NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BUTİK MARDİN TURU

TURUMUZ SATIŞA KAPANMIŞTIR

20 Nisan 2018, Cuma : İZMİR – MARDİN

Sabah saat 06:30 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus HY kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 07:45 de Mardin’e hareket. Saat 09:35 de Mardin’e varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Mardin Müzesini gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesini geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi geziyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

21 Nisan 2018 Cumartesi : MARDİN / HASANKEYF – MİDYAT

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş Mor Gabriel Manastırı'nı gezip “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan’’ Midyat’a doğru yöneliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi'ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani–Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalacak olan Hasankeyf’e geliyoruz. El – Rızk Camisi, Artuklu Köprüsü, Küçük Saray, Büyük Saray, Zeynel Bey Türbesi görülecek yerler arasında. Güzel bir çay ile Hasankeyf’in tadını çıkararak gezimizi resimliyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’a dönüş. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına bırakıyoruz. Burada alışveriş için serbest zaman. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

22 Nisan 2018, Pazar : MARDİN / SAVUR – KILLIT – DARA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yeni keşiflere doğru yol alıyoruz. Bu günkü rotamızı Mardin şehrinin farklı bir yönüne çeviriyoruz. Dün Mezopotamya ovasına dümdüz araziye bırakmıştık kendimizi bugün ise tersi yöne Mardin’in dağlık ve yeşillik olan tarafına çeviriyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle şehrimizin minyatürü gibi olan Savur ilçesi. Savur çarşısından yol alıp ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah Bey konağını dışarıdan göreceğiz. Savur evlerini ve altlarında bulunan mağaraları gezip sokaklarında dolaşıyoruz. Perili Bahçe'de ortamın güzelliği ve huzur veren sessizliğiyle çaylarımızı içiyor, keyifli zamanlar geçiridikten sonra yolumuz üstünde Hıristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt köyüne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Köyün yerlisi Sami Bey'den Kıllıt köyünün hikâyesini büyük bir merakla dinleyip köyde bulunan Ortadoks, Katolik ve Protestan kiliselerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kıllıt köyünde yüreğimizi bırakıp Nusaybin üzerinden Beyaz Su'ya geçeceğiz. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında ayaklarımız buz gibi kaynak suyun içerisinde olacak. Cennet bahçelerini andıran Beyaz Su'dan ayrılıyoruz. Büyük İskender ve Pers kralı Darius savaşına sahne olan Dara antik kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes antik kentini anımsatacaktır. Burada vereceğimiz molada naneli ayran içecek ve köy halkı ve çocukları ile güzel bir iletişim kuracaksınız. İçimiz burukta olsa buradan ayrılıp gelen akşamla birlikte Mardin merkeze konakladığımız otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

23 Nisan 2018, Pazartesi : MARDİN – İZMİR

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası belirlenen saatte havaalanına doğru yola çıkıyoruz. PC 3061 sefer sayılı uçak ile saat 08:20 de İzmir’e hareket. 10:20 de İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

20 / 23 Nisan 2018 , 3 Gece 4 Gün

 

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Mardin’de 4* Yay Grand Otel’de v.b. 3 gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları ( 3 ) ve Akşam yemekleri ( 3 )
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • TURSAB seyahat güvence paketi
 • İkramlar 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Mardin / İzmir uçak bilet bedeli  ( 350.00 TL )
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretler

Önemli Notlar

Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötar ve iptallerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Turumuzun gerçekleşebilmesi için erekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 6 kg.’ı geçmemelidir. 
Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir. Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

YUKARI