BAŞTAN BAŞA PORTEKİZ TURU

TÜM TURLAR ve 2 AKŞAM YEMEĞİ DAHİLDİR

1.Gün: İZMİR – İSTANBUL – PORTO

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 02.30'da buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra TK 2305 numaralı uçuş ile saat 03.50'ta İstanbul’a hareket ve 05.05 İstanbul Havalimanı’na varış. Ardından TK1451 08.15 de 4 saat 50 dakika sürecek yolculukla 11.10'te Porto’ya varış. Sonrasında Douro Nehri kıyısındaki Ribeira Meydanı’nda hafif bir öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası, otobüsle panoramik Porto turumuza başlıyoruz. Turumuzda Baovista Caddesi, Peynir Kalesi, Borsa Binası, Cristal Palace, Porto Kalesi, Porto Deniz Feneri, Douro Nehri Deltası, Plajlar görülecek yerler arasında, panoramik tur sonrası otele transfer, otele yerleşme ve serbest zaman. Şaraplı akşam yemeği ve geceleme şehir merkezindeki otelimizde. Yemek sonrası, kendini yorgun hissetmeyenler, rehberimizin önerisi doğrultusunda Porto’yu gece gözüyle de görebilirler.

2.Gün: PORTO - AVEIRO- COIMBRA

Kahvaltı sonrası valizlerimizi araca yerleştiriyor ve yürüyerek Porto panoramik turumuza devam ediyoruz. Turumuzda 20.000 parça çinili Sao Benito Tren İstasyonu, Katedral, Ribeira Meydanı, Borsa Binası, San Francisco Kilisesi, Porto Şarap Mahzenleri görülecek yerler arasındadır. Şarap mahzeni ziyareti sırasında, isteyenler Porto’nun dünyaca ünlü tatlı şaraplarından alabilecekler. Panoramik tur sonrası, Aveiro’ya hareket. 1 saatlik yolculuk sonunda Portekiz’ in Venedik'i diyebileceğimiz Aveiro'ya varıyoruz. Aveiro renkli balıkçı gondolları, seramiklerle süslü evleri, kanalları ve tuzlaları ile çok sempatik bir kent. Balık pazarı civarındaki tipik restoranlarda öğle yemeğimizi yedikten sonra, tipik Aveiro gondollarıyla yarım saat sürecek olan kanal turumuzu yapıyoruz. Kanal turumuzda Aveiro'nun Tuz Piramitlerini ve tipik balıkçı evlerini daha yakından görüyoruz. Kanal turu sırasında ‘Ovos Moles’ denen Aveiro’ya özgü yumurta tatlılarını tadıyoruz ve gondol gezisi sonrası, Coimbra'ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonunda Coimbra’ya varıyoruz. Eski Coimbra’nın merkezinde yer alan otelimize  yerleşme ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası, arzu eden konuklarımızla,  yemekli ve içkili Fado dinletisini tipik bir Coimbra restoranında izleyebilirsiniz. Geceleme.

3. Gün: COIMBRA – FATIMA – OBIDOS – LIZBON

Kahvaltı sonrası bir saatlik otobüs yolculuğundan sonra Fatima’ya varıyoruz.  Fatima, Vatikan’dan sonra Avrupa’daki en önemli kutsal mekan diyebiliriz. Meryem Ana’nın görüldüğü yerlerden biri olan Fatima’nın büyük meydanında, ziyaretçilerin Meryem Ana’ya olan saygılarından dolayı, dizlerinin üzerinde Meryem Ana nın görüldüğü kutsal yere kadar yürüyüşlerini izlemek olağanüstü bir görüntü. Meryem Şapeli, Meryem Kilisesi ve Meryem Bazilikası’nı gördükten sonra Fatima’da öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Fatima gezisi sonrası, Obidos’a hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculuk sonrası Obidos’a varıyoruz. Ortaçağ’da Portekiz krallarının kraliçelerine hediye ettiği bir kent olan Obidos; tipik tek katlı evleri, dar sokakları ve Ortaçağ’ dan kalma çok iyi korunmuş surlarıyla, çok özel bir yer. Guinja (Jinja) dedikleri Obidos’ a özgü vişne likörü ikramımızdan sonra Obidos’u fotoğraflamak ve alışveriş yapmak için serbest  zaman veriyoruz. Obidos gezisi sonrası Lizbon’a hareket ediyoruz ve bir saatlik yolculuk sonunda Portekiz’in başkenti olan Lizbon’a varıyoruz. Otobüsümüzle yapacağımız panoramik Lizbon turunda; Edward Parkı, Pombal Anıtı, Liberdade Caddesi, Rosio Meydanı, Rosio Tren İstasyonu, Eski asönsör, Ticaret Meydanı görülecek yerler arasında. Daha sonra Lizbon’daki en önemli yapılardan biri olan Aziz Jeranimos Manastırını görüyoruz. Jeronimos Kilisesi, Portekiz ve Hint mimarisinin karışımı olmasından dolayı, Avrupa’daki en farklı yapılardan biri diyebiliriz. Portekiz -  Hindistan  deniz  yolunu  keşfeden  büyük  kaşif  Vasgo de Gama ve ünlü Portekizli şair Luis de Camoes’un dev mermer lahitleri hemen kilisenin ana girişinde bulunmaktadır. Yine kilise içindeki Portekiz krallarının  lahitlerini fillerin taşıyor olması, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz, çok özel bir detay. Kiliseyi gördükten sonra, kilise yakınındaki, Lizbon’un en eski pastanelerinden biri olan Belem Pastanesi’nde Portekiz’ in en tipik tatlısı olan Belem Tatlısı ikram ediyoruz. Daha sonra Kaşifler Anıtı ve Belem Kulesi’ni görüyoruz. Kaşifler Anıtı bize Vasco de Gama’nın denize açılışını, Belem Kulesi’de onun denize açıldığı yeri gösteriyor. Otelemize yerleşiyoruz. Geceleme Lizbon’daki otelimizde.  Gece otelden çıkmak isteyenler rehberimizin önerileri doğrultusunda tipik kafe ve restoranlarda vakit  geçirebilirler..

4.Gün : LİZBON –SINTRA– CABO DE ROCA – CASCAIS -LİZBON

Kahvaltı sonrası Lizbon turumuza devam edeceğiz.  Dünya’nın en eski asma köprülerinden biri olan 24 Nisan Köprüsü’nü geçerek, Tejo Nehri’nin karşı kıyısındaki İsa Heykeli’ni görmeye gidiyoruz. Brezilya’nın Rio de Janerio şehrindeki İsa Heykeli’nin bir benzeri olan heykel;  kollarını açmış Lizbon’u kucaklıyor. Heykelin bulunduğu panoramik alan Tejo Nehri’nden 130 m yüksekte olduğundan Lizbon şehrinin 7 Tepesi, Tejo Deltası, 24 Nisan Köprüsü en güzel  buradan görülüyor. Daha sonra, 17 km uzunluğu ile dünyanın en uzun nehir köprülerinden biri olan, Tejo Nehri üzerindeki Vasgo de Gama Köprüsü’nü geçerek Portekiz Kralları’nın yazlık saraylarının bulunduğu Sintra’ya hareket ediyoruz. Milli Saray, Arap Kalesi Sintra’da fotoğraflanacak en önemli yerler. Sintra’ya özgü Quejado adlı peynir kekini tattıktan sonra Sintra’dan ayrılıyoruz. Ünlü Portekiz’li şair Luis de Camoes’in ”Karanın Bitip Denizin Başladığı Yer” dediği, Avrupa Kıtası’nın en batı ucu olan Cabo de Roca’ ya gidiyoruz. Taş Burun anlamına gelen ve denizden yüksekliği 150m olan bu panoramik alan, muhteşem manzarası ve dev dalgalarıyla sizleri büyüleyecek. Daha sonra Cehennem Ağzı denen, doğa harikası, kayalıkları görüyoruz ve Lizbon’un en güzel sayfiye yeri olan Cascais’de kısa mola veriyoruz. Lizbon’ a dönüyoruz. Lizbon’un kalbi olan, Rosio Meydanında arzu edenler konuklarımıza alışveriş ve keşif için  serbest zaman veriyoruz.  Geceleme otelimizde.

5. Gün: LİZBON - EVORA – MERİDA - TOLEDO

Kahvaltı sonrası, Unesco Dünya Mirası listesindeki Evora’ya hareket. Birbuçuk saatlik bir yolculuktan sonra  kiremit çatılı, beyaz badanalı, kapı ve pencere kenarları sarıya boyalı evleri ile ünlü Evora’ya varış. Söz konusu evleri birbirine bağlayan dar arnavut kaldırımlı sokaklar görülmeye değerdir. 1.Giraldo Meydanı ve St Antoa Kilisesi, Capela dos Ossos / St.Francis Kilisesi, Ortacağdan kalma Portekiz’in  en eski katedrali Se katedrali, Diana Tapınağı, su kemerleri vs. görülecek yerler arasında bulunuyor. İspanya’da Roma kalıntılarını görebileceğiniz bir şehir olan Merida, hayal gücünü zorlayan modern müzelere sahiptir. Merida’nın cazibe merkezlerinden biri de antik Roma Tiyatrosudur. Yanı başında ise gladyatörlerin dövüştüğü bir arena bulunur.  İspanya’nın eski başkenti, şimdinin ise Dini başkenti olan Toledo İspanya’ya gidildiğinde görülmeden dönülmemesi gereken bir şehirdir. Bir tepenin üstüne kurulu olan şehrin etrafını çevreleyen nehir sayesinde adeta bir ada gibi görünmektedir. Unesco tarafından koruma listesinde olan Toledo tarihi dokusunu günümüze kadar çok iyi muhafaza etmiştir.  Bir çok kültürün mimari izlerini taşıyan yapıları, dar sokakları ve ünlü katedrali ile Toledo başlı başına bir cazibe merkezidir. Otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.

6.Gün – TOLEDO – MADRİD - İSTANBUL - İZMİR

Kahvaltı – Madrid’e hareket. Kısa bir yolculuk sonrası Madrid’e varıyor ve panoramik Madrid şehir turuna  başlıyoruz. İspanya’ nın en büyük arenası olan Ventas Arenası, Madrid’in eski giriş kapılarından biri olan Alcala Kapısı, Cibeles Anıtı, Madrid’in kalbi Gran Via Caddesi, İspanya Meydanı, Palacio Real, Plaza Mayor, Sol Meydanı görülecek yerler arasında.  Havalimanına transfer TK1860 sefer sayılı uçak ile 18.20 de İstanbul Havalimanı’na  hareket. 23.30 da varış. TK 2354  sefer sayılı uçak ile saat  01.35  de İzmir'e hareket. 02.55 de İzmir'e varış ve turumuzun sonu.

 

Bu Turun Tarihleri

13 / 19 Ağustos 2019  5 Gece 6 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1350€   1375 € 240€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI   300€   1685 € 295€ X 6 Taksit

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*İzmir / İstanbul / Porto – Madrid / İstanbul / İzmir THY ekonomi sınıf uçak bilet ücreti

*Porto / Aveiro / Coimbra / Fatima /Obidos / Lizbon / Toledo / Madrid arası özel otobüs ile ulaşım.

*Porto’da  1 gece, Coimbra’da  1 gece, Lizbon’da  2 gece, Toledo’da 1 gece  olmak üzere toplam 5 gece   3 ve 4 yıldızlı otellerde geceleme 

*Sabah kahvaltıları (5)

*Porto'da   İçkili ( limitli) Akşam yemeği

*Coimra’da  1 akşam yemeği ,

*Programda belirtilen ikramlar,

*Porto, Aveiro, Coimbra, Fatima, Obidos , Lizbon, Toledo, Madrid  şehir  ve çevre turları

*Cascais - Cabo de Roca- Sintra turları,

*Aveiro’da Gondol Turu

*Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmeti,

*TURSAB zorunlu seyahat sağlık sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (Telefon, minibar, içecek, porter v.s…)
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Programda yer almayan müze ve ören yeri girişleri
 • 15 TL. tutarındaki yurt dışı çıkış harcı
 • Programda yer almayan gezi ve gece organizasyonları
 • Bagaj taşıma hizmeti
 • Bahşişler
 • Schengen vize ücreti: 120 EURO ( Yeşil Pasaporta vize yoktur )

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden  ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu seyahate katılacak yolcuların yanlarında rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol  tişört, en az bir adet hırka ile birlikte yağmurluk / rüzgarlık almalarını tavsiye ederiz. 
 • Yıldız sayısı ve standartları aynı kalmak koşulu ile otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz.
YUKARI