BORDEAUX & GÜNEY BATI FRANSA (LOİRE VADİSİ & ŞATOLARI)


Fransızlar'ın la douceur de vivre (yaşamın güzelliği) derken ne demek istediğini Güney Batı Fransa’yı gördükten sonra anlayacaksınız. Olağanüstü şarapları, bereketli toprakları, kusursuz ortaçağ kasabaları ile romantik bir balayı için harika bir alternatif… 

Bordeaux kentini bölgeyi keşfetmek için temel alarak, civardaki şarap evlerini ve ortaçağ kasabalarını ziyaret edebilirsiniz. 

1.Gün: Bordeaux

Bordeaux Merignac Havaalanı'na varış ve otelinize transfer. Akşam yemeği ve geceleme. 

2. Gün: Bordeaux

Bu enfes şehri keşfetmek için serbest zaman.Grand Theatre’da opera seyredebilir, ya da Miroir d’Eau’daki pırılıtılı yansıtma havuzunu ziyaret edebilirsiniz. Eski Bordeaux’nun küçük, dar sokaklarında kaybolun, ve ya Saint Pierre’deki irili ufaklı butiklerde ve beklenmedik yerlerde karşınıza çıkacak cafelerde vakit geçirin. 

3. Gün: Bordeaux

Bugün şehrin çevresindeki üzüm bağlarını ya da bilinen en iyi şarap evlerinden biri olan ve tarihi yer altı kileri bulunan Chateau Franc Mayne’ni ziyaret edebilirsiniz. Bölgedeki en iyi şarap dükkanlarını barındıran ve bir ortaçağ köyü St Emilion da ziyaret etmeye değer diğer bir yer… 

4. Gün: Bordeaux / Perigord / Sarlat / Dordogne

Otelinizde şoförünüzle buluşuyor ve Perigord’a transfer oluyorsunuz. Bölgenin güzelliğini keşfettikten sonra Sarlat’taki ünlü pazarı ziyaret için serbest zaman. Daha sonra şaşırtıcı güzelliğiyle La Roque Gageac köyünü ziyaret. Burada Dordogne’a doğru otantik bir tekne  yolculuğu ve tarih kokan muhteşem atmosferli Beynac ve Domme köylerini ziyaret. Fransa’daki en güzel şehir Sarlat-la-Caneda’yı geziyor ve sonra Dordogne’a transfer oluyorsunuz.Geceleme Dordogne’de.

5. GÜN:  Dordogne

Güne, rehberiniz eşliğinde Les Eyzies’daki Ulusal Müze’yi ziyaret ederek başlıyor, daha sonra Rouffignac Mağarası’nı ziyaret ediyorsunuz. Mağarada 160 adet mamutun otantik gravürleri ve resimleri bulunmaktadır. Ardından dünyanın en ünlü ve en büyük tarih öncesi resiminin de içinde bulunduğu, orjinaline sadık kalınarak kusursuz kopyalanmış olan  Lascaux II mağarası ziyareti. Akşam saatlerinde Dordogne’a transfer ve geceleme. 

6. GÜN: Dordogne / Bordeaux

Belirlenen saatte Bordeaux Havaalanı’na transfer.

LOIRE VADİSİ & ŞATOLARI 

Programa Loire Vadisindeki ortaçağ kalelerine ziyaret için bir gün daha eklenebilir.

Le jardin de la France (Fransa’nın bahçesi) ismiyle anılan Loire bölgesi, Rönesans boyunca kralların ve aristokratların başka hiç bir bölgeyle kıyaslamaksızın tercih ettiği mesken alanı olmuştur. Kendisine hayran bırakan estetik ve elegan bir mimariye sahip olan sayısız şatonun bulunduğu bu bölgede Chenonceau, Cheverny ve Chambord şatolarını ve muhteşem bahçelerini gezebilirsiniz. 

** Alternatif program önerilerimiz ve sunacağımız otel alternatifleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

güzelliğine pek çok kez kadeh kaldıracaksınız... THY ya da Air France ile

Önemli Notlar

YUKARI