BEYAZ KUMLU EŞSİZ PLAJLARI İLE ÜNLÜ ZANZİBAR'DA BALAYI


Tanzanya’ya bağlı yarı-özerk bir bölge olan Zanzibar, irili ufaklı pek çok adadan oluşmaktadır. Aynı zamanda Baharat Adası olarak adlandırılan ve Zanzibar takımadalarının en büyüğü olan beyaz kumlu eşsiz plajları ile ünlü Zanzibar, şüphesiz ki Afrika’nın en güzel sahillerinden biridir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel mirası ile de zengin bir tatil destinasyonu olan Zanzibar’da deniz, kumsal ve güneşin tadını çıkarmanın yanı sıra Stone Town, baharat bahçeleri, Pemba Adası, Jozani Ormanları, Köle Adası(Changuu Adası) gibi yerleri ziyaret edebilir, deniz safarisine çıkabilir ve ya ata binme, snorkeling, dalış, su kayağı gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

ÖRNEK PROGRAM

1.GÜN: DAR ES SALAAM / ZANZIBAR

Dar Es Salaam Uluslararası Havalimanı’na varış ve yerel havayollarına ait uçakla Zanzibar’a hareket. Zanzibar’da şoförünüz tarafından karşılanma ve kalacağınız resort hotel'etransfer. Check-in ve odanıza yerleşme sonrası tam gün serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2.GÜN: ZANZIBAR

Tam gün serbest zaman. Arzu eden konularımız STONE TOWN TURU yapabilirler. Köleliğin yasaklandığı 19. yüzyıla kadar Doğu Afrika’daki en büyük köle limanı olan Zanzibar Adası’nın en eski kenti ve kültürel merkezi konumundaki Stone Town’da eski köle pazarı, balık pazarı, Sultan Sarayı, Eski Arap Kalesi, Milli Müze ve Katolik Katedrali gibi önemli tarihi eserleri rehberiniz eşliğinde gezebilir, labirent misali dapdaracık sokakların ve canlı pazarların tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelde.

3. GÜN: ZANZIBAR

Tam gün serbest zaman. Bugün için sizlere önerdiğimiz alternatif aktivite YUNUS İZLEME TURU... Zanzibar Adası'nın güneyindeki Kizimkazi Köyü'nde kısa bir tekne yolculuğu sizi yıl boyunca yunusların gözlenebildiği bölgeye götürecek... Dönüşte, Afrika'daki en eski cami kalıntılarına sahip köyde kısa bir keşif gezisi yapmayı ihmal etmeyin! Geceleme otelde.

4. GÜN: ZANZIBAR

Tam gün serbest zaman. Arzu eden konularımız günlerini BAHARAT TURU yaparak değerlendirebilirler. Çok çeşitli tropik meyve ve baharatın yetiştiği Zanzibar'ın bir diğer adı da Baharat Adası'dır... Baharat tarlalarını ve meyve bahçelerini ziyaret ederek, hem bitkilerin yetiştirilme ve toplanma aşamaları hakkında bilgi sahibi olacak hem de köylerdeki geleneksel yaşamı yakından tanımafırsatı bulacaksınız. Geceleme otelde.

5. GÜN: ZANZİBAR

Tam gün serbest zaman. Güneşin ve kumun tadını çıkarabilir, dalış yapabilir, ya da BALIK TUTMAya gidebilirsiniz... Geceleme otelde.

6. GÜN: ZANZIBAR / DAR ES SALAAM

Sabah kahvaltısı sonrası check-out işlemleri. Belirlenen saatte lobide şoförünüzle buluşacak ve havalimanına transfer olacaksınız. Yerel havayollarına ait uçuşla Dar Es Salaam’a hareket. Kısa bir yolculuk sonrası Dar Es Salaam’a varış ve uluslararası uçuş işlemleri...

ÜCRET BİLGİSİ İÇİN LÜTFEN OFİSİMİZLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Seçtiğiniz otelde ve konaklama türünde (5) gece konaklama
 • Dar Es Salaam / Zanzibar / Dar es Salaam arası yerel havayolları ile ulaşım
 • Zanzibar'da havalimanı / otel / havalimanı transferleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Uluslararası uçuşlar
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Otelde yapılacak olan her türlü kişisel harcama (laundry, minibar, SPA, otel aktiviteleri, vb)
 • Oteldeki yemeklerde alınacak olan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Her türlü ekstra aktivite
 • Vize Ücreti: Yaklaşık 50 $
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Rehberlik /mihmandarlık hizmetleri

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

daha da popülerleşen bir balayı destinasyonu... Türk Hava Yolları ile...

Önemli Notlar

YUKARI