AMALFİ SAHİLLERİ'NDE BALAYI...


Güney İtalya’nın muhteşem Amalfi Sahilleri, enfes manzaralara sahip kıyı şeridi, lüks otelleri, küçük, pitoresk otelleri ve enfes yemekleri ile balayını tek bir noktada geçirmek istemeyen çiftler için ideal bir destinasyon. Denize uzanan dik kayalıklar, parlak renkli balıklar misali kumlu koylarda yatan küçük tekneler, ve küçük körfezlerin kıyılarına kurulmuş beyaz badanalı evler, teraslı tepeler, ve limon ağaçları, romantik bir balayı için mükemmel bir dekor oluşturmaktadır.  

ÖRNEK PROGRAM 

1.Gün: Napoli – Pompeii – Sorrento

Napoli’ye varış ve şoför-rehberiniz tarafından karşılanma. Vezüv Yanardağı’nın patlamasıyla tamamen küller altında kalan Pompei’ye hareket. Kısa bir yolculuk sonrası Pompei’ye varış ve küller altında kalması sayesinde her türlü detayın günümüze kadar korunabildiği, adeta zamanda donmuş bu açık hava müzesini ziyaret. Sorrento’ya hareket. Otele varış ve serbest zaman.

2. Gün: Sorrento – Capri – Sorrento 

Kahvaltı sonrası limana transfer. Hızlı vapur ile Capri’ye hareket. Capri’de yerel rehber tarafından karşılanma ve adanın en yüksek noktası olan Anacapri’ye çıkış. İsveçli doktor ve yazar Axel Munthe tarafından yapılan Villa San Michele’yi ziyaret ettikten sonra Augusto’nun bahçelerini ve Capri’nin ünlü Piazza Umberto meydanını ziyaret. Birbirinden güzel kafeler’de oturup kahvelerinizi içebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Akşam hızlı vapurla Sorrento’ya dönüş. Geceleme.

3. Gün: Sorrento – Amalfi Sahili – Positano – Ravello

Sabah kahvaltısı sonrası özel araçla otelden hareket. Amalfi kıyılarının nefes kesen güzelliğini keşfedeceğiniz bu günde, dramatik görünümlü falezleri ve unutulmaz kıyı manzarası ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan kıyıları geçerek Positano’ya varacaksınız. 1953’te Harper's Bazaar dergisine yazdığı bir makaleyle kasabayı üne kavuşturan John Steinbeck’in “Oradayken gerçek değilmiş gibi gelen ama ayrıldıktan sonra davetkar bir biçimde daha da gerçek gelmeye başlan rüya gibi bir yer” olarak tanımladığı Positano’da öğle yemeğinizi aldıkran sonra Amalfi Kıyıları’nın en romantik kasabası olarak bilinen Ravello’ya hareket. Geceleme Ravello'da. 

4.Gün: Ravello

Tam gün serbest zaman. Otelinizin olanaklarından faydalanabilir, ya da Ravello’yu keşfe gidebilirsiniz. Italya’nın en dramatik ve güzel manzarasına sahip olan Villa Cimbrone’yi ve ya muhteşem deniz manzarası ile ünlü Villa Rufolo’yu ziyaret etmenizi öneririz. Akşam yemeği için ise Ravello’nun en iyi restoranı olarak bilnen Cumpà Cosimo’yu öneririz. Geceleme. 

5. Gün: Ravello

Tam gün serbest zaman. Arzu ederseniz, İtalya’nın en ünlü şaraplarının yapıldığı üzümlerin yetiştiği Campania bölgesine gidebilir, ünlü bağevlerini ziyaret ederek şarap tadımı yapabilirsiniz. Geceleme.

6. Gün: Ravello – Napoli

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Öğleden sonra özel araçla Napoli’ye transfer. Geceleme Napoli’de.

7. Gün: Napoli – Procida – Napoli

Sabah kahvaltısı sonrası limana transfer. Napoli Körfezi’ndeki en küçük ada olmasına rağmen pek çok Holywood filmine set olması sayesinde en ünlü yerlerden biri olan Procida Adası’na hareket. Il Postino (Postacı), Yetenekli By Ripley gibi filmlerin çekildiği adayı keşfedip balık restoranlarından birinde keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Akşam feribot ile Napoli’ye dönüş ve otele transfer. Geceleme. 

8. Gün: Napoli

Kahvaltı sonrası havaalanına transfer. 

Sizlere sunabileceğimiz alternatif programlar ve otel opsiyonları için lütfen ofisimizle irtibata geçiniz. 

 

 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

Amalfi Sahilleri, size unutulmaz bir deneyim yaşatacak... THY ya da Alitalia ile

Önemli Notlar

YUKARI