NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BUTİK MARDİN TURU

SATIŞA KAPANMIŞTIR/TEŞEKKÜRLER

10 MAYIS 2019, Cuma : ANTALYA – DİYARBAKIR – HASANKEYF – MİDYAT – MARDİN

Sabah saat 08:15'de Antalya Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 09:45'de Diyarbakır’a hareket. Saat 11:20'de Diyarbakır’a varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek bir yolculukla GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalacak olan, Hasankeyf’e geliyoruz. El – Rızk Camisi, Artuklu Köprüsü, Küçük Saray ve Büyük Saray görülecek yerler arasında. Güzel bir çay ile Hasankeyf’in tadını çıkararak gezimizi fotoğraflıyoruz. Sonrasında Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş Mor Gabriel Manastırı'nı gezip “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan’’ Midyat’a doğru yöneliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi'ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani–Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta kendimizi yaya olarak, ülkemizde gümüş Telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan Midyat çarşılarına bırakıyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimizi almak üzere restorantımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

11 MAYIS 2019, Cumartesi : MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yeni keşiflere doğru yol alıyoruz. Açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını, Sabancı Müzesi'ni de geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesi'ne gidiyoruz. Seyir terasından Mardin’e ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı resimliyor ve Mardin’le ilgili genel bilgi alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, Ulu Camii geziyor ve bilgi alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip gelen akşamla birlikte konakladığımız otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimizi almak üzere restorantımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

12 MAYIS 2019, Pazar : MARDİN – DEYRULZAFARAN MANASTIRI – KILLIT KÖYÜ – DARA ANTİK KENTİ – DİYARBAKIR – ANTALYA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Mardin’deki son günümüzde ilk durağımız İsa’dan sonra 5. yüzyılda inşa edilen Deyrulzafaran Manastırı olacak. Muhteşem mimarisi yanında Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden biri olan Manastır 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeriydi. Büyük İskender ve Pers kralı Darius savaşına sahne olan Dara antik kentine yöneliyoruz. Yolumuz üstünde Hıristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt köyüne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Köyün yerlisi Sami Bey'den Kıllıt köyünün hikâyesini büyük bir merakla dinleyip köyde bulunan Ortadoks, Katolik ve Protestan kiliselerini ziyaret ediyoruz. Dara Antik Kenti’nde; mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes antik kentini anımsatacaktır. Burada vereceğimiz molada naneli ayran içecek ve köy halkı ve çocukları ile güzel bir iletişim kuracaksınız. İçimiz burukta olsa Mardin’den ayrılıp keyifli bir günün ardından Diyarbakır Havalimanı'na hareket. Saat 19:15 civarı havalimanına varış. Sun Express HY Kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 20:40'da Antalya’ya uçuş. Gece saat 22:25'de Antalya’ya varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

10-12 Mayıs 2019, 2 Gece 3 Gün

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Antalya / Diyarbakır / Antalya Sun Express Havayolu uçak bilet bedeli 
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Mardin’de Butik İzala Hotel’de v.b. 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • TURSAB seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • 1. gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar & ekstralar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. Pegasus HY bagaj hakkı 15 kg dır. Fazla bagajlardan ekstra ücret öder.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 30 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili
 • olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelere; 18 yaş ve altındaki gençler ve çocuklar ile
 • 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ücretsiz girebilirler. 
YUKARI