NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ARTVİN YAYLALARI VE AYDER TURU


Karadeniz'de Farklı Rotalar..Butik Tur

26 Ağustos 2016, Cuma : İZMİR – KARS – ŞAVŞAT

Saat 09:45 İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Sun Express HY kontuarı önünde buluşma. Saat 11:00 Kars’a hareket ve yaklaşık iki buçuk saatlik bir uçuş sonrası 13:15 Kars'a varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında şehir merkezi turumuzda Ruslar döneminde inşa edilmiş mimari eserleri göreceğiz. Vali Konağı, Merkez Camii (Ortodoks Kilisesi), Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi), İsmet Paşa ve Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), PTT Binasını, Tren Garı, Demir Köprü’yü geziyoruz. Keyifli bir günün ardından Karadeniz’in eşsiz manzarası eşliğinde Ardahan üzerinden Şavşat’a geliyor ve Sahara Milli Parkı içerisinde bulunan bungalovlarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde.

27 Ağustos 2016, Cumartesi : ŞAVŞAT KARAGÖL – BAZGİRET & LEKOBAN YAYLASI

Herkese günaydın diyor ve çoğu bölgede yetişmiş ürünlerden oluşan yöresel tatların en lezizlerini bulacağımız sabah kahvaltısını yapıyor ve Şavşat Karagöl’e gidiyoruz. Meşeli Köyünde bulunan derinliği 27-33 metre çöküntü sonucu oluşmuş olan göl, içerisinde Aynalı Sazan, Kaya sazanı ve de 11 çeşit akvaryum balığı barındırmaktadır. Verilecek serbest zaman sonrasında Maden köyüne doğru ilerliyoruz. Şavşat’ın meşhur Bazgiret Yaylasında aparatif öğle yemeği molası veriyor ve Sazgirela tepesine çıkıp eşsiz manzarayı fotoğraflama imkanı buluyoruz. Buradan biosfer rezerv alanı ve asırlık çınar ağaçlarının arasından geçerek Lekoban’a çıkacağız ( arzu eden misafirlerimiz Lekoban’a yaya olarak ( yaklaşık 3 saat ) veya araçla devam edebilirler ). Ağustos ayında şömine etrafında oturacak ve kalın yorganlar altında geceyi geçireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme 2400 metre yüksekliğindeki yayla evinde.

28 Ağustos 2016, Pazar : NAÇADİREV GÖLÜ – MARAL ŞELALESİ – MACAHEL KÖY GEZİSİ

Yaylada üretilen organik-naturel ürünlerden oluşan sabah kahvaltısı sonrasında Lekoban yaylasını keşfe çıkıyoruz. İlk olarak manzarasına hayran kalacağınız 2600 metre yükseklikteki Nino Thscvinda geçidine gidiyoruz. Sonrasında Naçadirev Gölü’ne çıkıyoruz. Arzu edenler 2700 metre yüksekliğindeki gölün buz gibi sularında yüzebilirler. Keyif dolu anlar sonrasında UNESCO tarafından Türkiye’de biyosfer alanı ilan edlien Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne yöneliyoruz. Aracımız ile belirli bir mesafeye kadar yaklaşıyoruz. Bundan sonrasını yürümeye koyuluyoruz. Şelalenin dibine kadar iniyor ve hava müsait ise kısa bir yüzme molası veriyoruz. Şelale’den ayrılıp köye geri dönüyoruz. Merkez’de bulunan ahşap ve kök boyasının ustalıkla kullanıldığı Tarihi Camii’yi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Akşama doğru konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası akordeon eşliğinde Gürcü Halk Danslarını öğreniyoruz. Günün yorgunluğunu atmak üzere odalarımıza çekiliyoruz.

29 Ağustos 2016, Pazartesi : BORÇKA KARAGÖL – ZİLKALE – PALOVİT – AYDER

Sabah kahvaltısının ardından Macahel köyünden ayrılıyoruz. Yol ayrımından sola dönüp orman sigortalı yollardan geçerek, 1550 metre yüksekliğinde ve etrafı tamamen kayın ve göknar ormanları ile çevrili olan Borçka Karagöl’e gidiyoruz. Göl etrafında yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimi sonrası çay molası veriyoruz. Ardından keyifli bir yolculukla Fırtına Vadisi üzerinden,  Fırtına Irmağı ve Hala Deresini takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde bulunan Ayder Yaylası’na varıyoruz. Kısa bir yolculukla Tar Deresi boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyor ve bölgenin en önemli şelalesi olan Bulut Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Şelaleyi gezip fotoğraflıyor Çat Vadisi’ne doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Aracımız ile Palovit - Elevit deresi üzerinden yol alıyor ve Kaçkarlar’ın farklı bir yüzünde bulunan Ziya Hurşit Dergahı, Şahin Tepesi, Zil Kalesi ve Şenyuva Köprüsü’nü görüyoruz. Konaklar Mahallesi’ni panoramik olarak görüyor ve Şahin Tepesi’nden Çat Vadisi’ni izliyoruz. Yeşilin bin bir ayrı tonunu göreceğiniz bu enfes yolculuk sonrası bölgenin en büyük köprülerinden olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü görüyor ve Zil Kalesi’ne hareket ediyoruz. Fırtına Vadisi’ndeki geçide hakim olan ve dere yatağından 100, denizden 750 metre yükseklikte yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından kalacağımız otele yerleşiyor ve akşam yemeğine kadar odalarımızda dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama tesiste.

30 Ağustos 2016, Salı : RİZE – UZUNGÖL – SÜMELA MANASTIRI – TRABZON

Sabah kahvaltısının ardından verilecek serbest zaman sonrasında otelden ayrılış. İlk olarak yol güzergahımız üzerinde yer alan, yörede önemli bir geçim kaynağı olan Rize bezinin yapıldığı atölyelere uğruyor ve Rize bezinin yapılışı hakkında bilgiler alıyoruz. Dernekpazarı-Çaykara(Kadahor)-Taşkıran üzerinden Doğu Karadeniz’in muhteşem manzaraları eşliğinde Uzungöl Yaylası’na (Şarah Köyü) varıyor ve 1090 rakımlı Uzungöl Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz. Ardından Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan dünyanın sayılı harikalarından Sümela Manastırı’na hareket. Sümela Manastırı restorasyonda olduğundan manastırı en güzel açıdan gören seyir terasında Manastırı bütün güzelliğiyle fotoğraflıyoruz ve rehberimizden tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Trabzon şehir merkezinde bulunan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan kazaziye ( hasır bilezik ) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Alınacak akşam yemeği ( ekstra ) sonrasında belirlenen saatte havalimanına transfer. Sun Express Havayolları ile saat 22.35’de İzmir’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 00.45 de ( 31.08.2016 ) İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na varıyoruz. Bir başka gezide görüşmek dileğiyle sizlerden ayrılıyoruz.

FİYAT TABLOSU

TUR BEDELİ NAKİT KK TEK SLİP 3 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 945 TL 965 TL 990 TL 1008 TL 1035 TL
TEK KİŞİLİK ODA 1200 TL 1225 TL 1248 TL 1284 TL 1314 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tur boyunca lüks araç ile tüm ulaşımlar
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Şavşat (1), Lekoban (1), Macahel (1) ve Ayder’de (1) yöresel tesislerde toplam 4 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları (4)
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri (4)
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Kars – Trabzon / İzmir arası Sun Express uçak bileti 320,00- TL.
 • Öğle Yemekleri
 • 1. gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Sun Express H.Y. uçuşu sırasında ücretsiz herhangi bir ikram yapılmamaktadır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar. Tur araçları yolcu sayısına göre belirlenir.
 • Butik turlar en çok 15 kişiyle yapılmaktadır.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi eksiksiz olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

Önemli Notlar

YUKARI