AZ KEŞFEDİLMİŞ DESTİNASYONLARI SEVEN ÇİFTLER İÇİN... KORSİKA'DA BALAYI


Henri Matisse, Korsika’da bulunduğu zaman burayı Güzellikler Adası diye tabir etmiştir. Korsika’ya varıp da bozulmamış sahillerini, etkileyici kayalıkları, büyüleciyi manzarayı  ve turkuaz denizi görünce Henri Matisse’e sizde katılacaksınız. Korsika’nın geniş kıyı boyu, dağ manzaralarıyla süslenmiştir ve hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatlama garantisi vermektedir.

Korsika  200 yıldan uzun bir zamandır Fransa’nın bir parçası olmasına rağmen, mutfağı, dili ve karakteriyle anakaradan oldukça farklılaşmaktadır. 

Korsika bozulmamış plajlar, manzaralar ve turistik alandan uzaktaki kırsal köyleri keşfetmek istiyen çiftler için mukemmel bir destinasyondur. Plaj otellerinin dışında gözlerden uzak bir çok villa ve kulübeler balayı çiftlerine istediği gizliliği ve rahatlığı sunarken plajlardan da çok uzakta bırakmamaktadır.

Adada ziyaret edebileceğiniz belli başlı destinasyonlar şöyle... 

BASTİA

Bastia, adanın sanat ve kültürünün baştacıdır. Adadaki aşamın ve tarihin tadını çıkarmak isteyenler için harika bir destinasyon olan Bastia, göz alıcı sokakları, ara geçitleri ve yerel mimarisiyle eşsizdir.  Bastia’nın merkezinde oldukça modern ve şık bir atmosfer vardır. Ana cadde Rue Napoleon, gece gündüz canlılığını korur. Barlarda, kafelerde, küçük dükkanlarda ve şık restorantlarda hoşça vakit geçirebilir, yerel halkla sohbet edebilirsiniz. Korsika gibi Bastiada’da bir çok olağan üstü, adeta nefesleri kesen plajlar bulunmaktadır. Saf kumsalları ve sıcak deniz suyu ile balaynız için mükemmel bir destinasyondur.

ILE ROUSSE

Ile Rousse (Kırmızı Ada) ismini etrafındaki küçük adacıkların sularında bulunan kırmızı granitlerden alır. Bölgedeki en önemli  turistik destinasyonlardan biridir. Korsika’daki en romantik ve doğal güzellikler burada yer alır. Korsika’nın genelindeki gibi Ile Rousse’da da bozulamış saf kırsal alanlar bulunmaktadır. Bereketli ormanları, sayısız plajları, yeşil ovaları ve tarihi mekanları ile tam bir cennettir. 

CALVI

Calvi, tarihi ve romantik bir yerdir. Monaco Prensesi Grace ve Prensi Ranier’ın balayı tercihi olan Calvi, pek çok ünlünün sık sık ziyaret ettiği bir yerdir. Adanın en iyi plajlarından bazıları bu bölgede bulunmaktadır. 

PORTO VECCHIO

Korsika’nın güney yakasında hem tertemiz bozulmamış plajları hem de nefes kesen dağ manzalarılarıyla eşsiz bir deneyim sunan Porto Vecchio, pek çok tarihi eserle dolup taşmaktadır. Barlar, restoranlar, tasarımcı butikleri, otelleri ve yat limanıyla oldukça çekici bir tatil beldesidir. 

PINARELLO

Pinarello plajı, hayranlık uyandırıcı çam ağaçlarıyla dolu beyaz kumsallarıyla büyük bir alanı kaplar. Pinarello’nun deniz kısmında bulunan şirin limanı ve sunduğu su sporları olanaklarıyla çok tercih edilen bir sahil destinasyonudur.

AJACCIO

Işıltılı limanı, tasarımcı butikleri ve ünlü restoranlarıyla Korsika’nın en kosmopolit merkezidir. Aziz François plajı, Ajaccio’nun merkezinde bulunmaktadır; diğer plajlar ve plaj otelleri ile Marinella ve Isolella plajlarına da oldukça yakındır. 

BONIFACIO

Korsika’nın en güney ucunda bulunan Bonifacio, adanın batısındaki ve doğusundaki plajlara ulaşmak için harika bir yerdedir. Bonifacio’daki birkaç kumsal güçlü ve güvenli rüzgarlarıyla bir çok su sporuna ve rüzgar sörfüne uygun bir ortam oluşturmaktadır. Ayrıca yüzme ve tüpsüz dalış içinde uygun yerleri de bulunmaktadır. 

İsteklerinize uygun olarak önerebileceğimiz alternatif programlar ve otel seçenekleri için lütfen ofisimizle irtibata geçiniz. 

 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

mutfağıyla klasiğin dışına çıkmak isteyen balayı çiftleri için... THY ve ya Air France ile...

Önemli Notlar

YUKARI