NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BÜYÜK BALKAN TURU VE ESKİ YUGOSLAVYA


Tüm Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil / PROMOSYON

1.GÜN: İstanbul - Üsküp

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar THY kontuarında saat 05.30'da buluşma.THY TK1003 sefer sayılı uçak  ile saat 07.50'de Üsküp’e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından saat 08.25'de adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN: Üsküp – Manastır – Resne - Ohrid

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) için yola çıkıyoruz. Bitola şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN: Ohrid

Uyandırma ve kahvaltının ardından Makedonya’nın incisi, ünlü göl şehri Ohrid turumuzu yapıyoruz. Bu turda Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid’e alışveriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN: Ohrid - Tiran - Ulcinj

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelde. 

5.GÜN: Ulcinj - St. Stefan - Budva - Kotor - Trebinje

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda eski şehir merkezi ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer ve aksam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.* Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir (€ 30).

Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

6.GÜN: Trebinje - Mostar - Saraybosna

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından ilk olarak Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni ziyaretimizin ardından Saraybosna’ya ilerliyoruz. Pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni geziyoruz. Turun ardından otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7.GÜN: Saraybosna - Belgrad

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasını takiben yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra gelip pasaport işlemlerimizden sonra yola devam ediyor ve öğleden sonra ‘beyaz şehir’ diye bilinen Belgrad’a varıyoruz. Belgrad şehir turumuzu yapıyor ve yürüyerek tarihi dokuyu geziyoruz. Kale içini surları, anıtları, Damat Ali Paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) ve diğer Osmanlı izlerini takip ediyoruz ve turumuzun bitimi ile otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.GÜN: Belgrad - İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte buluşma ve Belgrad Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1084 sefer sayılı uçağı ile saat 20.20'de İstanbul’a hareket. Saat 23.05'de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

06-13  Nisan 2019, 7 Gece 8 Gün

20-27 Nisan 2019, 7 Gece 8 Gün

04-11 Mayıs 2019, 7 Gece 8 Gün

01-08  Haziran  2019, 7 Gece 8 Gün  – Bayram Turu 

22-29  Haziran 2019, 7 Gece 8 Gün  / SATIŞA KAPANMIŞTIR

24-31 Ağustos  2019, 7 Gece 8 Gün 

21-29 Eylül 2019, 7 Gece 8 Gün  

05-12 Ekim 2019, 7 Gece 8 Gün 

24-31 Ağustos 2019

Ücret Bilgileri

Fiyatlara dahil olan servisler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul / Üsküp – Belgrad / İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş bileti.
 • Uskup’te 1 gece Hotel BW Karpos 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
 • Ohrid’te 2 gece Hotel Sileks 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama.
 • Ulcinj’de 1 gece Hotel Otrant 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama (Ulcinj ‘de müsaitlik olmaması durumunda İşkodra veya Podgorice’de konaklama yapılacaktır.)
 • Trebinje’de 1 gece Hotel Leotar  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
 • Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
 • Belgrad’ ta 1 gece Hotel Astoria 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Türsab Seyahat sigortası ( 65 yaş üzeri sürprim öder )
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyatlara dahil olmayan servisler:

 • Otel ekstraları 
 • Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 30 (Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır) 
 • Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal pasaportu olanlara geçerli Schengen vizesi yeterlidir.  Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz. €75
 •  Çıkış harcı
 • Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti
 • Müze ve ören yerleri girişleri

Önemli Notlar

 • Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
 • Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 • Acentemiz, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.
 • Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.
 • Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 • Acentemiz havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
YUKARI