NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BOZCAADA - ASSOS TURU

SON 2 KİŞİ

07 EKİM 2017, Cumartesi : İZMİR – BOZCAADA

Sabah saat 06:30 Üçkuyular Pamukkale Seyahat önü, saat 06:45 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi ve saat 07:00 Karşıyaka Yunuslar Mavikule önünden hareket. Yola çıktıktan sonra verilecek kahvaltı molası sonrasında Kazdağları’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Geyikli İskelesi'nden feribotla saat 14:00'de; İyonya, Pers, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir yerleşim alanı olarak varlığını sürdürmüş Bozcaada’ya geçiyoruz. Eski adı Tenesos olarak anılan Bozcaada; tertemiz denizi, çeşidi bol balık lokantaları, tarihi kalesi, daracık sokakları, eski Rum evleri ile huzur dolu zamanlar yaşamak isteyenler için ideal bir yer. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız ada turunda göreceğimiz yerler arasında; Bozcaada Kalesi, eski Rum evleri, tarihi kilise, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve tarihi çeşme bulunmakta. Bağları ve şarapları ile ünlü bu güzel adanın bağlarını ve bağ evlerini görerek Ayazma’ya geliyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında Polante Feneri’ne gidiyoruz. Kısa bir fotoğraf molası sonrasında keyifli bir günün ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Keyifli bir akşam yemeğinden sonra adanın gece hayatını yaşamak ve adayı keşfetmek için merkeze iniyoruz. Geceleme otelimizde.

08 EKİM 2017, Pazar : BOZCAADA – ASSOS – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası belirlenen saatte otelimizden ayrılıyoruz. Bozcaada’nın en önemli özelliği dünyaca ünlü üzümleridir. Bağcılık literatüründe yer alan Çavuş üzümü başka bir yerde yetişmemektedir ve dolayısıyla şaraplarının tadı da başka bir lezzettedir. Bu sebeple şimdi de sizleri şehir merkezinde bulunan şarap imalat tesislerine davet ediyoruz. Alışveriş ve tadım için serbest zaman sonrasında saat 12:00 feribotu ile Geyikli’ye geçiyoruz. Keyifli bir yolculukla doğayla tarihin iç içe geçtiği, taş evleri ve tarihi her yönüyle gözler önüne seren yapısıyla ilgi çeken adeta büyüleneceğiniz Behramkale’ye (Assos) varıyoruz. Doğayla tarihin iç içe geçtiği, taş evleri ve tarihi her yönüyle gözler önüne seren yapısıyla ilgi çeken adeta büyüleneceğiniz Behramkale’de öğle yemeği (ekstra) molası vereceğiz. Ardından dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü'ne çıkıyoruz. Antik Assos kentini geziyoruz. Akrapol ve Athena Tapınağı, Aristo'nun felsefe okulu, Agora, Tiyatro ve Nekropol'ü gezerken rehberimizden bölgenin eski dönemleri hakkında bilgi ediniyoruz. Behramkale gezimizi bitirip Antik Assos Limanı'na yöneliyoruz. Taş binaların köy boyunca sıralandığı limanın mendirekten görüntüsünü hemen fotoğraflamak isteyeceğinize eminiz. Antik Liman'da dileyen misafirlerimiz meşhur Assos dondurmasından tadabilirler. Keyifli bir günün ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Hoş sohbetlerle devam edeceğimiz yolculuğumuzda verilecek molalar sonrasında akşam geç saatlerde İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

07-08 Ekim 2017, 1 Gece 2 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Çapraz Tatil Köyü’nde v.b. 1 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği 
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Bozcaada feribot geçiş ücreti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk günkü sabah kahvaltısı, öğle yemekleri, yemeklerde alınan her türlü içecek, son gün alınacak akşam yemeği, müze ve ören yeri giriş ücretleri.

 

Önemli Notlar

 • Tur rehberi gezi aslına sadık kalma koşulu ile tur programında değişiklik yapabilir.
 • Turlarımızda, araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Feribot saatlerindeki değişiklik ve olabilecek aksamalar sorumluluğumuz dışındadır.

 

YUKARI