NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BORDEAUX - BASK BÖLGESİ - KASTİLYA VE LEON TURU

Tüm Turlar Dahil

1.GÜN; İzmir - İstanbul - Bordeaux

İzmir Adanan Menderes Havalimanı iç hatlar THY kontuarında buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. Dış hatlara geçiyor ve Türk Hava Yolları'nın TK1389 10.20 uçağı ile Bordeaux'a hareket ediyoruz. Saat 13.10'da Bordeaux’a varış. Varışımızın ardından Bordeaux şehir turumuza başlıyoruz. Güneybatı Fransa'da Garonne Nehri'nin denize kavuştuğu yerde bir liman kenti olarak kurulan Bordeaux 8. Yüzyıldan beri devam ettirdiği şarap geleneği ile ün salmıştır. Günümüzde; dünyanın en iyi şaraplarından birkaçını üreten en büyük üzüm bağı bölgesinin merkezi olarak ününü devam ettirmektedir. Şehir gezimize, Bordeaux'un en güzel mekanlarından biri olan Bourse Meydanı'yla başlıyoruz. Yeni saray için bir kraliyet meydanı olarak inşa edilmiştir. Burası ve etrafındaki diğer binalar ünlü Fransız mimar Ange-Jacques Gabriel tarafından tasarlanmıştır. Bourse meydanı gezimizin ardından Fransız Devrimi öncesine kadar ülkenin en büyük tiyatro salonu unvanını korumuş olan Büyük Bordeaux Tiyatrosu,  Sainte Catherine Sokağı, Notre Dame Katedrali görülecek yerler arasındadır. Bordeaux'nun UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınarak koruma altına alınmış liman bölgesini ve eski sokaklarını gezdikten sonra otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. GÜN; Bordeaux

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle öğleden sonra düzenleyeceğimiz Bordeaux Şarapları turunu gerçekleştiriyoruz. Bordeaux dünyanın en geniş ve en önemli kaliteli şarap bölgelerinden biridir. Ilıman iklimi, uygun toprak koşulları ve batısında yer alan çam ormanlarının Atlantik Okyanusu'ndan gelen rüzgara karşı sağladığı doğal koruma, Bordeaux'yu şarapçılığa elverişli kılmıştır. Şarap ticareti Bordeaux’da Roma döneminde başlamış ve  daha sonra  İS 1. Yüzyıllarda Bordeaux’nun çevresindeki üzüm bağları ekilmeye başlanmıştır. 13, 14 ve 15. yüzyılların büyük bölümünde kent, Fransa’yla İngiltere, Aquitaine üzerindeki hakları için savaşırken İngilizlerin elindeydi (gerçekte Londra, York ve Winchester’den sonra Bordeaux, İngiltere’nin dördüncü büyük şehriydi). Kent, 1453’te tekrar Fransa’nın eline geçtikten sonra da İngiltere’yle şarap ticareti büyümeye devam etti ve İngilizlerin claret (kırmızı Bordeaux) zevkleri hiç azalmadı. Birbirinden görkemli şatoları, bağları, enfes şarapları ve özgün yemekleriyle bir damak tadı cennetidir Bordeaux. Fransa denilince hemen herkesin aklına üstün kaliteli şaraplar ve güzel yiyecekler gelir. Bu iki kombinasyonun en iyilerini bulabileceğiniz yerlerden biridir. On yıllarca süren restorasyon ve temizleme çalışmalarından sonra kentin kemerleri ve heykellerinin altın sarısı taşları, soylu demir işçiliği ve klasik cepheleri, zerafet ve zenginlik saçar. Otelimize dönüş ve geceleme.

3. GÜN; Bordeaux – Bayonne - Biarritz – Bask Köyleri -  San Sebastian

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Arcahachon havzası üzerinden renkli mozaikleri andıran Pyla kumsalları sonrası Bayonne ve Biarritz'e doğru yola çıkıyoruz. Fransa'nın güneybatısında, Atlantik Okyanusu'na bakan tarafta Biscay Körfezi'nde İspanya sınırının hemen üzerinde, yer alan Biarritz muhteşem manzaralari ile harika bir şehirdir. Şehrin  girişinde göreceğiniz Grand de Plage şehrin ruhunuzu nasıl dinlendireceği ile ilgili ilk izlenimlerinizi oluşturacaktır. Biarritz, Avrupa'nın dalga sörfü meraklılarının yaşayan efsanesidir. Kentin  ve bölgenin asil zenginliğinin Avenue de L'Imperatrice'deki tarihi binalar arasında dolaşırken daha çok  hissedeceksiniz.  Öğle yemeği sonrası Bask köyleri;  Ascain ününü;  ince gastronomisi ve edebiyatçı Pierre Loti’nin “Ramuntcho” eserini burada yazmasından alır. Sırasıyla Ainhoa ve Espelette ve St.Jean-de-Luz (Bask bölgesinin bez yapım atölyeleri gezilecektir)  köylerini geziyor ve Bask bölgesinin harika kenti San Sebastian’daki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme.

4. GÜN;  San Sebastian - Vitoria Gasteiz – Burgos – Leon- Oviedo - Gijon

Kahvaltının ardından San Sebastian’ı geziyoruz. Kent,  Avrupa'da festivalleri ile ünlüdür. Bunların arasında dini açıdan Kutsal Hafta Günleri ve güncel sinema dünyasını takip edebileceğiniz San Sebastian Film Festivali en önemlileridir. Navarro Kralı Sancho tarafından kurulduğu günden günümüze balıkçılık, ticaret ve  dünyaca ünlü şehir mutfağı da özel bir yer tutar. Şehrin özel yapılarının yanı sıra Concha Plaji, Belediye Binası ve festival merkezi olarak kullanılan Kursaal Palace'i göreceğiz. Bask özerk bölgesinin merkezi  Vitoria Gasteiz’e devam ediyoruz. Bir ortaçağ kenti olan Vitoria Gasteiz’in geçmişi 1181 yılına  kadar uzanıyor. Catedral de Santa Maria, Plaza de Virgin Blanca gezimizi yapıyor ve Burgos’a doğru yol alıyoruz. Katedral, De las Huelgas Manastırı, La Casa del Coredon, San Esteban Kilisesi, Cartuja de Miraflores ve Puerta de Santa Maria görülecek yerler arasındadır.  Öğle yemeği molamızdan sonra Leon’a hareket. Kısa bir yolculuğun ardından Leon’a varış ve şehir turu. Gotik Katedral, Rönesans döneminden San Marcos Kilisesi, Plaza de San Marcos, The Palacio de los Guzmanes, San Isidoro Bazilikası ve Casa de los Botines görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme ve geceleme.

5. GÜN; Oviedo -  Gijon- Santillana Del Mar – Santander

Kahvaltı – Oviedo’ya hareket  ve şehir turu. San Salvador Katedrali, Santa Maria del Naranco, San Julian de los Prados ve San Miguel de Lillo görülecek yerler arasında. Asturias bölgesinin ikinci başkenti kabul edilen Gijon’da panaromik turumuzu yapıyor ve tarihe doğru bir yolculuk yapmak üzere yola çıkıyoruz. Bugünkü diğer noktamız balıkçı kasabası olarak anılan Santillana del Mar kasabası. Kurulduğu tarihten günümüze şehrin mimari yapısını bozmadan gelen yapıları ile taş döşeli sokakları, hediyelik eşya mağazaları ile bu güzel ortaçağ kasabasını geziyoruz.  İspanya’nın en sosyetik plajları, su sörfü yapan, sörfçüleri ile ünlü, kıyı şehri Santander’e hareket ediyor ve burada da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında; Magdalena Sarayı, Puerto de Santander Feneri, çeşitli deniz canlılarının yaşadığı Açık Hava Deniz Müzesi, liman ve tarihi binalar görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme ve geceleme.

6. GÜN;  Santander - Bilbao

Kahvaltının ardından bir tasarım şehri Bilbao'ya doğru hareket ediyoruz. Bask bölgesinin Biscay Körfezi'ndeki en büyük şehri, Atlantik Okyanusu'nun incisi Bilbao, Nervion Nehri boyunca kurulmuştur. Bilbao şehir gezimizde Casco Vieja denilen eski şehrin ortaçağdan kalan dar sokakları, 14. yüzyıldan günümüze gelen meşhur Las Siete Calles Sokakları, Santiago Katedrali, Plaza Nueva göreceğimiz yerler arasındadır. Bask ülkesindeki bu günümüzü 1893 yılında Portugalete ve Getxo arasına inşa edilen dünyanın en eski asma köprülerinden biri olarak Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmeyi başarmış Vizyaca Asma Köprüsü'nü ziyaret ederek tamamlıyoruz. Sonrasında kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin düzenleyeceği Guggenheim Modern ve Güncel Sanat Müzesi Gezisi'ne katılabilirler Dünyaca ünlü mimar Frank Gehry tarafından tasarlanan ve Bilbao'nun sembolü haline gelen müze binasını ve barındırdığı zengin modern sanat koleksiyonunu gezebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

7. GÜN;   Bilbao- İstanbul - İzmir

Kahvaltı - Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından dönüş için Bordeaux Havalimanı'na hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları'nın 12.55 uçağı ile İstanbul’a hareket. İzmir’e hareket ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

16 - 22  Haziran  2018, 6 Gece 7 Gün

29 Eylül / 05 Ekim 18, 6 Gece 7 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul /  Bordeaux   - Bilbao /  İstanbul / İzmir arası THY ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri. 
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri 
 • Tur boyunca özel otobüs ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları ve çevre gezileri,
 • Bordeaux  (2), San Sebastian  (1), Leon / Gijon  (1), Santander ( 1 ), Bilbao (1) merkezi 3 ve  4*otellerde  6 gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Bordeaux,  Bayonne , Biarritz , Bask Köyleri,  San Sebastian , Vitoria Gasteiz,  Burgos , Leon,  Ovıdo , Gijon,  Santıllana Del Mar, Santander , Bilbao şehir turları,
 • Büyük Bordeaux Tiyatrosu  giriş ücreti
 • Şarap tadımı ve St. Emilion turu 
 • Seyahat ve sağlık güvence paketi  
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri  ( 70 yaş üstü sürprim öder )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (Telefon, minibar, içecek, porter v.s…)
 • Programda yer alamayan öğle ve akşam yemekleri 
 • Programda yer almayan müze  giriş ücretleri
 • 15 TL.  tutarındaki yurt dışı çıkış harcı
 • Ekstra olarak düzenlenecek olan turlar
 • Shengen vize bedeli 120 €

Önemli Notlar

 • Programda belirtilen uçuşlar Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan, gezilecek yerlerin sırasını değiştirebilir. 
 • Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 20 kg bagaj hakkı vardır. Ayrıca kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve 6 kg. Ile sınırlıdır. 
 • Bu tur için yanınızda 1 adet yağmurluk, en az 2 çift rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı, bir mont, kazak veya hırka mutlaka bulundurunuz.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz.
 • Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu tura katılacak olan normal pasaportlu yolcularımızın tek girişli Schengen vizesine ihtiyaçları vardır. Yeşil pasaporta vize uygulanmaz. Tura katılacak yolcularımızın pasaport temdit sürelerinin seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay olması gerekmektedir.
YUKARI