AVUSTURYA ALPLERİ &GÖLLER&SLOVENYA VE TRİYESTE TURU

TÜM TURLAR ve GİRİŞLER DAHİL

1. GÜN : İZMİR - İSTANBUL – VİYANA

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminali THY kontuarında saat 03.30’da buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 05.00’da Türk Hava Yolları’na ait TK ... sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ve saat 06.05’de varış. Pasaport kontrolünden sonra TK 1883 ile saat 08.10’de Viyana’ya hareket ve yerel saat ile 09.35’de varış. Havalimanına varışımızın ardından özel aracımıza transfer. Viyana şehir turu. Bu turumuzda Adalet Sarayı, Parlamento ve Opera Binaları, Maria Hilfer ve Kartner Caddeleri, St.Stephan Katedrali, Hoffburg ve  Belvedere Sarayı’nı panoramik olarak göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz için şehir merkezinde akşam yemeği organizasyonu veya günün programı doğrultusunda Opera İzleme imkanı.  Geceleme otelimizde.

2.GÜN: VİYANA –  MELK  - LINZ – SALZBURG

Sabah kahvaltının ardından Salzburg’a hareket. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Benedict Manastırı ( Melk Manastırı ) ziyareti. Tuna üzerinde gerçekle hayal arasında bir duruşun simgesi olan Melk Manastırı, 1089 yılında bir kale olarak inşa edilir. 12. yüzyılda  Benedict rahiplerine hediye olarak verilen yapı, 6. yüzyılda ağırladığı  Papa Benedict'ten ötürü Benedictine Manastırı olarak da anılmaktadır.  Yolculuğumuzun yarısına geldiğimizde hem dinlenmek hem de bir başka Avusturya şehri görmek üzere Linz kentinde mola veriyoruz. Tuna Nehri’nin kıyısında kurulmuş olan ve Avusturya’nın büyükşehirlerinden kabul edilen Linz kentinin eski şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş ve kahve molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşamın erken saatlerinde Salzburg’a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimiz, klasik müzik dinletisi veya akşam yemeği organizasyonu yapılabilir. Geceleme otelimizde.

3.GÜN:  SALZBURG

Sabah kahvaltının ardından Avusturya'nın tam ortasında yer alan 150.000 nüfuslu küçük bir şehri olan Salzburgu geziyoruz. Peki yılda 5 milyon kişinin ziyaret ettiği Salzburgu bu kadar cazip kılan nedir? Salzburg, ünlü besteci Mozartın sadece doğduğu şehir değil ayrıca yaşayıp en güzel bestelerini yarattığı yer olmasıyla birlikte tarihi binaları ile de görülmeye değerdir. Turumuza UNESCO tarafından dünya mirası listesine eklenmiş Altstadt (eski şehir) bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında 9. ve 10. yy kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Her binanın üzerinde yazan iki tarih göreceksiniz. Bu tarihlerden eski olanı binanın yapılış yılını, yeni olanı ise yenilenme yılını gösterir. Gezimize panoramik olarak Mirabel Sarayı'nın bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa'nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg Kalesi'ni (dışardan) ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan başkanlık sarayını dışardan ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Tur sonrasında otelimize yerleşme ve geceleme.

4.GÜN: SALZBURG – GÖLLER BÖLGESİ  Monsee / Fuschl am See – HALLSTATT

Sabah kahvaltının ardından Avusturya’nın köyleri ve gölleri turumuza başlıyoruz. Avusturya, denize kıyısı olmasa da birbirinden güzel gölleriyle ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunar. Bu göller, manzaranın tadını çıkarmak isteyenlere de Alp Dağları’nın dibinde serin suların keyfini çıkarmak isteyenlere de keyifli anlar yaşatır. Birbirinden güzel manzaralar görüp harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz turumuzda; Salzkammergut Göller Bölgesi'nde bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarını gezeceğiz. Wolfgangsee Gölü kıyısında bulunan St.Gilgen’de yürüyerek gezecek, Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan, Dachstein Dağ ile çevrili göller kıyısına kurulmuş UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hallstatt’ı gezeceğiz. Mondsee ile devam edecek turumuzda, Ay Işığı anlamına gelen bu küçük kente her yıl milyonlarca turist gelir. Bu şirin kasaba yeşili ve masalsı evleri ile bahçe süslemeleri ile ünlüdür. İkinci durağımız, Fuschl am See olacak. Daha sonra sırasıyla St Gilgen, St. Wolfgang, Bad Ischl ve sonunda kendinizi bir masalın ortasında gibi hissedeceğiniz Hallstatt Gölü çevresinde yürüyüş ve harika bir yemek imkanından sonra  füniküler ile panorama noktasına çıkacağız. Bir tuz madeninin girişinde yer alan bu panorama noktasında harika bir kahve keyfi ve manzara sizleri bekliyor olacak. Ardından bir zamanlar tüm bölgenin büyük stratejik ve ekonomik öneme sahip olmasında büyük payı olan tuz madenini ziyaret ediyoruz. Geceleme otelimizde. 

5.GÜN: HALLSTATT - BLED – LJUBLJANA

Sabah Kahvaltının ardından Bled’e doğru yola çıkıyoruz. Bled Gölü’nün ortasında bulunan bir adanın üzerinde yer alan 15.yy.dan kalma St. Maria Kilisesi'ne petna adı verilen küçük tekneler ile gidiyoruz. Tekne gezimizin ardından tarihi 11. yüzyıla kadar uzanan Bled Kalesi'ne (dışardan) görme imkanımız olacak.  Öğle yemeği için serbest zaman. Ljubljana’ya hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Ljubljana’ya varış ve panaromik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nicholas Katedrali, Preseren meydanı, Triple köprüsü ve Drangon köprüsü, Market bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize yerleşme ve geceleme

6. GÜN:  LJUBLJANA – TRİESTE ve PREDJAMA ŞATOSU -  İSTANBUL – İZMİR  

Sabah erken kahvaltımızın ardından mimarisinden doğal güzelliklerine keşfedilmeyi bekleyen Slovenya’nın komşusu masalımsı İtalya şehri Trieste’ye yaklaşık 1,5 saat yolculukla varıyoruz. Trieste yürüyüş turumuzda şehrin kalbinde yer alan ve inşası 1320 yılında tamamlanan San Guisto Bazalikası, 19. yüzyılda Avusturya-Macaristan mimarisine göre inşa edilen U şeklindeki Piazza dell’Unita Binası. bu devlet binasının önünde bulunan meydan Avrupa'nın en büyük deniz kenarı meydanı unvanını taşıyor. Borgo Teresiano (Büyük Kanal)‘ı görüyoruz ve öğle yemeği molasının ardından, Predjama Şatosu’na gidiyoruz. “Dünyanın En İlginç Şatoları” listesine ait olabilecek cinsten bir yer. 123 metrelik bir kayalığın ve bir mağaranın üstüne yapılan bu şatoyu daha uzaktan gördüğünüzde güzelliğini mi övseniz, biraz ürkütücü olmasını mı garipseseniz tam karar veremiyorsunuz kayalığın ve mağaranın içine yapılmış, gizli geçitleri olan tuhaf bir şatodan bahsediyoruz. Şato 12. yüzyıl civarı inşa edildikten sonra birçok soylu ailenin yaşadığı bir yer haline gelmiş. Gizli geçitleri ve erişilebilirliği zor olması sebebiyle saldırılara karşı korunaklı olan bu şatonun en önemli kiracılarından biri Slovenya’nın Robin Hood’u olarak bilinen efsanevi baron Erazem Lueger. Günümüzdeki haliyle içerisinin dışarısı kadar gizemli göründüğü söylenemez, ancak sergilenen odalar ve Orta Çağ döneminden kalan eşyalar sayesinde insanların şatoda nasıl bir hayat sürdürdüklerini kafanızda canlandırabilirsiniz. Turumuzun ardından havaalanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 1064 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.00 uçağı ile İstanbul’a hareket ve 23.20’de varış ve TK 2354 sefer sayılı uçak ile 01.35’de İzmir’e hareket. Saat 02.50’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

23-28 Temmuz 2019, 5 Gece 6 Gün 

11-16 Ağustos 2019, 5 Gece 6 Gün  -  KURBAN BAYRAMI 

26-31 Ekim 2019, 5 Gece 6 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1250€ 220€ x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 270€ 270€ X 6 Taksit

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Viyana – Ljubljana / İstanbul/ İzmir arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Viyana’da 1 gece 3* İbis Style Hauptbahnohof veya bir benzerinde oda kahvaltı bazında konaklama. 
 • Salzburg’da 2 gece 3* Star İnn Salzburg Messe Hotel’de veya bir benzerinde oda kahvaltı bazında konaklama.
 • Ljubljana'da 1 gece Hotel M Ljubljana'da  oda+kahvaltı konaklama 
 • Hallstatt 1 gece  4* otelde  oda+kahvalyı konaklama
 • Viyana, Salzburg, Mondsee, Hallstatt, Bled, Ljubljana panoramik şehir turları. 
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı ve şehirlerarası transferler. (Mercedes Vito/Viano, Volkswagen Transporter, Ford Transit vb araç ile)
 • Programda belirtilen tüm turlar.
 • Benedict Manastırı giriş ücreti
 • Salzwelten Hallstatt füniküler çıkış bileti.
 • Hohensalzburg Kalesi çıkış bileti ve giriş ücreti 
 • Postajna Magarası 
 • Şehir vergileri
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (kuru temizleme, telefon, mini bar, vs.)
 • Schengen vize ücreti. (Yeşil pasaport sahibi misafirlere vize gerekmemektedir)
 • Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda özel olarak belirtilmemiş tüm hizmetler. 

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda (Schengen statüsüne göre iç hat olarak değerlendirilmektedir) uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Pastoral Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 6 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Acentemiz yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Ekstra turlar en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 6 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
 • Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati Avrupa’da 14:00 – 15:00 arası, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Bu programa İstanbul dışından iştirak edecek olan yolcularımız iç hat farkı ödeyerek hem İstanbul’a gidiş dönüş olarak uçabilir hem de bulundukları şehirden Kopenhag’a kadar check-in yapabilirler.
 • Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan rehberimiz sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı kullanımına açık ise gidilen her yerde cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz.
 • Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden  Acentemiz ve tur rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem den kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
 • Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve fotoğraf makinesi alınız.)
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun Schengen vizesine ihtiyacı vardır. (Yeşil, Gri, Kırmızı Pasaportlar sahipleri hariç) Schengen vizesi için Acentemiz vize alımlarında yardımcı olabilir. Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması kesinlikle gerekmektedir. 
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Acentemize ödenen meblağ vize alınamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
 • Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Acentemizi kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Acentemiz sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
 • Vize alımları için en az 10 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız. 
YUKARI