BÜYÜK BALKAN TURU VE ESKİ YUGOSLAVYA

Tüm Turlar, Akşam Yemekleri Dahil / PROMOSYON

1.GÜN; İstanbul / Belgrad

İstanbul Atatürk Hava Limanı Dış hatlar THY kontuarında saat 05.40'da  buluşma. TK 1081 sefer sayılı uçak ile saat 07.40'da Belgrad’a hareket ve  08.20'de ‘beyaz şehir’ Belgrad’a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN; Belgrad / Saraybosna

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüzle Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna`ya varışımız ile beraber İki asır boyunca Balkanlar'a Kültür Başkentliği yapmış, 1914 yılında Avusturya - Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine 1. Dünya Savaşı'nın başladığı yer olarak bilinmiş. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük yıkıma uğramış, bütün bunlara rağmen güzelliğini korumuş olan bu kentte güzel bir tanıtım turu yapacağız. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Savaş Tüneli’ni geziyor ve bilgi alıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni, Saat Kulesini, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN;  Saraybosna / Mostar /  Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber otelimizden ayrılarak Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar'a varışın ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir). Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje'deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar. Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir: € 30)

Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

4.GÜN;  Trebinje - Kotor – Budva- Ulcinj

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Ulcinj’e hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5.GÜN; Ulcinj - Tiran - Ohrid

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Makedonya’nın incisi Ohrid’e varış. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

6.GÜN Ohrid

Sabah kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7.GÜN; Ohrid Gölü / Resne /  Manastır / Üsküp

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Üsküp’e hareket. Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet Binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.GÜN; Üsküp / İstanbul /  İzmir

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte otel lobisinde buluşuyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1006 sefer sayılı uçağı ile saat  20:55'de hareket ve  23:30'da İstanbul’a varış.

Bu Turun Tarihleri

06-13 Temmuz 2019, 7 Gece, 8 Gün

20-27 Temmuz 2019, 7 Gece 8 Gün

01-08 Eylül 2019, 7 Gece 8 Gün 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI  VE TARİHLER

 06 TEMMUZ, 20 TEMMUZ, 1 EYLÜL 2019 

NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 565€ 100€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 160€ 130€ X 6 Taksit

 

 

 

 

 

 

TUR FİYATI VE Tarih   11 MAYIS 2019 NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 585€ 105€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 160€ 135€ X 6 Taksit
 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile  İstanbul / Belgrad – Üsküp / İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş bileti.
 • Belgrad’ ta 1 gece Hotel Astoria  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
 • Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
 • Trebinje’de 1 gece Hotel Leotar  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
 • Ulcinj’de 1 gece Hotel Otrant 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama (Ulcinj ‘de müsaitlik olmaması durumunda İşkodra veya Podgorice’de konaklama yapılacaktır.)
 • Ohrid’te 2 gece Hotel Sileks 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama.
 • Üsküp’te 1 gece Hotel Karpos 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Seyahat Güvence paketi,
 • Türkçe rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / İzmir uçak bilet bedeli 
 • Otel extraları 
 • Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 30 (Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır) 
 • Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal pasaportu olanlara geçerli Schengen vizesi yeterlidir. 
 • Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz. €75
 • Çıkış harcı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti
 • Müze ve ören yerleri girişleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatler THY havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Otellerin yıldızları aynı olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapabilir
 • Şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg olabilir.
 • Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir

BÜYÜK BALKAN TURU VE ESKİ YUGOSLAVYA Fotoğraf Galerisi

YUKARI