NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BAŞTAN BAŞA GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

GÖBEKLİTEPE ve ZEUGMA

06 NİSAN 2019, Cumartesi : İZMİR – ADANA – KAHRAMANMARAŞ – ADIYAMAN

Sabah saat 04:30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Pegasus kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 06:00'da Adana’ya hareket. Saat 07:20'de Adana’ya varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında Kahramanmaraş’a hareket. Maraş’ta Ulu Camii, Sütçü İmam Türbesi ziyaret edilecektir. Osmanlı kapalı çarşılarının en erken örneklerinden biri olan ve ortasındaki dua kubbesi ile dikkat çeken XV. yy da yapılmış Kapalı Çarşı'da alışveriş için serbest zamanınız olacak (ağaç oyma işleri ve bakırlarıyla ünlenmiştir). Öğle yemeği molası Kahramanmaraş’ta verilecektir. Belirlenen saatte Adıyaman’a hareket. Varışımızı takiben Adıyaman’da bizi bekleyen özel minübüslerimize bineceğiz. Öncelikle Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus Saverius), Komogen Krallığı başkenti Arsameia ile krallığın aile mezarı ve aynı zamanda Türkiye’nin bir numaralı petrol bölgesi Karakuş Tümülüsü'nü görüp, güneşin batışını seyretmek üzere Nemrut’a tırmanıyoruz. Gün batımı sonrası otelimize geliyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

07 NİSAN 2019, Pazar : ADIYAMAN – MİDYAT – MARDİN

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan’’ Midyat’a doğru yöneliyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi'ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani–Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş Telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’e geliyoruz. İlk olarak Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesi'ni geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesi'ne gidiyoruz. Seyir terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi geziyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

08 NİSAN 2019, Pazartesi : MARDİN – GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası Mardin’den ayrılıyoruz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’ya hareket. İlk durağımız; dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe gezimizi yapacağız. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Şehir merkezine geçiş. Şehir turunda Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Mancınık, Rıdvaniye Camii, Halepli Bahçe, Bedesten görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Sonrasında Sipahiler Çarşısı gezisinde alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşıda Yemeni, Peştamal, Şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesine (ekstra) gidiyoruz. Sonrasında geceleme otelimizde.

09 NİSAN 2019, Salı : ŞANLIURFA – HARRAN – HALFETİ – GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a geliyoruz. Dünyanın ilk üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "Dünyada siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde 45 dakikalık bir tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Gaziantep’e varmadan önce Fırat’ın kıyısında Gaziantep’in Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs/Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Merkeze varışımızı takiben Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tatmiş kahvesi içecek, Tütün Hanında alışveriş yapacaksınız. Keyifli bir günün ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10 NİSAN 2019, Çarşamba : GAZİANTEP – ANTAKYA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi'ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Son durağımız Gaziantep’in tarihi beşiği olan; Bey Mahallesi olacak. Dar sokaklarıyla, çıkmazları, kesme taştan yapılmış cumbalı evleriyle, tipik bir Osmanlı mahallesinin güzelliğini gözler önüne seriyor. Islahiye, Kırıkhan güzergahı üzerinden yaklaşık üç saat sürecek bir yolculukla Antakya'ya varıyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11 NİSAN 2019, Perşembe : ANTAKYA – İZMİR

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Zeugma Müzesi'nin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Uzun çarşı, Demirciler çarşısı, Habip Neccar Camii gezilerimizi yaparken bir yandan da panoramik olarak göreceğimiz Rum-Ortadoks Kilisesi, Protestan ve Katolik Kilisesi, tarihi Antakya evleri, eski Antakya sokakları arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Sonrasında Habib Neccar Dağı'nın eteğine yapılmış olan dünyanın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Belirlenen saatte havalimanı’na hareket. Bilet işlemleri sonrasında Pegasus Havayolu ile saat 17:30'da İzmir’e hareket 19:05'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu. 

Bu Turun Tarihleri

06-11 Nisan 2019, 5 Gece 6 Gün

 

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Adana - Kahramanmaraş - Adıyaman - Midyat - Şanlıurfa - Gaziantep - Antakya arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Adıyaman’da 1 gece 4* Grand İsias Hotel’de v.b. konaklama
 • Mardin’de 1 gece 4* Yay Grand Hotel’de v.b. konaklama
 • Şanlıurfa’da 1 gece 5* El Ruha Hotel’de v.b. konaklama
 • Gaziantep’te 1 gece 4* Med Gold Hotel’de v.b. konaklama
 • Antakya’da 1 gece 4* Grand Boğaziçi Hotel’de v.b. konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 5 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 5 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Adana – Hatay / İzmir Pegasus Havayolu uçak bileti 375,00-TL
 • 1. gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da müzikli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Nemrut Minibus ücreti
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 30 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI