BULGARİSTAN VE ROMANYA TURU

EKSTRA TUR YOK / Tüm akşam yemekleri dahil.

1.GÜN: İZMİR / İSTANBUL / SOFİA

Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarı önünde sabah saat 03.30 da buluşma. Saat 05.00 da TK 2305 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. Saat 06.05 de İstanbul’a varış. 07.30 da Sofia’ya hareket. 08.45 de Sofia’ya varış. Sofya’da bizi bekleyen aracımıza transfer. 7000 yıllık bir geçmişe sahip olan Sofya’ya da göreceğimiz St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilise’si, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilise’si, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı gezilebilecek yerler arasındadır. Ayrıca Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı, ordu evini de görme fırsatımız olacak. Sofya’daki otelimize transfer ve oda dağılımı, konaklama otelimizde.

2.GÜN: SOFYA / PLOVDIV / BURGAS / NESSEBAR

Sabah kahvaltısının ardından Plovdiv’e hareket ediyoruz. Bulgaristan’ın en büyük ikinci manastırı olan Bachkovo, Çar Ivan Alexander döneminde enstitü haline getirilmiştir. Savaşlar ve işgallerden nasibini almış, defalarca yakılıp yıkılmıştır. Sadece, St. Archangel Kilisesi’nin orijinalliği korunabilmiştir. 11.-14.yydan kalma, Doğu Avrupa hiristiyanlık tarihinin en değerli duvar resimleri burada bulunmaktadır. 1310 yılından kalma, meşhur Bogoroditsa Eleusa ikonu da burada bulunmaktadır.  Plovdiv’de panoramik şehir turumuzda; İslam-Türk kültürünü yansıtan eserleri ve Bizans, Yunan ve Osmanlı izlerini görme fırsatı bulacağız. Cuma camii, Sveta Bogoroditsa kilisesi, Balaban evi, Nikola Nedkoviç evi, Zlatio Boyaciev evi, Hindilyan evi, Antik Tiyatro ve Eski Plovdiv gezilecektir. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg caddesinde serbest zamanımız olacak. Burgaz’a hareket. Panoramik Burgaz şehir turundan sonra Burgaz’ın 35 km. kuzeyinde küçük tarihi şehir Nesebar’a geçiyoruz. 1983 de UNESCO dünya mirası listesine alınan bu sempatik adada birçok tarihi kalıntı restore edilmiştir.  Adada görülecek en önemli eserler, Eski Metropolitan Kilisesi, St.John Kilisesi, Neşebar Evleri gezilecektir. Otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

3.GÜN: NESSEBAR / VARNA / KÖSTENCE / SINAIA

Kahvaltı – Otelden Varna şehrine hareket. Varna panoramik şehir turu;  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Hıristiyan Bazilikası, Katedral göreceğimiz yerler arasında. Şehir içinde serbest zaman verip, Romanya sınırına doğru hareket ediyoruz. Silistre sınır kapısından işlemlerimizi yaptıktan sonra Romanya’ya giriş yapıyoruz ve Köstence’ye hareket ediyoruz. Köstence panoramik şehir turundan sonra Romanya’nın başkenti Bükreş şehri üzerinden Karpat dağlarının gözde şehri Sınaia şehrine hareket. Otelimize varış ve yerleşme.

4.GÜN :  SINAIA / BRAŞOV / SIGHISOARA

Sabah Kahvaltısından sonra otelden Transilvanya bölgesini keşfetmek için yola çıkıyoruz. Sinaia’da neo-Rönesans stilinde, Alman mimar Wilhelm Doderer tarafından tasarlanmış ve kraliyat ailesinin yazlık rezidansı olarak kullanılan Peles Kalesi’ni gezeceğiz. 170’den fazla odası olan, Peles Kalesi Avrupa’da ilk defa elektrik ile aydınlatılan kale olması açısından da çok önemlidir. Kale;  Romanya krallarının yazlık sarayı olarak kullanılmıştır. Gezi sonrası Braşov şehrine hareket. Panoramik şehir turunda, 14. yüzyıldan kalan Kara Klise, Azize Katerina Kapısı ve Aya Nikola Klisesi de görülecektir. En ünlü Dracula’nın yaşadığı kale olarak da bilinen Bran Kalesi‘ni ziyaret ediyoruz. 1378 yılında bir tepenin üzerine inşa edilmiş Bran Kalesi, hikayeleri ve atmosferi ile sizi büyüleyecektir. …
Bir diğer adıyla, Bram Stoker’in ünlü romanına konu olmuş Kont Dracula Şatosu…Roman kahramanının ünlü “Kazıklı Voyvoda” olduğu bilinmektedir ki kendisi “söylendiğine göre” Atalarımız tarafından bu kalede tam 15 yıl tutulmuştur. Kale Ortaçağın tüm karakteristik özelliklerini taşıyan en güzel ve canlı eserlerinden biri olup bütünüyle ayakta kalmayı başarabilmiştir. Drakula şatosu ziyaretimizden sonra Sighisoara şehrine hareket. Panoramik şehir turu ve otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

5.GÜN : SIGHISOARA / SIBIU

Sabah Kahvaltısından sonra otelden Transilvanya’nın kalbinde yer alan en güzel kasabalarından biri olan Sighişoara şehrini daha detaylı gezmek için hareket. Alman mimarisinin etkilerinin görüldüğü Sighişoara, uzun dönemler askeri ve diplomatik açıdan Romanya’nın en önemli bölgesi olmuştur. Göreceğimiz yerler arasında Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. yüzyılda yapılmış Venedik evi, şu anda restoran olarak kullanılan Dracula’nın evi, Boynuz Ev, Kilise görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği molamızın ardından 2007 yılında Avrupa kültür başkenti olan Sibiu‘ya gidiyoruz. Transilvanya Saxonsları tarafından 12. Yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Ayrıca Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

6.GÜN : SIBIU / BÜKREŞ

Sabah Kahvaltısından sonra otelden ayrılıyor ve Olt Nehri vadisi yolundan Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş şehir turumuzu yapıyoruz. Parlamento Sarayı, Patriarkal Kilise, Zafer Kemeri, Stavropoleos Kilisesi, Lipscani Caddesi, Calea Victoriei Meydanı, meşhur Romen Besteci George Enescu’nun Evi, Ceausescu Rezidansı, Complex of Patriarchy, Metropolitan Kilisesi, Curtea Veche Kilisesi göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Geceleme otelimizde.

7. GÜN : BÜKREŞ

Kahvaltımızı ettikten sonra, Bükreş şehir turumuza devam ediyoruz. Çavuşesku tarafından yaptırılan ve Pentagon’un ardından dünyadaki 2. büyük binayı, yani “Halk Evi” ninin içine girerek anlatımlar eşliğinde  Çavuşesku Sarayı gezilecektir. ( Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu sarayın içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulunmaktadır ) Çavuşesku Sarayı gezisi ardından serbest zaman. Havalimanına transfer. TK 1046 sefer sayılı uçak ile 21.50  de  İstanbul’a uçuş. 23.15 de İstanbul’a varış. TK.2354 sefer sayılı uçak ile 01.25 İzmir’e hareket. 02.35 de  varış ve  turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

12 / 18 Ekim 2019   6 Gece, 7 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1090€ 1120€ 190€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI 220€   230€ X 6 Taksit

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Sofya   - Bükreş  / İstanbul /  İzmir arası THY ile ekonomi sınıf uçak bileti
 • Sofya’da 4* otelde 1 gece; 4* Nessebar’da 4* otelde 1 gece; Snaia’da 1 gece 4*,  Sıghısoara’da 1 gece; Sibiu’da 1 gece 4*; Bükreş’te 1 gece 4*, toplam 6 gece oda +  kahvaltı bazında konaklama
 • Otellerde veya yerel restaurantlarda alınacak olan 6 akşam yemeği
 • Yukarıda bahsi geçen tüm şehirlerarası özel otobüs ile transferler
 • Programda belirtilmiş olan tüm şehir ve çevre turları
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (telefon, minibar, kurutemizleme, v.s…)
 • Programda yer almayan akşam ve öğle yemekleri, Yemeklerde alınan her türlü içecek
 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar
 • Bulgaristan vize ücreti: 110 €  (Yeşil Pasaporta vize uygulaması yoktur.)
 • Yurt dışı çıkış harcı 15.00 TL

Önemli Notlar

 • Programda belirtilen saatler THY Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içerisindeki sırasını değiştirebilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 • Bu tur için yanınızda 1 adet yağmurluk, en az 2 çift rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı, kalın bir kazak veya hırka mutlaka bulundurunuz.
 • Yanınızda Euro bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Lütfen seyahatiniz esnasında yanınızda açık yiyecek bulundurmayınız. Aksi takdirde gümrük görevlilerinin kurallar çerçevesinde parasal bir müeyyide uygulama hakkı söz konusu olacaktır.
YUKARI