BEYRUT

Tüm Turlar Dahil!

1.GÜN:  İZMİR – İSTANBUL – BEYRUT- JEITA MAGARASI -  BİBLOS

Saat 03.00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Iç hatlar Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. TK 2305  sefer sayılı uçak ile saat 04.30'da İstanbul’a hareket 05.40’da varış. TK 830 sefer sayılı uçuş ile saat 07.25'de Beyrut’a hareket ve 08.15’de Beyrut Havalimanı‘na varış. Gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüze transfer. Dünyanın en büyük mağaralarından biri olan Jeita Magarası'nı göreceğiz. 1836'da keşfedilen ve 1958'de ziyarete açılan Jeita Mağarası; yeraltına doğru 6200 metre derinliğe sahiptir. Mağaranın yer üstünde görünen kısmı ise sadece 600 metredir. İki ayrı mağaranın birleşmesinden oluşan Jeitta Mağarası’ndaki gezimiz sırasında tren, teleferik ve yürüyüş ile geçeceğiniz kısa parkurlar bulunmaktadır. Magara gezimizi bitirip, bir saatlik yolculuk sonrası UNESCO Dünya miarsı listesinde yeralan Byblos’a varış.  Byblos, dünyanın en eski ticaret limanı özelliğine de sahiptır.  Antik Fenike limanı ve Byblos Kalesi gezisinin ardından otelimize transfer. Odalara yerleşme ve dinlenme. Ekstra olarak gerçekleştireceğimiz bu gecede  ünlü Arap müzik ve eğlencesi eşliğinde tadacağınız lezzetli Lübnan yemekleri ile keyifli bir Lübnan gecesine gidiyoruz. Otelimize dönüş. Geceleme.

2.GÜN: DEIR EL-QAMAR –BEITEDDINE-BEYRUT

Sabah kahvaltısının ardından Deir El-Qamar ve Beiteddine turu için hareket ediyoruz. Gezimiz sırasında, Beyrut’un güneyinde bulunan Lübnan’ın eski başkenti Deir El-Qamar’da, sarayı, ünlü Marie Baz Müzesi’ni, Notre Dame Kilisesi’ni ve Fahreddin Camii’ni gezeceğiz. Ardından, Beidettin’de, Emir Bechir Sarayı’nı göreceğiz. Rawche Kayalıkları ve Beyrut hakkında verilecek bilgiler eşliğinde yapacağımız yürüyüş turunda; Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan ve  savaş sırasında yerle bir olup çok kısa zamanda Beyrut’un yeniden yapılanmasında büyük rolü olan eski Başbakan Rafik Hariri’nin girişimleriyle eskisini aratmayacak şekilde yenilenen tarihi Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlamento Binası tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliselerini görüyoruz. Akşam, birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'i gezeceğiz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN:  BEYRUT - BAALBEK– ANJAR- KSARA

Sabah kahvaltısının ardından Baalbek - Ksara - Anjar turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Baalbek, arkeologlara göre dünyada Roma dışındaki en önemli dini merkezlerden biridir ve dünyanın ikinci büyük Roma dönemi harabelerini barındırır. Aynı zamanda antik çağın en büyük Roma hazinesi olarak da bilinir. Günümüzde; Baalbek'te harabe halinde üç adet tapınak bulunmaktadır. Bunlar Jüpiter, Baküs ve Venüs tapınaklarıdır. İçlerinde en büyüğü Jüpiter tapınağıdır. M.S. 3. yüzyılda inşa edilen tapınağın büyük bir giriş kapısı ve avlusunda 84 granit sütun bulunmaktaydı. Günümüzde bu sütunlardan sadece 6 tanesi ayaktadır. Ülkenin ilk kurucuları Fenikeliler’in memleketi olan Lübnan'ın güzel geçmişinin en önemli  göstergeleri de burada yer almaktadır. Gezimiz sırasında dünyadaki en iyi korunmuş sedir ağaçlarını görme imkanını da bulacaksınız. Anjar'a doğru yol alıyoruz. Anjar'la iligili rehberimiz sizleri bilgilendirecek. Ardından Ksara Mağarası‘nda tadacağımız şaraplar ile turumuz yaklaşık 18.00'de sona eriyor.  Otelimize dönüş. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. GÜN: BEYRUT –İSTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımızla ünlü Hamra Caddesi’nde alışveriş imkanı. Rehberinizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşma. Havalimanına transfer. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından TK 829 sefer sayılı uçak ile saat 21.50'da İstanbul’a hareket. 00.45'de (05.03.2019) İstanbul’a varış. Ardından TK 2354 sefer sayılı uçuş ile Saat 02.00'de İzmir’e hareket ve 03.25'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

02 / 05 Haziran  2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 950$ 170$ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 150$ 195$ X 6 Taksit

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir  / İstanbul / Beyrut / İstanbul / izmir THY ile  ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Havaalanı – otel – havaalanı transferleri
 • Beyrut'ta (3) Gece 4*oda-kahvaltı bazında konaklama
 • JEITTA MAGARASI -  BİBLOS  Turları 
 • BEYRUT ŞEHİR TURU
 • DEIR EL-QAMAR-BEITEDDINE TURU
 • BAALBEK - KSARA - ANJAR turu
 • Programda belirtilen turlarda giriş ve teleferik ücretleri,
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri 
 • Yerel rehberlik

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri 
 • Yurt dışı çıkış harcı  15.00 TL.
 • Programda belirtilmeyen turlar ve aktiviteler

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Hava yollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Bu seyahate katılacak her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Bu seyahate katılacak olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 1 çift ayakkabı, kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. 
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
YUKARI