NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BUTİK KARS TURU / SON YERLER

SINIRLI KONTENJAN / Engin Pişkin Rehberliğinde

15 Mart 2019,Cuma : İZMİR – KARS

Saat 06.30'da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Saat 07.45'de Kars’a hareket. Saat 10.00'da Kars’a varış. Alanda bizleri bekleyen aracımıza biniyor ve sabah kahvaltısı için yöresel tatların en güzel örneklerini tadacağımız yerel restorana hareket ediyoruz (ekstra). Ardından Kars turumuza başlıyoruz. Kars Kalesi, Namık Kemal Evi, Tarihi Taş Köprü, On İki Havariler Kilisesi, Aleksander Kilisesi ve tarihi Kars sokakları gezeceğimiz yerler arasında. Şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman. Kars Kaşarı, Kars Balı, Kars Ketesi, Kars Damal Bebekleri alınabilecek ürünler arasında bulunmaktadır. Keyif dolu bir günün ardından merkezde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Dinlenme…Belirlenen saatte akşam yemeğimizi almak üzere Ocakbaşı’na gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

16 Mart 2019,  Cumartesi : KARS / ANİ ANTİK KENTİ – ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında ilk olarak Kars Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Arpaçay’ın kenarında kurulmuş Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Burada Ermenilerin yapmış olduğu Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (keveli kilise) ve Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayı’nı geziyoruz. Ardından efsanelere konu olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Tuz Gölü’nün sularının çekilmesi ile birlikte, Türkiye’nin ikinci doğal büyük gölü konumuna gelen Çıldır Gölü, kışın tamamı ile buzla kaplanmakta, üzerinde yürümek mümkün olmaktadır. Çıldır Gölü kıyısında sarı balık menülü öğle yemeği (ekstra) keyfi sonrasında Çıldır Gölünün eşsiz manzarası eşliğinde Otantik Kars Köyü’nü göreceğiz. Dinlenme. Akşam yemeğimiz Puşkin Restorant'ta. Konaklama otelimizde.

17 Mart  2019, Pazar : KARS / SARIKAMIŞ / KATHERİNA SARAYI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kars Arkeoloji Müzesi ve Kafkas Cephesi Müzesi (Harp Tarihi Müzesi / Kanlı Tabya)  gezisi sonrasında kahve molası veriyoruz. Sonrasında yaklaşık 45 dakikalık keyifli bir yolculuk sonrası Sarıkamış’a varıyoruz. 93 Harbi'nden sonra yapılan Katherina Av Köşkü, Rus Evleri, Şehitlik Ziyareti, Allah-ü Ekber Dağları turumuzda göreceğimiz önemli yerler olacak. Kristal karın yağdığı ender yerlerden biri Sarıkamış Kayak Merkezi…Gün boyunca Kristal Karın üzerinde sarıçamların arasında eşsiz doğası eşliğinde kayak yapabilir, sıcak salep içip keyfli dakikalar geçirebilirsiniz. Otelimize dönüş. Dinlenme. Vedat Milör ve Mehmet Yaşin gibi ünlü gurmelerden tam not alan, ünlü kişilerin de Kars'a gittiklerinde uğrak mekanı olan Kars Kaz Evi'ne gidiyoruz. Kaz, Evelik Çorba, Yoğurt, Turşu, Komposto, Salata ve Kars Helvasından oluşan akşam yemeğinin lezzetine doyamayacaksınız. Konaklama otelimizde.

18 Mart 2019, Pazartesi : KARS – ERZURUM – İZMİR

Sabah belirlenen saatte otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz (Arzu eden misafirlerimiz Kars Garı'ndan saat 08.00'de kalkacak olan Doğu Ekspresi treniye Erzurum’a geçebilirler. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğunuzun sonunda rehberiniz sizi Erzurum Garı'nda karşılayacaktır). Doğu Anadolu’nun en önemli kapısı, çeşitli kültürlerin kavşak noktası Kars’a veda ederek Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış – Horasan – 709 yıllık Çobandede Köprüsü ve Pasinler yolunu izleyerek ve seyahat süremizce Anadolu`nun kış mevsiminde yaşadığı güzellikleri görme ve fotoğraflama imkanı ile Erzurum’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Ulu Camii, Erzurum’un simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi ve Kongre Binası’nı görüyor ve Taşhan Çarşısı’na geliyoruz. Oltu taşı olarak bilinen yöresel taş ile yapılmış takıların en güzellerinin sergilendiği bu hanı gezip alışverişimizi yaptıktan sonra yörenin en önemli damak lezzeti olan Cağ kebabını lavaş ekmeği ile gerçek ustaların elinden yiyeceğiz. Kadayıf dolmasıyla bu şöleni taçlandırıyoruz. Öğleden sonra belirlenen saatte Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 19.35'de Sun Express Havayolları ile İzmir’e hareket. Saat 21.55'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

15-18 Mart 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Kars  & Erzurum /  İzmir Sun Express Havayolu uçak bilet ücreti 
 • Tur boyunca lüks araç ile ulaşım
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Kars 4* Işıl Park Hotel’de v.b. 3 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otelde alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Yerel restorantlarda alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Tursab Seyahat Güvence Paketi
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kars-Erzurum Doğu Ekspresi tren bileti
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler ile kişisel alışverişleriniz
 • Otelde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Kayak malzemeleri ile telesiyej ücreti
 • Çıldır Gölü’nde atlı kızak
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş ve hareket saatleri TCDD ve Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçuş ve tren saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolu & TCDD ’nın yaptığı / yapacağı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Grup yerlerimiz 35 kişi olarak alınmıştır.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI