BORDEAUX - TOULOUSE -BİLBAO -SAN SEBASTİAN - BASK BÖLGESİ

Tüm Turlar Dahil

1.GÜN; İzmir - İstanbul - Bordeaux

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.00’de buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 06.50’da Türk Hava Yolları’na ait TK 2307 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. Saat 07.55’de İstanbul’a varış. Pasaport kontrolünden sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1389 ile saat 10.20 uçağı ile Bordeaux'a hareket ediyoruz. Saat 13.10 da Bordeaux’a varış. Varışımızın ardından Bordeaux şehir turumuza başlıyoruz. Güneybatı Fransa'da Garonne nehrinin denize kavuştuğu yerde bir liman kenti olarak kurulan Bordeaux 8. Yüzyıldan beri devam ettirdiği şarap geleneği ile ün salmıştır. Günümüzde; dünyanın en iyi şaraplarından birkaçını üreten en büyük üzüm bağı bölgesinin merkezi olarak ününü devam ettirmektedir.  Şehir gezimize, Bordeaux'un en güzel mekanlarından biri olan Bourse Meydanı'yla başlıyoruz. Yeni saray için bir kraliyet meydanı olarak inşa edilmiştir. Burası ve etrafındaki diğer binalar ünlü Fransız mimar Ange-Jacques Gabriel tarafından tasarlanmıştır. Bourse meydanı gezimizin ardından Fransız Devrimi öncesine kadar ülkenin en büyük tiyatro salonu ünvanını korumuş olan Büyük Bordeaux Tiyatrosu,  Sainte Catherine Sokağı, Notre Dame Katedrali görülecek yerler arasındadır. Bordeaux'nun UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınarak koruma altına alınmış liman bölgesini ve eski sokaklarını  gezdikten sonra otelimize yerleşme.  Geceleme otelimizde.

2. GÜN; Bordeaux – Toulosse

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Toulouse’a hareket. Muhteşem bağlarla çevrili bir coğrafyadan geçerek Toulouse varıyoruz;  Capitole Meydanından yürüyerek şehrin enfes sokaklarını ve yapılarını keşfedeceğiz. Dünyanın en büyük Roman stilinde inşa edilmiş kapısı ile Saint Sernin Bazilikası, 14.yüzyıla ait güney bölgenin en güzel örneklerinden biri olan Jacobins Manastırı, Belediye Binası Capitole, 16.yüzyılda inşa edilmiş Dor, İyon ve Korent stillerinin en zarif örneklerinden olan Bernuy göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında buradaki otelimize transfer ve yerleşme. Akşam serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. GÜN; Toulouse - Albi & Carcassonne - Toulouse

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Tarn Nehri’nin kenarında bulunan Albi şehrine doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu şehir tarihte Albigeois Haçlı Seferleri sırasında önemli bir rol oynamıştır. Şehirde Sainte-Cecile Katedrali’ni ziyaret edeceğiz. Kale görünümündeki Dünyanın en büyük tuğla katedralinin dışı oldukça sade, ancak içi bir o kadar görkemli. Eski piskopas sarayı Palais de la Berbie’de burada göreceğimiz yerler arasındadır. Albi gezimizin ardından, Ortaçağ ruhunu ilk günkü gibi yansıtan Carcassonne’ye hareket. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu muhteşem şehir iki ayrı bölümden oluşur. Şehir, üç kilometrelik çift sur ve 52 kule ile çevrilidir. Avrupa’nın en büyük kalesi olan tarihi şehir ve Aude nehrinin diğer kıyısından aşağı uzanan şehir. Carcasonne şehrinin en önemli kalelerinden biri olan Chateau Comtal’ı da ziyaret edeceğiz. Roma surları, Taş müzesi  burada göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Toulouse’a geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4.GÜN;  Toulouse - Bayonne – Biarritz – San Sebastian

Kahvaltının ardından Toulouse’dan ayrılıyoruz. Bayonne ve Biarritz'e doğru yola çıkıyoruz. Fransa'nın güneybatısında, Atlantik Okyanusu'na bakan tarafta Biscay Körfezi'nde İspanya sınırının hemen üzerinde, yer alan Biarritz muhteşem manzaraları ile harika bir şehirdir. Şehrin  girişinde göreceğiniz Grand de Plage şehrin ruhunuzu nasıl dinlendireceği ile ilgili ilk izlenimlerinizi oluşturacaktır. Biarritz, Avrupa'nın dalga sörfü meraklılarının yaşayan efsanesidir. Kentin  ve bölgenin asil zenginliğinin Avenue de L'Imperatrice'deki tarihi binalar arasında  dolaşırken daha çok  hissedeceksiniz Napolyon’un eşi için yaptırdığı yazlık saray sayesinde o dönemin en gözde tatil kenti haline gelmiştir. Bask usulü üçgen çatılı evleri, art deco villaları ve tarihi yapıları ile Biarritz kasabasını  çok seveceksiniz. Ardından yine yolumuzun üzerinde bulunan ve Ortaçağ dönemi yapıları ile şirin bir balıkçı kasabası olan St Jean de Luz’da kısa bir mola  vereceğiz. Molanın  ardından İspanya’nın gastronomi cenneti San Sebastian’a varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam San Sebastian’ın muhteşem deniz mahsullerini tadabileceğiniz restoranları keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

5.GÜN ; San Sebastian

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuz sırasında; Concha Plajı, Belediye Sarayı, San Sebastian film festivaline ev sahipliği yapan Kursaal Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Kent,  Avrupa'da festivalleri ile ünlüdür. Bunların arasında dini açıdan Kutsal hafta günleri ve güncel sinema dünyasını takip edebileceğiniz San Sebastian Film Festivali en önemlileridir. Şehir turumuz sırasında bu bölgeye özel “ Pintxos” adı verilen meze tarzı atıştırmalıkları tadabileceğimiz “Pintxos Bar”ları da ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası  alış veriş ve sahil cenneti San Sebastian’ı keşfetmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

    Kahvaltı – Oviedo’ya hareket  ve şehir turu. San Salvador Katedrali, Santa Maria del Naranco, San Julian de los Prados ve San Miguel de Lillo görülecek yerler arasında. Asturias bölgesinin ikinci başkenti kabul edilen Gijon’da panaromik turumuzu yapıyor ve tarihe doğru bir yolculuk yapmak üzere yola çıkıyoruz. Bugünkü diğer noktamız balıkçı kasabası olarak anılan Santillana del Mar kasabası. Kurulduğu tarihten günümüze şehrin mimari yapısını bozmadan gelen yapıları ile taş döşeli sokakları, hediyelik eşya mağazaları ile bu güzel ortaçağ kasabasını geziyoruz.  İspanya’nın en sosyetik plajları, su sörfü yapan, sörfçüleri ile ünlü, kıyı şehri Santander’e hareket ediyor ve burada da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında; Magdalena Sarayı, Puerto de Santander Feneri, çeşitli deniz canlılarının yaşadığı Açık Hava Deniz Müzesi, liman ve tarihi binalar görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme ve geceleme.

6. GÜN;  San  Sebastian – Vitoria Gasteis – Gernica-Bermeo - Bilbao

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve   Vitoria Gasteis’ e hareket ediyoruz. Bir saat sürecek yolculuk sirasinda tipik Bask köylerinden  geçerek Vitoria Gasteiz’ e variyoruz. 12 YY dan kalma  Orta Cağ kentinde Katedral, Virgen Blanca Meydani , Ispanya Meydani Escoriaza Biscal Sarayi  görülecek yerler arasinda. Vitoria Gasteiz gezimiz sonrasi Guernica Kasabasi’ na hareket ediyoruz. Ispanya Ic Savasi sirasinda Almanlar tarafından bombalanan bu tipik kasaba Picasso nun ayni adi tasiyan tablosuyla olumsuzlesmistir. Gernica gezisi sonrasi, yine güzel bask kasabalarindan biri olan Bermeo ya hareket ediyoruz. Barmeo Marinasi eski ve yeni Limaniyla cok güzel bir sayfiye kasabasi. Barmeo gezisi sonrasi,  Bask Ozerk  Bölgesi’ nin Biscaya Körfezi' ndeki en büyük şehri,  ayni zamanda  başkenti olan Bilbao ya hareket ediyoruz. Atlantik Okyanusu'nun incisi Bilbao, Nervion Nehri  boyunca kurulmuştur. Bilbao şehir gezimizde Casco Vieja denilen eski şehrin Ortaçağ'dan kalan dar sokakları, 14. Yüzyıldan günümüze gelen meşhur Las Siete Calles Sokakları, Santiago Katedrali, Plaza Nueva göreceğimiz yerler arasındadır. Bask ülkesindeki bu günümüzü 1893 yılında Portugalete ve Getxo arasına inşa edilen dünyanın en eski asma köprülerinden biri olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmeyi başarmış  Vizyaca Asma Köprüsü nü ziyaret ederek tamamlıyoruz. Sonrasında kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden konuklarımız, Guggenheim Modern ve Güncel Sanat Müzesi Gezisi' ne katılabilirler. Dünyaca ünlü mimar Frank Gehry  tarafından tasarlanan ve Bilbao'nun sembolü haline gelen müze binasını ve barındırdığı zengin modern sanat koleksiyonunu gezebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

7. GÜN;   Bilbao – İstanbul – İzmir

Kahvaltı - Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından dönüş için Bilbao Havalimanı'na hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları'nın 13.00 uçağı ile İstanbul’a hareket ve 17.50’de varış. Türk Hava Yolları’na ait TK 2336 sefer sayılı uçak ile 21.00 İzmir’e hareket. Saat 22.05’da İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

Bu Turun Tarihleri

19 / 25  Ekim 2019, 6 Gece 7 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1390€ 245€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 270€ 290€ X 6 Taksit

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul /  Bordeaux   - Bilbao /  İstanbul / İzmir arası THY ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri. 
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri 
 • Tur boyunca özel otobüs ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları ve çevre gezileri,
 • Bordeaux  (2), San Sebastian  (1), Leon / Gijon  (1), Santander ( 1 ), Bilbao (1) merkezi 3 ve  4*otellerde  6 gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları (6)
 • Bordeaux,  Bayonne , Biarritz , Bask Köyleri,  San Sebastian , Vitoria Gasteiz,  Burgos , Leon,  Ovıdo , Gijon,  Santıllana Del Mar, Santander , Bilbao şehir turları,
 • Büyük Bordeaux Tiyatrosu  giriş ücreti
 • Şarap tadımı ve St. Emilion turu 
 • Seyahat ve sağlık güvence paketi  
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri  ( 70 yaş üstü sürprim öder )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (Telefon, minibar, içecek, porter v.s…)
 • Programda yer alamayan öğle ve akşam yemekleri 
 • Programda yer almayan müze  giriş ücretleri
 • 15 TL.  tutarındaki yurt dışı çıkış harcı
 • Ekstra olarak düzenlenecek olan turlar
 • Shengen vize bedeli 120 €

Önemli Notlar

 • Programda belirtilen uçuşlar Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan, gezilecek yerlerin sırasını değiştirebilir. 
 • Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 20 kg bagaj hakkı vardır. Ayrıca kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve 6 kg. Ile sınırlıdır. 
 • Bu tur için yanınızda 1 adet yağmurluk, en az 2 çift rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı, bir mont, kazak veya hırka mutlaka bulundurunuz.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz.
 • Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu tura katılacak olan normal pasaportlu yolcularımızın tek girişli Schengen vizesine ihtiyaçları vardır. Yeşil pasaporta vize uygulanmaz. Tura katılacak yolcularımızın pasaport temdit sürelerinin seyahat başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay olması gerekmektedir.
YUKARI