NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ANADOLU'NUN AZ BİLİNEN ZENGİNLİKLERİ

TURUMUZ SATIŞA KAPANMIŞTIR

26 EYLÜL 2017, Salı : İZMİR  – KAYSERİ – DARENDE

Sabah saat 05:30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Pegasus kontuarında buluşma. 07:00 uçağı ile Kayseri’ye uçuş. 08.25’de Kayseri Havalimanı'nda aracımız bizi karşılıyor. Güzel bir kahvaltıyla günümüze başlıyacağız. Gürün üzerinden otuz yapraklı gül şehri olarak anılan bir tarih ve kültür şehri olan Darende’ye hareket. Darende’de, özellikle Zaviye Mahallesi'nde bulunan birçok tarihi eseri panaromik olarak gezeceğiz. Zengibar Kalesi, Hüseyin Paşa Hamamı, Eski Çarşı (Bedesten), Şeyh Hamid-i Veli (Somuncu Baba) Camii ve Külliyesi, füzeyi andıran minaresiyle ünlü Abdurrahman Erzincani Camii, Balaban Evleri, Tohma Çayı üzerinde bulunan tarihi taş köprüleri ve Kudret Hamamı'nı sayabiliriz. Son olarak, görenlerin hayranlıklarını gizleyemedikleri ünlü Günpınar Şelalesi’ni geziyoruz. Malatya’ya hareket. Malatya  şehir turumuzda; Çarşı Camii, Yusuf Paşa Camii, Taşhoron Klisesi, Beş Konaklar, Etnografya Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Değişik dönem sivil mimari örnekleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuzda objektifinize güzel kareler yansıyacak. Turumuzun ardından alış veriş için serbest zaman. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

27 EYLÜL 2017, Çarşamba : MALATYA – ELAZIĞ - HARPUT – ÇIRÇIR ŞELALESİ – KEBAN BARAJ GÖLÜ – ARAPGİR – OCAK KÖYÜ – KEMALİYE

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte otelden ayrılış. İlk olarak Malatya’nın önceki merkezi olan Battalgazi ilçesinde Selçuklu döneminden kalan eserleri; Hasan Basri ve Zeynal Abidin'in türbesini ziyaret ediyoruz. Ulu Camii, kervansarayalar, surlar ve Elvan Hamamı’nı geziyoruz. Elaziğ’a hareket. Rehberimiz, şehir turumuzu panaromik olarak yapacak ve kentin sosyal, kültürel ve ekonomik durumuyla ilgili bilgiler verecektir. Harput’a hareket ediyoruz. 4000 tıllık tarihe sahip Harput, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile önemlidir. Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii,  Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, Ahi Musa Mescidi, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Tarihi Harput Evleri göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi Elazığ yöresine has yemeklerden oluşan menü şeklinde alıyoruz. Evliyalar diyarı olan Harput’tan ayrılıyor ve şirin ilçemiz Keban’a ulaşıyoruz. Muhteşem bir manzaraya sahip Fırat Irmağı'nın eşsiz manzarası eşliğinde, Çırçır Şelalesi'nde çaylarımızı yudumluyoruz. Zamanmız kalırsa sürprizimiz olacak sizlere. Müzesi ve eski konakları ile önem taşıyan Arapgir üzerinden Fırat/Karasu Nehri ve vadisinin güzel görüntüleri arasında Ocak Köyü'ne doğru yol alıyoruz. Ocak Köyü’nde Alevi kültürünün yansımalarını görecek ve bilgi alacağız. Ocak köyü önceleri "Şeyhler Köyü" adı ile tanınırmış. Köyün kurucusunun manevi dünyasına candan bağlı olanlar Ocak Köyü adı yerine, genelde "Hıdır Abdal Sultan Ocağı" ismini kullanırlar. Köyde bulunan "Hıdır Abdal Sultan Türbesi" bu köye manevi yönden ayrı bir önem kazandırmıştır. Bu türbe ve çevresindeki külliye, köyün sosyal ve kültürel yönden gelişmişliğinin güzel bir örneğidir. Ocak Köyü Özel Müzesi köy halkından Mustafa Gürer'in şahsî girişim ve katkılarıyla kurulmuştur. 07.02.1996 tarihinde özel müze statüsüne kavuşmuştur. Yöredeki etnografik nitelikli eserlerin korunması ve gelecek kuşaklara tanıtımının yapılması amaçlanmıştır. Bu müze Kültür Bakanlığı'nın denetiminde Erzincan'da kurulmuş tek özel müzedir. Türkiye’nin ilk köy müzesi, Ali Gürer Müzesi'ni görecek, cem evinde Alevilik hakkında söyleşi yapacak, çaylarımızı içtikten sonra Kemaliye’ye doğru yol alacağız. Yol güzergahımızda, efsane valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun örnek  mücadelesi ile yapılan ve Ayşe Kulin’in Köprü kitabına ve filme  konu olan Yazıcıoğlu köprüsünün hikayesini yerinde dinleyeceğiz. Kemaliye-Apçağa Köyü girişinde yer alan otelimize yerleşme ve akşam yemeği, geceleme otelimizde.

28 EYLÜL 2017, Perşembe : KEMALİYE ( EĞİN ) – MANİ YOLU KARANLIK KANYON TEKNE TURU - DOĞA VE TARİH MÜZESİ KÜLTÜR MİRASI APÇAĞA KÖYÜ – BEBİK KAHVESİ - KEMALİYE

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla “UNESCO Dünya Kültür Mirasına” aday gösterilen Kemaliye’yi dolaşmaya başlıyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de Bebik kahvelerimizi yudumluyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Değirmen ve Tübitak tarafından desteklenen Doğa Tarih Müzesi'ni geziyoruz. Nihayet Mani Yolu'ndayız. “Eğin'in erkekleri iş imkanı kısıtlı olduğu için çalışmaya büyük şehirlere gider, hanımları da uzun yıllar yalnız kalır, bu yalnızlık zamanlarında özlemlerini manilere dökmüş ve mani yolunun yapılmasında başrol oynamışlardır.” Öğle yemeğimiz, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü'nde. Köy evinde yöresel ürünlerden oluşan menü şeklinde alabiliriz. Kemaliye‘den  Divriği'ye giden yol üzerinde bulunan Karanlık Kanyon dünyanın sayılı büyük kanyonlarından. Bu kanyonun ülkemizde olduğunu biliyor muydunuz? Kemaliye’nin Taş yolu... Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 yılında kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikasi Taşyol... Son durağımız, Kemaliye’nin son fotoğraflarını çekmek ve inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşı'nda 85 basamakla çıkılan Bekir Taştan Evi olacak. Yöresel  el ürünlerinin zengin olduğu Kemaliye’de alışveriş için serbest zaman. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

29 EYLÜL 2017, Cuma : KEMALİYE – DİVRİĞİ – SİVAS 

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında Divriği’ye hareket. Ülkemizin en önemli tarihi eserlerinden ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’na gidiyoruz. Cami 1228–29 yıllarında Beylikler döneminde yapılmıştır. Dârüşşifa ise aynı tarihte, Ahlatlı bir mimara yaptırılmıştır. Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmıştır. Divriği Kalesi ve Divriği Konakları, taş evleri göreceğimiz Divriği turumuzu tamamlayıp Sivas’a hareket ediyoruz. Şehir turumuzda; Selçuklu ve Osmanlı Dönemi mimari eserlerini ve taş oymacılığının en güzel örneklerini göreceğiz. 1271 yılında yapılmış Çifte Minareli Medrese, Eski Gök Bilimleri Madresesi Buruciye Medresesi, Gök Medrese (dışardan),  ve Atatürk Kongre Merkezi ve Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye tarafından 2 Eylül-18 Aralık 1919 tarihleri arasında "Milli Mücadele Karargâhı" olarak kullanılan bina, Cumhuriyet tarihimizde çok önemli yer almaktadır. Atatürk’ün Sivas Kongresini yaptığı ve günümüzde müze olarak kullanılan binanın gezilmesi ve gerekli bilgilerin verilmesinden sonra otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

30 EYLÜL 2017, Cumartesi : SİVAS – KAYSERİ – İZMİR

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında hareket. Sivas Arkeoloji Müzesi'ne gidiyoruz. Milyonlarca yıl öncesine ait fosillerden başlayarak, Kalkolitik çağdan Osmanlı dönemi sonuna dek kalıntıları görüyoruz. Hitit dönemi mezar stelleri, Roma dönemi lahitleri, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait kitabeler ve sikkelerin sergilendiği salonlar ile bahçeyi geziyoruz. Kayseri’ye hareket. Varışımızı takiben Kayseri şehir turumuzu yapıyoruz. Kayseri’de önemli Selçuklu eserlerini göreceğiz. Kale, Saat Kulesi, Selçuklu eseri olan ve Sultan Alattin Keykubat’ın eşi adına yapılan Mahberi Hunat Hatun Külliyesi ve 1276 yılında Anadolu Selçuklu  Sultanı I. Alaeddin Keykubad’ın kızı Şah Cihan Hatun için yaptırılan Döner Kümbet, dünyanın ilk tıp eğitim / tedavi kompleksi olduğu düşünülen Gevher Nesibe Hastahanesi (günümüzde Selçuklu Müzesi olarak kullanılmaktadır.) görülecek yerler arasında bulunmakta. Ayrıca Atatürk Evi Müzesi gezilecek yerler arasında bulunuyor. Akşam yemeği molamızda Kayseri'nin meşhur mantısını tatma fırsatı bulabilirsiniz. Yöreye özgü pastırma-sucuk alışverişi yapıyoruz. Belirlenen saatte havalimanına transfer oluyoruz. Pegasus Havayolları ile 21:50'de İzmir’e hareket. Saat 23:20'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

26-30 Eylül 2017, 4 Gece 5 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri, şehir ve çevre turları
 • 4* Otellerde ve yöresel tesislerde toplam (4) gece konaklama
 • Otellerde alınacak olan sabah kahvaltıları (4)
 • Akşam Yemekleri (4)       
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • İkramlar            

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Kayseri –Kayseri/ İzmir arası Pegasus HY uçak bilet bedeli 260,00- TL.
 • Karanlık Kanyonda tekne turu
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 20 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 18 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI