BİRAZ ROMANTİZM, BİRAZ TARİH, BİRAZ MACERA ARAYANLARA ÖZEL BİR BALAYI PAKETİ: BELİZE


Romantik balayınıza biraz macera serpiştirmek istiyorsanız, Belize sizin için mükemmel bir balayı mekanı..! 

Balayı çiftlerinin plajda güneşlenmekten fazlasını istedikleri, benzersiz deneyimler peşinde koştukları bugünlerde balayı tatillerinin en çok “gelecek vaat eden” yerlerinden biri Belize.  

Balta girmemiş ormanları turlayabilir, şelalelerde yüzebilir ve antik Maya kalıntılarını görebilir, dalış başta olmak üzere su sporları yapabilirsiniz. Ayrıca mum ışığında yiyeceğiniz romantik akşam yemekleri, Belize’deki balayı deneyiminize bambaşka bir tad katacaktır.

Meksika ve Guatemala arasında, Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Belize'ye, KLM / Air France uçuşları ile Guatemala City üzerinden, ya da THY uçuşları ile New York / Dallas aktarmaları ile ulaşmak mümkün... 

ÖRNEK PROGRAM

 

1. Gün : Istanbul / Guatemala City

Istanbul’da Air France / KLM Havayolları ile aktarmalı olarak Guatemala City’ye hareket. Guatemala City’ye varış, havaalanında karşılanma ve otele transfer. Geceleme Guatemala City’de.  

2. Gün: Guatemala City / Flores (Tikal)

Sabah kahvaltısı sonrası havaalanına transfer ve yerel havayolları ile Flores’e uçuş. Flores’e varış ve yerel şoför-rehberiniz tarafından karşılanma. Dünya’nın en ünlü Maya kalıntılarından olan Tikal’i rehberiniz eşliğinde gezin. Guatemala’daki en ünlü Maya kalıntıları olan Tikal kalıntıları, geniş bir cangıl alanına yayılmıştır ve Orta Amerika’daki en nefes kesintici kalıntılar olarak nitelendirilmektedir. Geceleme Flores’teki otelinizde. 

3. Gün : Flores / Belize (Placencia)

Sabah Flores’ten Placencia’ya uçmak için havaalanına transfer. Placencia’ya varış ertesinde otelinize transfer. Nazik deniz esintisini, beyaz kumları, güneş ışığında parlayan zümrüt yeşili okyanusu gözünüzün önüne getirin... Gününüzü bu muhteşem manzara eşliğinde plajda geçirin... Geceleme otelde. 

4.Gün : Placencia

Tropik cennetin kıyısına nazikçe çarpan dalgaların sesiyle uyanın. Günü, yerel rehber eşliğinde bariyer resiflerini keşfederek geçirebilirsiniz. Öğle yemeğini Laughing Bird Caye gibi etrafı palmiyelerle çevrili incecik kumlu benzer adalardan birinde yiyebilirsiniz. Rengarenk tropik balıkların, zarif rinaların, zararsız hemşire köpekbalıklarının ve olağanüstü beyin ve su mercanları, yelpaze mercanları, süngerler ve denizhıyarları etkileyici bir dizisi arasında şnorkelle yüzün. Geceleme.   

5. Gün: Placencia 

Tam gün serbest zaman. Otelinizde dinlenin, masaj yaptırın veya hemşire köpekbalıkları ve rinalarla birlikte yüzebileceğiniz “Köpekbalığı Yolu”nu da ziyaret edin. Dilerseniz Maymun Nehri'nde scuba dersi alabilir ya da tekne turuna katılabilirsiniz. Cockscomb Vahşi Yaşamı Koruma Alanı'nı veya Placencia köyünü gezebilirsiniz. Geceleme.     

7. Gün: Placencia

Tüm gün serbest zaman. Maya Mağaraları'na giderek yüzebilir ve yürüyerek etrafı gezebilirsiniz. Adanın dört bir yanındaki parıltılı kaya oluşumlarıyla antik çağa ait Maya kurbanlarının kemiklerini görerek dünyanın derinliklerine inme fırsatı bulabilirsiniz. Geceleme otelde. 

8. Gün: Belize / Flores / Guatemala City 

Sabah kahvaltısı sonrası özel aracınızla Placencia Havaalanı'na transfer. Kısa bir uçuş ile Belize Şehri Uluslararası Havaalanı'na varış ve buradan Flores'e hareket. Öğleden sonra Flores / Guatemala City uçuşu. Burada özel şoför sizi karşılayacak ve otelinize transfer edecek. Geceleme otelde.  

9.Gün: Guatemala  City / Istanbul

Otelden havaalanına özel transfer. Air France KLM ile Guatemala / İstanbul uçuşu.  

ÖNERDİĞİMİZ OTELLER 

 

 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

çıkarabileceğiniz, bir yandan Maya imparatorluğunun kalbine yolculuk edebileceğiniz bir destinasyon...
Air France / Iberia ve yerel havayolları ile... 

Önemli Notlar

YUKARI