacaksınız. Sorrento’daki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Sorrento / Matera / Martina Franca

Kahvaltı sonrası Sorrento’dan ayrılıyoruz. 800 km. sahil şeridiyle çevrili olan Matera’ya doğru yol alıyoruz. Güney İtalya’nın Basilicata bölgesinde yer alan ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki bir şehirdir Matera. Tüf kayalara oyulmuş olan evler ve kiliselerin bulunduğu bu şirin şehir; yapıları nedeniyle de dünya tarihinin üzerinde yerleşimin devam ettiği en eski şehridir. Ferzan Özpetek'in filmlerinin de çekildiği bu şehir bizim Kapadokya bölgemizle benzerlik göstermektedir. Yapacağımız panoramik tur sonrasında yemek için serbest zaman ve Martina Franca’daki otelimize transfer. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelimizde.

5. Gün : Martina Franca / Alberobello / Ostini / Martina Franca

Sabah otelimizde yaptığımız keyifli bir kahvaltının ardından tekrar yollara düşüyoruz. Bugün sıra, bölgenin medar-ı iftiharı Alberobello Kasabası…Koni çatılı evleriyle ünlü. ‘Trullo’ adı verilen bu evlerin kökeni, 16. yy.’a dayanıyor. Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır. Peri  masalı Alberobello…Trulli başkenti olarak da biliniyor ve şehrin meydanından durup da ilginç turili evlerinin olduğu yere baktığınızda tarihe yolculuğa çıkıyorsunuz sanki…Güney İtalya’nın en az bilinen ancak en değerli yerlerinden İtria Vadisi’ndeki en ünlü kasabalardan birisi Alberobello, sahip olduğu 1,500’den fazla turilli eviyle turistlerin gözdesi. Konik çatılı, harçsız örülmüş duvarları, beyaz ve gri renkleriyle Trulli evleri, Güney İtalya’nın en çok ilgi çeken yanlarından birisi. 1995’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde kendine yer bulan Alberobello şehri, Puglia bölgesinin en ünlü kasabalarından. Özellikle Rione Monti’yi sokak sokak gezip, fotoğraf çekmeye doyamıyacaksınız, o kadar güzeller ki!. Buradaki evlerle ilgili en çok ilgi çeken söz: “Onlar ev değil, yalnızca birarada duran taşlar!” Vergi almaya gelen memurları ikna etmek için bu cümleyi kullanmışlar zamanında...Çatısı olan her yapıdan vergi alınacağı duyurulduktan sonra icat edilen bu çatı şekli onları hem vergiden kurtarmış hem de zaman içinde tüm Itria Vadisi’ne yayılıp ün kazanarak bölgeyi İtalya’nın en turistik bölgelerinden biri haline dönüştürmüş. Trullolar arasında dolaştıkça dükkanlara girip çıktıkça çok farklı trulloları görme şansınız olacak. İkinci sırada, zeytin ve üzüm bağları ile çevrili Adriyatik kıyısına hakim bir tepede kurulu “La Citta Bianca” yani “Beyaz Şehir” olarak adlandırılan, Akdeniz mimarisinin yansıdığı ilginç sokakları ile bir inciye benzeyen Ostuni’ye hareket ediyoruz… Şehrin ana meydanı olan Piazza Della Liberta yani Özgürlük Meydanı’nda bir kahve içimi serbest zaman veriyoruz. San Francesco Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Via Catterdrale sokağından başlayarak şehri geziyoruz...Gezi bitimi  otelimize dönüş. Geceleme.

6. Gün: Martina Franca / Lecce / Otranto / Martina Franca

Kahvaltı sonrası İtalya’nın Güney Floransa’sı olarak bilinen Lecce’ye doğru hareket ediyoruz. Burada öncelikli olarak misafirperver halktan bahsetmek gerek. İtalyanların çok sıcak ve yardımsever olabildiklerini burada anlayabilirsiniz. Bütün yolların bir ana caddeye çıktığı ve kaybolmanın neredeyse imkansız olduğu Lecce, Barok tarzı binaları ile ünlü bir şehir. Lecce taşı diye anılan özel bir tür taştan yapılmış yüzlerce yıllık sokakları, tarihi, doğası, canlı sosyal yaşamı, harika denizi ve muhteşem yemekleri ile herkesi etkileyen özel bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Bu şehir ayrıca Ferzan Özpetek’in “Serseri Mayınlar” filmine de ev sahipliği yapmıştır. Zamanın yavaş aktığı şehirden ayrılmanız pek kolay olmayacak…Güney’in Floransa’sı olarak da bilinen Lecce’de sırası ile Piazza Duomo’yu, hayat dolu meydanı Piazza Sant’Oronzo’yu, meydanın tam ortasındaki arkelolojik kazı ile ortaya çıkmış anfi tiyatroyu göreceğiz. Lecce mimarisinin yanı sıra kağıttan yapılan biblolarıyla da ünlüdür. Gezimiz sırasında bu biblolardan satın alma şansımız olacak. İkinci durağımız; Adriyatik kıyısında bulunan Salento yarımadasının en doğu ucunda bulunan Otranto'ya hareket edeceğiz. Otranto, 1480 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun 13 ay kadar kısa bir süre elinde tuttuğu ve Fatih'in ölümü üzerine gereken önem verilmeyince geri çekilmek zorunda olduğu ve hala yerel halkın kendiyle bu konuda gurur duyduğu, turkuaz rengi bir denize hakim şirin bir İtalyan kasabası. Turumuz sırasında Otranto Kalesi ve Bizans freskleriyle süslenmiş katedrali, sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Otranto gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün : Martina Franca / Monopoli /  Polignano Amare / Bari / İstanbul / İzmir

Sabah kahvaltı sonrası Monopoli var...Seramikleri ile ünlü bu şehirde limanı, katedralini görecek ve şehrin daracık sokaklarında kaybolacaksınız.  İkinci durağımız antik çağlardan beri yerleşim merkezi olan ve günümüzde de Roma İmparatorluğu’na ait bir çok eser bulundurulan sahil şeridi Polignano Amare...Geçimini turizm, tarım ve balıkçılıkla sağlayan bu kasabaya sahil kenarındaki teraslardan baktığınız zaman epik bir filmden sahneler izliyormuş hissine kapılıyorsunuz. Polignano Amare parlak mavi renkte suları ve nefes kesen manzarası ile, kireç taşı kayaların üzerine kurulu evleri ve iyi korunan tarihi ile büyüleyici bir atmosfer. Turumuzda,  Piazza Vittorio,  Emanuel Santa Maria Assunta Kilisesi, Antik Traianus Yolu, Sur Duvarları ortaçağ sokakları ve seyir teraslarını göreceğiz. Polignano Amare sonrasında ile  Güney İtalya'nın 2. büyük kenti olan Bari'de panoramik turumuzu yapıyoruz; Teatro Margarita, Teatro Petruzzelli, Palazzo Municipale (Belediye Sarayı), Teatro Piccini, Palazzo de Governo (Hükümet Konağı), Colonna della Giustizia (Adalet Sütunu), Cattedrale di S.Sabina, S.Gregoria, Museo Diocesano, S.Marco Kilisesi görülecek yerler arasında…Bari turumuzu eski kentin dar ve dolambaçlı sokaklarından oluşan Ortaçağ dokusunu keşfederek tamamlıyoruz. Bari Havalimanına hareket. TK1446 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:25’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 19:30’da varış sonrası TK… sefer sayılı uçuş ile saat 21:00’de İzmir’e  uçuş. Saat 22:10’da varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

23-29 Ekim 2018, 6 Gece 7 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATA  DAHİL OLAN  HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir / İstanbul /  Napoli & Bari /İstanbul / İzmir arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Özel otobüsler ile havalimanı / otel / havalimanı ve liman transferleri
 • Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler
 • Matera’da / Martina Franca 3 gece;  Sorrento da 3 gece  4* Otellerde   oda kahvaltı konaklama
 • Kahvaltılar ( 6 ) 
 • Akşam Yemeği ( 3 )
 • Puglia bölgesinde, Bari, Polignano Amare , Monopoli, Lecce Otranto,  Ostuni , Alberobello, Matera turları 
 • Amalfi’de; Napoli, Sorrento, Ravello, Amalfi, Positano, Salerno,  Amalfi Kıyıları turları
 • Sorrento  liman / Capri Adası / Sorrento liman feribot ücreti
 • Tam günlük Capri Adası turu 
 • Capri’de teleferik  ücreti
 • Şehir ve otel  vergileri,
 • Sorrento  liman / Capri Adası / Sorrento liman feribot ücreti
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu yurt dışı seyahat ve sağlık sigortası (belirli limitler dahilinde) (70 yaş üzeri surprim öder)
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar ve giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek
 • İsteğe bağlı olarak gezilecek olan ve yukarıda belirtilmeyen tüm müzelere giriş ücreti
 • Schengen vize ücreti (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir) ( 120 € )
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL ) 
 • Bahşişler 

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg. geçmemelidir.
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1) adettir.  Maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu seyahate katılacak yolcuların yanlarında rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol tişört, en az bir adet hırka ile birlikte yağmurluk / rüzgârlık almalarını tavsiye ederiz.  
 • Yıldız sayısı ve standartları aynı kalmak koşulu ile otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz.
YUKARI