NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BAŞTAN BAŞA ALMANYA & BAVYERA TURU

TÜM TURLAR & 1 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

1.GÜN : İZMİR – HAMBURG – LÜBECK

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar terminalinde Sun Express Hy önünde saat 01.30’da buluşma. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası Sun Express Havayolları XQ 914 ile saat 07.30’da Almanya’nın ikinci büyük Avrupa’nın 7. büyük metropolü dünya gemiciliğinin başkenti Hamburg’a uçuyoruz. Saat 10.00 Hamburg’a varış.  Özel aracımızla, panoramik Hamburg şehir turumuzu yapmak üzere şehir merkezine gidiyoruz. Avrupa’nın dünyaya açılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binen ve Aussenalster Gölleri. Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi, Amsterdam’daki Red Light Distinct’in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehrin içinden birçok nehir akmaktadır, dolayısıyla bu özelliğinden dolayı şehirlerde tıpkı (Amsterdam veya Venedik) gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır. Bu güzel kenti, köprüleri resimleyip Hamburg’a yarım saat (60 km) mesafede olan Lübeck’e hareket ediyoruz.  Kent Almanya’nın Baltık Deniz’i kıyısındaki en büyük limanına sahiptir ve Unesco Dünya Mirası Koruma Listesindedir. Her tarafı buram buram tarih kokan Lübeck’in sizlerde büyük hayranlık uyandıracağından eminiz. Marlenkirche (Meryem Anan Kilisesi), yapımına 1173’te 3.Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli belediye binası (Rathaus), Kuleli Kale Kapısı ve Holsten Kapısı, Lübeck şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otelimize transfer ve geceleme.

2.GÜN: LUBECK – BERLİN

Sabah kahvaltısının ardından Berlin’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 290 km sürecek yolculuk sonrası Avrupa’nın en fazla kültür barındıran kenti Berlin’e varış ve panoramik şehir turu. Batı Berlin’de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerle, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasındadır. Doğu Berlin’de ise; Unter den Linden, Museuminsel (Bergama Müzesi ve diğer müzeler), Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Berlin’de otelimizde.

3. GÜN : BERLİN

Sabah kahvaltısının ardından Berlin 1.Dünya Savaşı  sonrası şehrin değişik bölgelerine türünün ilk örnekleri olan Modern toplu konutların ünlü mimarlar tarafından inşa edilmesi sebebi ile UNESCO tarafından Dünya Kültür miras listesine dahil edilmiştir. Beş farklı müzenin bulunduğu, etrafı kanallarla çevrili olan Müzeler Adası 1999 yılında Dünya Miras Listesi’ne girmiştir. Mimarisi ve konumuyla etkileyici bir güzelliğe sahip olup,  çevresinde küçük kafelerin bulunduğu  özel mekanda birbirinden güzel müzeler yer alıyor. Altes Museum (Eski Müze), Neues Museum (Yeni Müze) , Alte Nationalgalerie (Eski Ulusal Galeri), Bode Museum (Heykel) ve  ülkemizden kaçırılan bu müzlerin en ünlüsü olan Bergama Zeus Sunağı’nın da bulunduğu dünyaca ünlü Pergamon Müzesi…  Berlin’e gelip de  Spree Nehri'nde bir bot turu yapmadan dönmek olmaz. Şehre nehir üzerinden bakıp tüm güzelliğini seyretmek harika olacak. Turumuz sırasında köprülerin altından ve şehir merkezinin ortasından geçeceğiz. Ayrıca Oberbaum Brücke, Doğu Berlin’nin duvar kalıntıları, Kreuzberg’s Parkı, Hayvanat Bahçesi ve Tiergarten Bahçelerini gördükten sonra Berlin’lilerin en sevdiği çarşı-pazar yeri olan Hackescher Markt Çarşısı veya  Berlin’in en popüler caddelerinden Oranienburger Caddesi’nde alışveriş için serbest zamanınız olacak. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: BERLİN – POTSDAM – DRESDEN – LEİPZİG

Sabah kahvaltısının ardından Berlin’e yarım saat (45km) mesafedeki Potsdam’a hareket.  Bu tarihi kent;  Unesco Dünya Mirası Listesindedir. Şehir %75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddeleri içerir. Potsdam’da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır. Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter ve  Paul Kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görilecek yerler arasındadır. Dresden’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 160 km sürecek yolculuğumuz sonrası Dresden’e varıyoruz. Ardından Almanya’nın bu eşsiz şehri Dresden’de panoramik şehir turumuz başlıyor. Kuzey’in Floransa’sı Dresden şehrinde nereye giderseniz güzel sanatlarla karşılaşırsınız. Elbe nehrinin kenarındaki bu şehre haklı olarak Elbe’nin Floransa’sı da denir. İtalya’nın ünlü metropolü gibi Dresden’de çok sayıda dünya çapında sanat eseri koleksiyonları barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan sayısız muhteşem barok yapı, Güçlü August döneminin şanını ve ihtişamını taşımaktadır. Avrupa’nın en güzel su saraylarından biri olan Moritzburg Sarayı'nın parkında yürüyüş yapabilir ve hayaller kurabilirsiniz. Turumuz sonrası Leipzig’deki otelimize yerleşme ve geceleme.

5.GÜN: LEİPZİG

Sabah kahvaltısının ardından Leipzig şehir turuna başlıyoruz. Tam gün sürecek turumuz sırasında aynı anda bir çok tarihi ve ekonomik kimliği geçmişinde barındıran mükemmel bir kenti tanıma şansımız olacak. Leipzig; Almanya İkinci Dünya Savaşı sonrasında ikiye bölünene dek Almanya’nın önde gelen ticaret, sanat, ve edebiyat merkezlerinden birisiydi. Günümüzde bu özelliğini farklı bir şekilde olsa da yeniden kazanmaya çalışıyor. 18. yüzyılda, inanması güç ama, Dünyanın en fazla yayınevi ve basım evi barındıran şehri olan Leipzig tam anlamıyla bir sanat şehri. Göethe’nin fazla bilinmeyen hukuk kariyerine başlayıp bir kenara attığı, şiire merak saldığı kent. Aynı zamanda Johan Sebastian Bach’a da uzun süre ev sahipliği yaptı. Turumuz sırasında Bach’ın uzun süre çalıştığı St.Thomas kilisesi ve bu gün onun eserlerine ve yaşamına adanmış Bach Müzesi de yer alıyor. Leipzig’in eski sokaklarında Göethe ve Bach’ın izlerini arayacağız. Göethe’nin arkadaşları ile derin sohbetlere daldığı mekanları göreceğiz. Leipzig yakın tarih için de önemli bir kent. Doğu Almanya’nın bir parçası olan Leipzig Doğu Alman hükümetine karşı halk direnişinin alevlendiği ilk şehir. Bu gün Berlin duvarının yıkılışına adanmış şehir meydanındaki minimalist tasarım insanı derinden etkiliyor. Öğleden sonra benzerleri arasında en büyük panoramik seyri sunan Leipzig Panometer’ı ziyaret edeceğiz. Tam 110 Metre uzunluğunda ve 32 metre yüksekliğinde 360 derecelik bir panoramik seyir sunan gösteri 1813 yılında Napolyon savaşlarının kasıp kavurduğu Leipzig’i ayağımıza getiriyor. Akşam yemeğimizi Göethe’nin de müdavimi olduğu Auerbachs Keller Restaurant’da alacağız. Geceleme otelimizde.

6. GÜN : LEİPZİG  – MÜNİH

Sabah kahvaltısının ardından Leipzig’den ayrılıyoruz. Otoban üzerinden yapılacak üç saatlik yolculuğun ardından Nürnberg’e varıyoruz. Nürnberg’de öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Münih’e hareket. Varışta panoramik Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz görülecek yerler arasındadır. Münih’te hiç beklemediğiniz bir tarih kokusu sizleri büyüleyecek. Münih’in meşhur alış veriş marketlerinde alış veriş yapabilir. Münih’e özgü kafelerde vakit geçirebilirsiniz. Geceleme Münih’te otelimizde.

7.GÜN: MUNİH –  SALZBURG – Mozart’ın Şehri – Prien Am Chiemsee 

Sabah kahvaltısı sonrası Bu gününü Münih dışında değerlendirmek isteyen konuklarımıza güzel bir tur sunuyoruz. Erken saatte otelimizden ayrılıyoruz. Öncelikle, Prien Am Chiemsee’ye hareket edeceğiz.  Klasik Chiemsee treniyle göle doğru yola çıkacağız. Göl kıyısına geldikten sonra teknemize biniyor ve Versay sarayının bir eşini üzerinde bulunduran Herreninsel Adası'na gidiyoruz. Sarayı ve behçesini dışardan fotoğraflama şansımız olacak. Bu arada göl üzerindeki diğer ada Franninsel adasında da Manastırı görme imkanımız olacak.  Bu eşsiz doğal güzelliklerden farklı bir güzelliğe doğru yolumuz devam edeceğiz. Doğasıyla, gölleriyle ünlü ve en önemlisi klasik müziğin duayeni Mozart’ın şehri Salzburg’a gidiyoruz. Sound of music filmini izlediyseniz Arnavut kaldırımlarıyla St. Peter manastırıyla Mirabell sarayıyla Salzburg kalesiyle ve en önemlisi 1300 yıllarından kalan Mozart’ın doğduğu eviyle ünlü. Avusturya Macaristan İmparatorluğunun ünlü Kraliçelerinden Sisi’ye mal olmuş Salzburg şehrine varıyoruz.  Turumuza; Unesco tarafından dünya mirası listesine eklenmiş Altstadt bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz; yürüyüşümüz sırasında 9. ve 10. Yüzyıllardan kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Her binanın üzerinde yazan iki tarih göreceksiniz. Bu tarihlerden eski olanı binanın yapılış yılını; yeni olanı ise yenileme yılını gösterir. Salzburg’un en ilginç sokaklarından biri olan  Getreidegasse Sokağı eski şehrin merkezindedir. Demir ferforjeden mağaza tabelaları ve binaların arasında bulunan Romantik pasajları ile ünlü. Sokak aynı zamanda bir alışveriş cenneti. Her dükkânın tabelası ise kendine özgü ve sanata olan bakış açısını yansıtıyor. Zara, Mc Donalds, H&M gibi firmaların tabelaları bile katı frenchise kurallarına rağmen bu sokağa uygun yapılmış. Bu tabelaların benzerlerini başka bir yerde bulmanız mümkün değil. Yine binaları birbirine bağlayan pasajlar da kendilerine özgü bir romantik hava katıyor sokaklara. Ayrıca pasajların duvarlarında bulunan grafitiler ve resimler de bu şehirdeki sanat ruhuna özgü olsa gerek.  Münih’e dönüyoruz.  Geceleme Münih’te otelimizde.

8.GÜN: MÜNİH – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası uçak saatimize kadar serbest zaman. Münih’i yakından tanımak için gönlünüzce saatler geçirebilirsiniz. Rehberimizin bildireceği saatte otel lobisinde buluşuyor ve Münih Havalimanına transfer oluyoruz. Sun Express havayolları ile Saat 14.25 da İzmir’e hareket. 18.05 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…  

 

Bu Turun Tarihleri

12 / 18 Ağustos 2019 , 7 Gece 8 Gün 

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Hamburg – Münih / İzmir arası Sun Express Hava Yolları ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergiler
 • Lubeck’de  1 gece 4* Radisson Senator Hotel Lubeck vb. otelde oda + kahvaltı konaklama
 • Berlin’de 2 gece 4* Mercure Chateau Berlin am Kurfuerstende vb. otelde oda + kahvaltı konaklama
 • Leipzig’de 2 gece 3* Best Western Leipzig City Centre Hotel  vb. otelde konaklama
 • Munih’de 2 gece 4* Novotel Munich Arnulfpark City Hotel vb. konaklama
 • Sabah kahvaltıları (7)
 • Auerbachs Keller restaurant’da 1 akşam yemeği ( İçecekler dahil değildir )
 • Spree Nehrinde bot turu,
 • Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
 • Hamburg / Lubeck / Berlin /  Leipzig / Dresten / Munih şehir turları, 
 • Mozart’ın Şehri – Prien Am Chiemsee turu
 • Tur boyunca tüm şehirlerarası transferler ve çevre turları,
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İsteğe bağlı olarak düzenlenecek turlar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek,
 • Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
 • Şahsi harcamalar
 • Schengen vize ücreti:  ( 125 € ) ***Yeşil Pasaporta vize yoktur.***

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava yollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şehir ve çevre turlarında tüm müze ve ören yeri girişleri yolculara aittir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin para birimi Euro’dur.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır.
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
 • yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
YUKARI