BAŞTANBAŞA ALMANYA VE BAVYERA TURU

İZMİR'DEN İZMİR'E DİREKT SEFER İLE

1.GÜN : İZMİR – MÜNİH - FÜSSEN – “SCHWANGOU ” Neuschwanstein Şatosu”

Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 04.30’da buluşma. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası Corendon Havayolları ile saat 08.10'da Almanya’nın Münih kentine uçuyoruz. Saat 09.10'da Munich’e varış. Varışta panoramik Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz görülecek yerler arasındadır. Münih’te hiç beklemediğiniz bir tarih kokusu sizleri büyüleyecek.  Münih’e özgü kafelerde serbest zaman. Öğle yemeği sonrası dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Schwangou kasabası ve Neuschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Romanesk stilde yapılan bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Wieskirche, Rococo tarzında yapılmış olup, sarayı, klişeyi ve sonrasında  Lechfall şehrin içinden geçen nehrin üzerindeki şelaleyi fotoğraflayıp Füssen’deki otelimize gidiş, yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Füssen’de otelimizde.

2. GÜN : FÜSSEN  – AUGSBURG - NURNBERG - LEIPZIG

Sabah kahvaltının ardından Füssen’de yapacağımız şehir turumuzda şehir merkezi, Belediye Binası ve dar sokakları görecek ve gezeceğiz. Bavyera’nın ve romantik yolun güzergahında yer alan Augsburg’a hareket ve varışımızla birlikte; Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutları, Maximilian Müzesi’ni geziyoruz.  Öğle yemeği molamızdan sonra Nürnberg’e hareket edeceğiz. İkinci Dünya Savaşı suçluların yargılandığı Nürnberg Mahkeme Binası’nı ve Hitler’in Alman ordusuna seslendiği Arena’yı, Alman Milli Müzesi ve Yahudi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Otobanda yapılacak üç saatlik yolculuğun ardından Leipzig’e varış. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: LEIPZIG

Sabah kahvaltısının ardından Leipzig şehir turuna başlıyoruz. Tam gün sürecek turumuz sırasında aynı anda bir çok tarihi ve ekonomik kimliği geçmişinde barındıran mükemmel bir kenti tanıma şansımız olacak. Leipzig; Almanya İkinci Dünya Savaşı sonrasında ikiye bölünene dek Almanya’nın önde gelen ticaret, sanat, ve edebiyat merkezlerinden birisiydi. Günümüzde bu özelliğini farklı bir şekilde olsa da yeniden kazanmaya çalışıyor. 18 yüzyılda, inanması güç ama dünyanın en fazla yayınevi ve basım evi barındıran şehri olan Leipzig tam anlamıyla bir sanat şehri. Goethe’nin fazla bilinmeyen hukuk kariyerine başlayıp bir kenara attığı, şiire merak saldığı kent. Aynı zamanda Johann Sebastian Bach’a da uzun süre ev sahipliği yaptı. Turumuz sırasında Bach’ın uzun süre çalıştığı St.Thomas Kilisesi ve bu gün onun eserlerine ve yaşamına adanmış Bach Müzesi de yer alıyor. Leipzig’in eski sokaklarında Goethe ve Bach’ın izlerini arayacağız. Goethe’nin arkadaşları ile derin sohbetlere daldığı mekanları göreceğiz. Leipzig yakın tarih için de önemli bir kent. Doğu Almanya’nın bir parçası olan Leipzig Doğu Alman hükümetine karşı halk direnişinin alevlendiği ilk şehir. Bu gün Berlin duvarının yıkılışına adanmış şehir meydanındaki minimalist tasarım insanı derinden etkiliyor. Öğleden sonra benzerleri arasında en büyük panoramik seyri sunan Leipzig Panometer’ı ziyaret edeceğiz. Tam 110 metre uzunluğunda ve 32 metre yüksekliğinde 360 derecelik bir panoramik seyir sunan gösteri 1813 yılında Napolyon savaşlarının kasıp kavurduğu Leipzig’i ayağımıza getiriyor. Akşam yemeğimizi Goethe’nin de müdavimi olduğu Auerbachs Keller Restaurant’da alacağız. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: LEIPZIG – DRESDEN – POTSDAM – BERLIN

Sabah kahvaltısının ardından Dresden’e doğru yola çıkıyoruz. Dresden’e varışın ardından Almanya’nın bu eşsiz şehri Dresden’de panoramik şehir turumuz başlıyor. Kuzey’in Floransa’sı Dresden şehrinde nereye giderseniz güzel sanatlarla karşılaşırsınız. Elbe nehrinin kenarındaki bu şehre haklı olarak "Elbe’nin Floransa’sı" da denir. İtalya’nın ünlü metropolü gibi Dresden’de çok sayıda dünya çapında sanat eseri koleksiyonları barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan sayısız muhteşem barok yapı, Güçlü August döneminin şanını ve ihtişamını taşımaktadır. Avrupa’nın en güzel su saraylarından biri olan Moritzburg Sarayı'nın parkında yürüyüş yapabilir ve hayaller kurabilirsiniz. Ardından Potsdam’a hareket.  Bu tarihi kent;  Unesco Dünya Mirası Listesindedir. Şehir %75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddeleri içerir. Potsdam’da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır. Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter ve Paul Kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görilecek yerler arasındadır.Ardından Berlin’e varış.  Otelimize yerleşme ve geceleme.

5. GÜN: BERLIN

Sabah kahvaltısının ardından Berlin 1.Dünya Savaşı sonrası şehrin değişik bölgelerine türünün ilk örnekleri olan Modern toplu konutların ünlü mimarlar tarafından inşa edilmesi sebebi ile UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine dahil edilmiştir. Beş farklı müzenin bulunduğu, etrafı kanallarla çevrili olan Müzeler Adası 1999 yılında Dünya Miras Listesi’ne girmiştir. Mimarisi ve konumuyla etkileyici bir güzelliğe sahip olup,  çevresinde küçük kafelerin bulunduğu  özel mekanda birbirinden güzel müzeler yer alıyor. Altes Museum (Eski Müze), Neues Museum (Yeni Müze), Alte Nationalgalerie (Eski Ulusal Galeri), Bode Museum (Heykel) vs. Berlin’e gelip de Spree Nehri ‘nde bir bot turu yapmadan dönmek olmaz. Şehre nehir üzerinden bakıp tüm güzelliğini seyretmek harika olacak. Turumuz sırasında köprülerin altından ve şehir merkezinin ortasından geçeceğiz. Ayrıca Oberbaum Brücke, Doğu Berlin’nin duvar kalıntıları, Kreuzberg’s Parkı, Hayvanat Bahçesi ve Tiergarten Bahçeleri'ni gördükten sonra Berlinlilerin en sevdiği çarşı-pazar yeri olan Hackescher Markt Çarşısı veya  Berlin’in en popüler caddelerinden Oraniennburger Caddesi’nde alışveriş için serbest zamanınız olacak. Geceleme otelimizde.

6.GÜN : BERLIN – LUBECK - HAMBURG

Sabah kahvaltısı – Öğle saatlerinde kadar serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ve  ülkemizden kaçırılan ve Berlin’in en ünlüsü olan Bergama Zeus Sunağı’nın da bulunduğu dünyaca ünlü Pergamon Müzesi'ni gezebilir. Lubeck’e hareket. Kent Almanya’nın Baltık Deniz’i kıyısındaki en büyük limanına sahiptir ve Unesco Dünya Mirası Koruma Listesi'ndedir. Her tarafı buram buram tarih kokan Lubeck’in sizlerde büyük hayranlık uyandıracağından eminiz. Marienkirche (Meryem Anan Kilisesi), yapımına 1173’te 3.Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli belediye binası (Rathaus), Kuleli Kale Kapısı ve Holsten Kapısı, Lubeck şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Almanya’nın ikinci büyük Avrupa’nın 7. büyük metropolü dünya gemiciliğinin başkenti Hamburg’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

7.GÜN:  HAMBURG  – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası. Panoramik Hamburg şehir turumuzu yapmak üzere şehir merkezine gidiyoruz. Avrupa’nın dünyaya açılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binen ve Aussenalster Gölleri. Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi, Amsterdam’daki Red Light Distinct’in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır.  Hamburg'da şehrin içinden birçok nehir akmaktadır, bu özelliğinden dolayı şehirlerde tıpkı (Amsterdam veya Venedik) gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır.  Zamanımız izin verdiği kadar sizlere serbest zaman verilecek. Rehberimizin bildireceği saatte Havalimanına transfer. Correndon Havayolları ile saat 18.15'de İzmir’e hareket. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…

Bu Turun Tarihleri

12-18 Ağustos 2019, 6 Gece 7 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1290 € 230 € X 6 TAKSİT
TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI  420 €  305 € X 6 TAKSİT

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Münih – Hamburg / İzmir arası Corendon Hava Yolları ekonomi sınıf uçak bileti ve  havalimanı vergiler
 • Füssen’de 1 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Leipzig’de 2 gece otelde konaklama
 • Berlin’de 2 gece  oda + kahvaltı konaklama
 • Hamburg’da 1 gece oda kahvaltı  bazında olmak üzere toplamda 6 gece 3 ve 4* otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları (6) 
 • Auerbachs Keller restaurant’da 1 akşam yemeği ( İçecekler dahil değildir ) 
 • Spree Nehrinde bot turu,
 • Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
 • Münih / Füssen / Augsburg / Nurnberg / Leipzig / Dresten / Potsdam / Berlin /   Lubeck / Hamburg  şehir ve çevre turları,
 • Tur boyunca tüm şehirlerarası transferler ve çevre turları,
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İsteğe bağlı olarak düzenlenecek turlar 
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek,
 • Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
 • Şahsi harcamalar
 • Schengen vize ücreti:  ( 125 € ) ***Yeşil Pasaporta vize yoktur.***

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri  Corendon Hava yollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şehir ve çevre turlarında  tüm müze ve ören yeri girişleri yolculara aittir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin para birimi Euro’dur. 
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. 
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır. 
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz. 
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
 • yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
YUKARI