NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ARAP APIŞTI KANYONU

Sabah saat 07.00 Karşıyaka Yunuslar, saat 07.20 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 07.45 Üçkuyular Opet Benzinlik önünden konuklarımızı alıyoruz. Yol güzergâhımızda, hafif bir kahvaltı ve ihtiyaç molamızı veriyoruz. Molamızın ardından Aydın Sultanhisar üzerinden öncelikle Yenipazarda bulunan Yörük Ali Efe Müzesine gidiyor ve Yenipazar pidesinin tadına bakıyoruz. Burada vereceğimiz molamızın ardından Arapapıştı Kanyon’una doğru yöneliyoruz. 14.30 ‘da teknelere binmek üzere iskelede hazır bulunuyoruz. Kanyon Akçay, Kemer, Körteke, Bozdoğan, Karacasu bölgesinde yer almakta, Kemer Barajı besleyen Akçay’ın Denizli, Muğla ve Aydın sınırlarının kesiştiği noktada binlerce yıl içerisinde oluşmuştur. Bu kanyon 380 metre yüksekliğinde, 6 km. ‘ye ulaşan uzunluktadır.

Aydın’da bulunan esrarengiz ve 8.Dünya Harikası olmaya aday kanyonun içerisinde gezi tekneleri ile dolaşarak Kaya Mezarları, Kanyon Mağaraları ve birçok tarihi kalıntıları görebilme imkânına sahip olacağız.  Harika bir manzara eşliğinde çok özel bir renkte olan kanyonda tekne turu yaparken rehberimiz buradaki tarih ve geçmişte yaşananlar hakkında siz konuklarımızı bilgilendirecektir. Kanyon gezimizi yaptıktan sonra,  yöre halkının ürettiği el emeği ürünlerden satın almanız ve bu doğa harikasını fotoğraflayabilmeniz için serbest zamanımız oluyor.

Dönüş yolunda Arpaz kalesini görüyor ve yol güzergâhımızda, vereceğimiz molalarla beraber keyifli bir günün ardından akşam saatlerinde İzmir’e varıyoruz.

 

 

 

Bu Turun Tarihleri

02 Haziran 2019 Pazar

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

** Ulaşım ve çevre gezileri

** Profesyonel rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

** Arap Apıştı Kanyonunda tekne turu

** Yemekte alınacak ekstra içecekler

** Yenipazar’da alınacak geç öğle yemeği

** Müze – Ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

  • Günübirlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez
  • Turumuz genellikle yürüyerek yapılacağından hava durumuna uygun rahat giysiler ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
  • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.
YUKARI