NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BÜYÜK UKRAYNA TURU / PASAPORTSUZ VİZESİZ

ODESSA - KİEV - RİVNE ( Aşk Tuneli) - LVİV

1.GÜN 11 Ağustos 2019  İZMİR - İSTANBUL  - ODESSA

Sabah saat 02:00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar THY kontuarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası TK2305 sefer sayılı uçak ile saat 03.50 İstanbul'a hareket ve  Türk Havayolları'nın TK 465 tarifeli seferi ile saat 07:55'te kalkışımız. Yaklaşık iki saatlik bir uçuşun ardından 09:25’de Odessa Havalimanı'na varışımız. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra sizi bekleyen rehberimiz ve özel otobüsümüz ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. 

Turumuz esnasında şehrin en cazip yerlerini görebileceksiniz. Potemkin merdivenleri, Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenmiştir. Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Potemkin’in sıra dışı yapıtlarıdır. Buradan yolcular Odesa’nın gezilmeye değer yerlerinden “Promorsk Bulvarı”ndan Odessa kentine doğru yürürler. Sonrasında misafirlerimiz eski kent merkezine geçerek Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagog, Odessa merkez istasyonu yanındaki Büyük Pazar Yeri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Otelde odalara yerleşme ve serbest zaman…Akşam yemeği için otel lobisinde buluşma ve akşam yemeğimiz için Arcadia bölgesine transferimiz. yemeğimiz sonrası Arcadia bölgesinde serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. GÜN 12 Ağustos 2019   ODESSA

Otelimizdeki kahvaltı sonrası dünyaca ünlü kotokomplarından olan Kotokomp turumuza başlıyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan buyeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km. civarındadır. Odessa Katakombları Avrupa’nın en uzun olanlarından olup II. Dünya Savaşı’nda Katakomblar, partizanlar için barınak olmuştur. Yer altı tünellerinde yemek odası-toplantı odası-kiler odası-barınma yerleri – revir odası – dua odası gibi bölümlerin bulunduğu bu tarihi yapıtı gezip gördükten sonra ikinci durağımız olan Ukrayna'nın kendi üzüm bağlarından yetiştirdiği üzümlerinden yaptığı ve markası ile dünyada yer edinmiş olan Shabo Şarapları Mahzenleri'ne gidiyoruz. Önce mahzenlerini gezdiğimiz bu şarap fabrikasının sonrada çeşit çeşit şaraplardan tadarak yaptığımız tadım turunda aynı zamanda bir şarabın en güzel ve en verimli en doğru içiş – tutuş ve sunum şekillerini öğrenerek tam bir şarap uzmanı oluyoruz. Burada bulunan satış noktalarından sevdiklerimize şaraplar satın alabiliriz.. Geziler sonrası şehre geri dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımızla otelimizin lobisinde buluşma ve yemeğimiz için restorantımıza hareket. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz şehri kendileri gezebilirken dileyen misafirlerimizi otele transfer ediyoruz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN 13 Ağustos 2019   ODESSA – KİEV

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızın boşaltımı.. Bagajlarımızı otelde tutup ikindi saatine kadar şehirde serbest zaman. Saat 14:30'da otel lobisinde buluşma ve Odessa Havalimanı'na hareket. 

Ukrayna Hava Yolları ile PS 1547 sefer sayılı uçağı ile saat 16:45'te Kiev’e uçuşumuz. Yaklaşık 1 saatlik uçuş sonrası 17:55'te Kiev havalimanına varışımız. İç hatlardan çıkış sonrası özel otobüsümüz ve rehberimiz ile konaklayacağımız otelimize hareket. Otele varış sonrası check-in işlemleri ve odalara yerleşme. Arzu eden konuklarımızla akşam yemeği için otel lobisinde buluşma ve akşam yemeğimizi yiyeceğimiz restorantımıza hareket. Yemek sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Kiev’in tadını çıkarabilirken dileyen misafirlerimizi otelimize transfer ediyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN  14 Ağustos  2019   KİEV

Sabah kahvaltımız sonrası Ukrayna’nın başkenti olan ve en büyük şehri olan Kiev’i tanıma ve en güzel günlerimizden birini geçirme günü öncesi Kiev şehir turumuza başlıyoruz. Bu turda şehir surlarından günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş olan Golden Gate kapısı, 1037 yılında yapılan 13 kubbeli ve ismini İstanbul'daki Ayasofya'dan almış olan Aziz Sophia Katedrali, 1882 yılında Rus Ortodoks Kilisesi olarak inşa edilmiş olan Aziz Volodymyr Katedrali, Babi Yar, Kırşati Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası gezimize dünyaca ünlü Pecherskaya Lavra Manastırı ve Mikro minyatür Müzesi'nde devam ediyoruz. Pecherskayaa Lavra Manastırı turumuza başlıyoruz. 1990 yılında Unesco tarafından kültür mirası listesine alınan Pechersk Lavra Manastırı yer üstü güzellikleri kadar yeraltı tünelleri ve keşişlerin yüzyıllardır korunaklı bir şekilde saklandıkları yeraltı mezarları ve yeraltı kiliseleri ile de ilgi çekmektedir. Manastır, içinde ayrıca dini ritüellerle pek ilgisi olmayan ama Kiev ve Ukrayna’nın gözbebeği müzelerinden dünyada eşi benzeri olmayan Mikrominyatür Müzesi ve Hazine Müzesi gibi çok değerli ve görülmeye değer müzeleri barındırmaktadır.   Gezi sonrası serbest zaman… Dileyen misafirlermizi otele transfer ediyoruz. Akşam yemeğimiz ülkenin en ünlü nehri olan Dnepr Nehri'nde sadece bize özel olan teknede yemekli ve müzikli eğlenceli bir akşam yemeği için buluşma ve hem yemek yiyip hem nehirde gezintiye hazır olmalısınız. Akşam yemeği sonrası otele geri dönüş. Geceleme otelimizde.

5. GÜN  15 Ağustos 2019   KİEV – RİVNE – LVİV

Sabah Kahvaltısı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup Lviv'e ülkenin en güzel şehrine hareketimiz. Lviv'e varmadan önce arada Rivne şehrine uğrayıp Aşk Tüneli'nde fotoğraf çektirmeyi de asla kaçırmıyoruz.

Gezimiz esnasında 16. yüzyılda yapılmış ve günümüze kadar korunmuş Lutsk Kapısı'nı, Kotatsky Mohyly Manastırı’nı göreceğiz. Rivne; mimarisi ve tarihi ile Ukrayna kültürünü en güzel yansıyan şehirlerden birisidir. Rivne’yi gezdikten sonra çay ve kahve molası vereceğiz. Rivne’den ayrılıp ve Kiev'e giderken görülmeye değer yerlerden biri olan Tunnel of Love’a yöneliyoruz. Aşk Tüneli, harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bir şaheser adeta…Aynı zamanda internet aleminin fenomen destinasyonlarından biri.  Ukrayna içerisinde görmek isteyebileceğiniz en güzel yer olsa da bilinirliği pek yok. Aşk Tüneli,  tek yönlü bir tren rayının etrafında, her iki yönde uzayıp giden ağaçların yukarıdan birleşmesiyle meydana gelen doğal bir tüneldir. Aşk Tüneli’nin uzunluğu 6 km’dir. Tünel içindeki tren yolunun orman işletmesine ait amaçlarla günde 3 defa kullanıldığı söylenir. Her mevsimde birbirinden güzel farklı renkleriyle sizi karşılayacağı için her mevsimde gidilmesi gereken bir yer. Tünelin girişinde çeşitli hediyelik eşya satışı yapan küçük yerler de olup lokal hediyelik eşyalarda alınabilir. Tur sonrası Lviv’e doğru hareket ediyoruz..  Kral Danilov'un oğlu için yaptırdığı Aslanlar Şehri olarak da bilinen bu şehire varışımız sonrası şehir merkezin tam ortasında olan otelimize hareketimiz ve odalara yerleşme. Serbest zaman sonrası akşam yemeğimiz şehrin en iyi restorantlarından biri olan Ribalka Restorant'ta yiyoruz. Yemek sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. GÜN  16 Ağustos 2019   LVİV

Sabah kahvaltımız sonrasında ülkenin en batısı olan ve en güzel şehri olan her şeyin bir sebepten doğduğu yer olan, bir kralın oğlu için yaptırdığı "Aslanlar Şehri" olan Lviv şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzu yürüyerek yapacak olup görülecek yerler arasında Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko ve Neoklasik dönemlerini yansıtan görkemli Lviv mimarisini, Katolik Ortodoks ve Ermeni kiliselerini, Ukrayna’nın en güzel opera binalarından olan Lviv opera ve bale binasını, Ermeni mahallesi ve Yahudilerin 2. Dünya Savaşından sonra yıkılan Malo Şamon Sinagogu ve Yahudi yerleşim yerleri, 16.yüzyıldan kalma Eczane müzesi ve pazar meydanını, Lviv Çikolatalrının yapıldı üretim binasını – Dünyaca ünlü Lviv Kahveleri ve mahsenlerini , Mazoşizmin doğum evi olan Leonardo Mazonun evi ile beraber şehri 360 dereceden görebilen tarihi saat kulesini, Lviv’de hüküm süren imparatorlukların kullandığı eski şehri de göreceğiz. Şehir turunda kahve yapımı görüp çikolata tadıp her yeri gördükten sonra serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

7. GÜN  17 Ağustos  2019   LVİV – İSTANBUL - İZMİR 

Otelimizdeki kahvaltı sonrası odaların boşaltımı ve havalimanına transfer öncesinde lobide buluşma sonrası havalimanına transfer ve varış. Bagajların teslim edilmesi ve pasaport kontrolü sonrası Türk Hava Yolları'nın TK442 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:55’de  Lviv-İstanbul uçuşu. Yerel saat ile 13:00’da Atatürk Havalimanı'na iniş. TK2326 sefer sayılı uçak ile saat 15.00 de İzmire'e hareket 16.20 de İzmir'e varış.

Bu Turun Tarihleri

11 / 17 Ağustos  2019, 6 Gece 7 Gün

Ücret Bilgileri

PROGRAM FİYATINA DAHİL OLAN SERVİSLER

 • Türk Hava Yolları ile İzmir -  İstanbul - Odessa  /  Lviv –istanbul  -İzmir  arası ekonomi sınıf ucak bileti , 
 • Odessa – Kiev Arası Ukrayna Hava Yolları ile İç hat Ucak Bileti ,
 • Programdaki Tum Transferler
 • Odessa’da Panoramik Şehir Turu,
 • Odessa’da Kotokomp ve Şarap Tadım Gezisi,
 • Odessa’da özel seçili restoranda 1 Akşam Yemeği,
 • Kievde Panoramik Şehir Turu,
 • Kiev’de Pecherskaya Lavra Manastırı ve Minyatür Müzesi Gezisi,
 • Kievde Tekne'de alacağımız özel  bir akşam yemeği 
 • Rivne de Aşk Tüneli Gezisi,
 • Lvivde Panoramik Şehir Turu ,
 • Lvivde özel seçili restoranlarda 2 Akşam Yemeği,
 • Lvivde Muzeler  Gezisi ve girişi
 • Odessa’da 4*Milano Hotel vb. 2 gece Konaklama 
 • Kievde  4*  otelde  2 gece Hotel vb. Konaklama 
 • Lvivde  4*Medivale Hotel vb.  2  gece Konaklama 
 • Pastoral Tour özel rehberlik,
 • Ukrayna yerel Rehberlik Hizmeti, 
 • Seyahat Sigortası belirli limitler dahilinde ( 65 yaş üzeri sürprim öder)

PROGRAM FİYATINA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • Programda yer almayan turlar, ve giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Önemli Notlar

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport veya yeni TC kimliği yeterlidir.
 • Acentemiz havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acentemiz  sorumlu tutulamaz. 
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Acentemiz sorumlu değildir. 
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz. 
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu
 • ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentemizin sorumluluğunda değildir. 
 •  
 •  
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 15 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
 • Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
YUKARI