NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BATI KARADENİZ


GÖKGÖL MAGARASI - YÖRÜK KÖYÜ

1. GÜN : İZMİR – K. EREĞLİ    

Sabah saat 06:00 Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Seyahat önü, saat 06:20 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü ve saat 06:40 Karşıyaka Yunuslar Mavikule önünden hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz. Manisa-Akhisar-Balıkesir-Bursa güzergahı üzerinden yolda verilecek gerekli molalarla öğleden sonra Ereğli’ye varış. İlk olarak Ereğli çevre gezimizi yapacağız. İlk durağımız Cehennem ağzı mağarası. Daha sonra alış veriş için bu bölgeye has olan Osmanlı çileğimizin reçeli ve elpek bezi ürünlerimizden satın alabilirsiniz. Göztepe, Bozhane limanı, Askeriye ve Erdemir çevre gezilerimizi yapıp otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN : K. EREĞLİ – YEDİGÖLLER – GÖKGÖL MAĞARASI – ZONGULDAK  

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Ereğli'nin tek tarihi müzesini geziyoruz (açık olması halinde). Karadeniz Ereğli Müzesi´nde 3.000´i aşkın arkeolojik eser sergilenmektedir. Ereğli Müzesi, Halil Paşa Konağı olarak bilinen 3 katlı ve ´orta sofalı´ plan tipinde, kagir bir yapı içinde hizmet vermektedir. Halil Paşa Konağı 19. yüzyıl sonlarında ( tahminen 1870´li yıllar ) Padişah II. Abdülhamit döneminde sancak beyi olan Halil Paşa Karamahmutoğlu tarafından yaptırılmıştır. Bozhane Yalı Caddesi üzerinde eski bir kilisenin temeli üzerine inşa edilen konakta, Roma dönemine ait binalardan toplanan antik malzemeler, özellikle cephe süslemesinde kullanılmıştır. Bina, bir dönem ortaokul ve kız meslek lisesi olarak da kullanılmıştır. Sahipsiz kalan ve büyük ölçüde tahribata uğrayan bina restore edilmek üzere 1989 yılında Kültür Bakanlığına tahsis edilmiştir. Daha sonra Devrek’ten özel minübüslerle (ekstra) Yedigöller Miili Parkı’na hareket. Mangal keyfi ile alacağımız öğle yemeği sonrasında çöküntülerle oluşmuş doyumsuz güzellikteki Yedigöller’de önce İncegöl ve Sazlıgölü daha sonra Nazlıgölü dolaşıp kısa fotoğraf molaları veriyoruz. Kuş sesleri arasındaki gezimize devam ederek şelalelerin de bulunduğu Aşıklar çeşmesine geliyoruz ( 7 çeşmeden su içilirse tüm dilekler kabul olurmuş “ bizden söylemesi” ). Daha sonra Büyükgöl ve Deringöl çevresini dolaşıp en son Seringölü’de fotoğraflayıp turumuzu tamamlıyoruz. Zonguldak’a hareket. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Gökgöl Mağarasının gezilip görülmesinden sonra otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN : ZONGULDAK – AMASRA – SAFRANBOLU

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Bartın üzerinden “Çeşmi Cihan“ Dünyanın gözü olarak nitelendirilen, limanı ve balığıyla ünlu Karadenizin şirin beldesi Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı ve bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe de sahip olan Amasra; hem 3000 yıllık tarihi, yerel el sanatları, balıkçılığı ve hem de kendini çevreleyen ormanlık alanları ile görülmeye değer yerlerden biridir. Eski Ceneviz yerleşimi olan bu şirin beldede; Amasra Kalesini, surları geziyor ve resimliyoruz. Arzu edenlerle Amasra müzesi gezilecektir. Ağaç oymanın en güzel örneklerini görebileceğiniz çarşısında verilecek alış veriş molası ve öğle yemeği için serbest zaman Amasra’da verilecektir. Adını yörede yetişen safran bitkisinden alan Müze kent Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Panoramik tanıtım turumuzda; Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini, Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini görüyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan; Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molası sonrasında otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN : SAFRANBOLU – YÖRÜK KÖYÜ – ABANT – İZMİR

Kahvaltı sonrası Safranbolu’dan ayrılıyoruz. İlk olarak Yörük Köyüne gideceğiz. Yörük köyü Safranbolu'nun yanı başında aynı mimariye sahip doğal özellikleriyle bozulmadan, yağmalanmadan günümüze kadar gelebilmiş ender köylerden biridir. Yöre halkının büyük şehirlere göçü nedeniyle terk edilmiş görünümündeki şirin köyün tamamı adeta açık hava müzesi gibidir. Verilecek serbest zaman sonrasında dört mevsimde dört ayrı doğal güzelliği yaşayan, çevresi çam ormanlarıyla kaplı, mis gibi havası ile zümrüt yeşili güzelliğin sahibi Abant’a çıkıyoruz. Keyifli bir günün ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bursa-Balıkesir güzergahı üzerinden verilecek molalar sonrası gece geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu. Bir başka gezimizde buluşma dileğimizle sizlerle vedalaşıyoruz.

Bu Turun Tarihleri

13 / 16 Eylül 2018 

26 / 29 Ekim 2018 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • K. Ereğli’de 4* Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de v.b. 1 gece konaklama
 • Zonguldak’da 4* Emirgan Hotel’de v.b. 1 gece konaklama
 • Safranbolu’da Hilton Garden Inn Safranbolu’da v.b. 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri (  3 )
 • Yedigöller’de alınacak öğle yemeği ( 1 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • TURSAB seyahat güvence paketi
 • Araç içi ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı, son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Yedigöller minibüs ücreti

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Pastoral Tur, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 30 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 
 
 

Önemli Notlar

YUKARI