ÇİN VE HONG KONG TURU

TÜM TURLAR - GİRİŞ ÜCRETLERİ VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

1. GÜN 27 Eylül  2019: İzmir / İstanbul / Pekin

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda İç Hatlar Terminali’nde 20.00’de buluşma ve Türk Hava Yolları’na ait TK 2337 sefer sayılı uçak ile 21.50’de İstanbul’a hareket. 23.05’de İstanbul’a varış. Ardından Türk Hava Yolları’na ait TK 20 sefer sayılı uçakla saat 01.20’de Pekin’e hareket. Geceleme uçakta.

2.GÜN 28 Eylül 2019 : Pekin

Saat 15.25 de Pekin’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, havaalanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğimize kadar ister otelimizde dinlenebilir isterseniz de çevreyi tanımak üzere kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN 29 Eylül  2019: Pekin

Sabah kahvaltısının ardından dünyanın en büyük meydanı olma özelliği taşıyan ve Mao’nun mozelesinin bulunduğu Tianenman Meydanı’nı görmeye gidiyoruz. Daha sonra Ming Hanedanlığı’ndan Qing Hanedanlığı’nın sonuna kadar Çin imparatorlarının sarayı olmuş ve bugün Saray Müzesi’ni barındıran Yasak Şehri geziyoruz. Geniş avluları, merasim alanları, imparatorluk tahtının bulunduğu Kutsal Salonu ve yüzlerce odanın iç içe geçtiği haremi görüyor,  dünyanın en zengin saat koleksiyonu olan İmparatorluk Saat Galerisi’ni dolaşıyoruz.  Daha sonra Cennet Mabedi olarak bilinen Taoist tapınaklar zincirini ziyaret ediyoruz. Ardından Liulichang Çin Kültür Caddesi ( Hutong turu ) turuna çıkıyoruz. Geçmişi 13. yüzyıla dayanan, 1982 yılında da yeniden düzenlenen cadde, Çin kaligrafisi, resmi ve sanatıyla ilgili bir fikir edinebilmemiz için ideal bir yerdir. Rongbaozhai Kitap Evi, China Kitap Evi, Çin’de kurulan ilk özel müze; Guanfu Klasik Sanat Müzesi, Pekin Operası Kalıntıları, asırlardır Çin’in meşhur bahar festivaline ev sahipliği yapmış olan Changdian ve Haiwangcun Park göreceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Belirlenen saatte otel lobisinde buluşuyoruz. Yemek sonrası otele dönüş ve geceleme.

4. GÜN 30 Eylül  2019  : Pekin

Sabah kahvaltısının ardından Çin bahçe düzenleme sanatının şaheseri sayılan bahçeleriyle ünlü Yazlık Saray…Bir renk armonisi içindeki inanılmaz güzellikleri fotoğraflıyoruz. Daha sonra Çin’in sembolü olan Çin Seddi’ne hareket ediyoruz. M.Ö. 5. yüzyılda kuzeybatıdan gelecek saldırılara karşı korunmak amacıyla inşa edilmeye başlanan ve yapımı yüzyıllar süren, bugün uzunluğu 6700 km.yi bulan bu dünya harikasını görüyoruz. Çin Seddi gezisi sırasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Daha sonra  Çin’e özgü el sanatlarının satıldığı bir galeride alışveriş imkânınız olacak. Akşam yemeği menümüzde kızarmış Pekin ördeği var. Yemek sonrası geleneksel Kung Fu Şov’u izlemeye gidiyoruz. Otele transfer ve geceleme.

5. GÜN 01 Ekim 2019 : Pekin / Xian

Çok erken saatte uyandırma. Otelimizden tren garına hareket (Kahvaltı paket olarak da alınabilir). Çin’in en eski şehirlerinden biri olan ve Zhou, Qin, Han, Sui ve Tang hanedanlıkları zamanında başkent konumunda olan Xian’a 07.00'de hareket ediyoruz. 12.52'de Terracotta Askerler’in kenti Xian’a varış. Bizleri bekleyen otobüsümüzle yaklaşık 1300 yaşındaki Budist tapınağı olan Big Wild Goose Pagoda ve 8. yüzyılda inşa edilen ve Çin’in en eski camisi olan Büyük Cami göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğinde gene ünlü bir Çin yemeği olan dumpling (Çin mantısı) yiyecek ve sonra Tang Dynasty Şov’u izleyeceğiz. Geceleme otelimizde.

6. GÜN 02 Ekim 2019 : Xian – Terra Cotta Askerler Müzesi / Xian

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Terra Cotta Askerler Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Çin’in İmparator ünvanını alan ilk hükümdarı olan Qin Shi Huang’ı ölümünün ardından imparatoru öteki dünyada koruması ve ona zaferler getirmesi için 8000 asker ve yüzlerce süvariden oluşan bir heykel ordusu da imparator ile birlikte gömülmüştü. İnanılmaz bir işçilik ve zanaatkarlık ürünü olan Terra Cotta ordusundaki 8000 askerin tamamı farklı detayları ile eşsiz birer asker. 1974’de keşfedilen toprak askerler ordusu o günden bu güne yapılan kazılarda yapılan keşiflerle büyümeye devam ediyor. Aslında ordu devasa bir Nekropolis’in bir parçası olarak kabul ediliyor. İmparatorun naaşını barındıran mozole ise hava geçirmeyecek şekilde mühürlenmiş olarak ilk günkü gibi korunmaya devam ediyor. 8000 kişilik toprak askerler ordusu ise mozolenin önünde ve nekropolisi oluşturan kompleksin çeşitli binalarının kapılarında nöbet halinde. UNESCO Dünya Mirası listesindeki Terra Cotta Askerler Müzesi'ndeki ziyaretimizin ardından Akşam yemeğimiz için yerel bir restoranta  gidiyoruz. Geceleme  otelimizde.

7. GÜN 03 Ekim  2019 :  Xian / Shanghai

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve Shanghai’ya hareket. Varışımızla birlikte turumuza başlıyoruz. Bund adı ile anılan rıhtım, Jade Buddha Mabedi, klasik sinema dünyasının meşhur Çayhane filminin çekildiği sular üzerindeki köşk ve tam karşısında bulunan Yu Yuan Malikanesi ve Bahçeleri gezilecektir. Yemek sonrası dünyanın en meşhur Çinli akrobatlarının gösteri yaptığı Çin Devlet Akrobasi Tiyatrosu’na gidiyoruz. Geceleme.

8. GÜN 04 Ekim 2019 : Tongli / Suzhou / Shanghai

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Tongli’ye hareket. Tongli; kanalları, labirent gibi daracık sokakları, tarihi evleri, tapınakları, saklı bahçeleri ve tipik restorantları ile sizlere adeta masalsı bir izlenim verecektir.  Öğleden sonra  Suzhou’ya doğru yola çıkıyoruz. Dünyada ipek üretimi yapılan ilk şehir olarak bilinen, ayrıca kent içi ulaşımın kanallar aracılığıyla yapıldığı bu kentte, tarihi evler, şirin köprüler, mekik dokuyan kayıklar kenti oldukça romantik kılar. Bu kentin en büyük özelliği eşsiz güzellikteki bahçeleridir. Zaten Çin kültüründebahçe ve parklar oldukça önem taşır. Çin klasik bahçeciliğinin simgesi kabul edilen Suzhou bahçeleri süsü amaçlı yapay dağ, kaya, tünel, gölet, ağaç, koridor, avlu vs. gibi yapılarla  dekore edilmiştir. Suzhou’da UNESCO Dünya Listasine alınmış 9 bahçe vardır. En küçüğü ( 6 bin metrekare)  ancak en etkileyici olanı Wang Shi Yuan Bahçesi'dir. XII. Yy. ilk yapılan bahçe “Ağların Ustası“ Bahçesi anlamına gelen Wang Shi Yuan ismini XVIII. Yy.da doğayla başbaşa kalmak ve politikadan uzaklaşmak için kendini (Ağların Ustası Bahçesi) olarak nitelendiren Song Zong Yuan'a adlı sahibine borçludur. Lingering Bahçeleri ve İpek Fabrikası gezeceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Tur esnasında, ipek ağırlıklı alışveriş imkânınız da olacaktır. Son olarak yaya alanı ve şehrin en çok gezilen yeri olan Pingjiang Lu Sokağı’nı da keşfedeceğiz. Nehrin iki yanındaki beyaz boyalı evleri, küçük köprüleri ve sanatçı atölyeleri ile bu dar sokak size çok güzel fotoğraf kareleri sunacak. Özel aracımızla yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Shanghai’a varıyor ve yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

9. GÜN 05 Ekim 2019  : Shangai

Sabah kahvaltısının ardından "Doğunun Paris’i" olarak bilinen ve Çin’in en büyük ticaret merkezi ve limanı olan bu kozmopolit şehirde görülecek çok şey var. Bizler önce Oriental Pearl TV kulesinden Şangay’a yukarıdan bakacağız ve sonra Nanjing Road’u dolaşacak, alışveriş için imkan bulacağız. Öğleden sonra meşhur Şangay Müzesi’ni görmeye gidiyoruz. 1952 yılında kurulan, 1959 yılında taşınan ve 1996 yılından beri de ziyaret edeceğimiz görkemli binasına taşınan Şangay Müzesi’nde 120.000’in üzerinde kıymetli eser sergilenmektedir. Kimi tarihi kimi sanat kimi de etnografik özellikler taşıyan eserler toplam 11 galeride sergilenmektedir. Zamanımız elverdiğince müzeyi gezeceğiz. Çin porseleninin tarihi, azınlık milliyetlerin yöresel kıyafetleri, Çin hanedanlarının ve halkının tarih boyunca kullandığı değişik mobilyalar, yeşim taşından yapılma, akla hayale sığmayan heykellerin bulunduğu galeri, müzenin özellikle gezmenizi tavsiye edeceğimiz seksiyonlarıdır. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Bu gece Akrobatik Show ile günümüzü bitiyoruz. Geceleme otelimizde.

10. GÜN 06 Ekim 2019 :  Shanghai / Guilin

Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına hareket . Li Nehri kıyısında kurulmuş Guilin’e hareket. Karstik kaya oluşumları, 300 metre kadar yükselen tepeleri, gizemli mağaraları, yemyeşil bitki örtüsü ile Guilin bir doğal cennettir adeta. Bu nedenle de UNESCO tarafından Dünya Doğal Mirası Listesi'ne alınmıştır. Guilin’e vardığımızda, Elephant Trunk Hill'i gezeceğiz. Kireçtaşı oluşumları, aydınlatması  ile harika görsel şölene şahitlik edebileceğiniz "Kamış Mağarası" gezisi yapacağız.  Bu olağanüstü doğal jeolojik oluşumlar, Çinlilerin hayal gücünü uyandırmak için özenli ve renkli ışıklandırılmıştır. Fuba Tepesiyükselen sivri kaya lakabı ile adlandırılmış olup yukarıdan nehrin diğer yakasında uzanan doğu tepelerinin manzaraları seyredilebilir.  Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.

11. GÜN 07 Ekim 2019 : Guilin / Yangshuou / Guangzhou

Kahvaltı. Bugün sizleri büyüleyeceğine inandığımız Li Nehri tekne gezisine çıkacağız. Yarım saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından teknelere binilecek iskelelere varıyoruz... Sarı nehrin bir kolu olan Li Nehri’nde, yaklaşık 3 saat sürecek, son derece keyifli bir tekne gezisi yapılacak. Li Nehri masalsı manzaralarla sizi büyüleyecek. Muhteşem bir doğa dekorunun ortasında yer alan Guilin’de insanlar doğanın güzelliği ile uyumlu  ve ahenk içinde yaşar. Hafif sisler içinde uzayıp giden manzaralar Çin’in hemen hemen bütün sanatçılarını etkilemiştir. Guilin ve Yangshuo şehirlerini ayıran 85 km. yol boyunca yemyeşil bitkilerle kaplı karstik sivri tepeler, kayalar, bambu ormanları, balıkçılar ve küçük balıkçı köyleri sizlere güzel manzaralar sunacak. Öğle yemeğimizi teknede yiyeceğiz…Öğleden sonra Yangshou’ya varış. Kafe güzel zaman geçirecek veya alışveriş için zamanının olacak. Tren garına hareket. Hızlı tren ile Guangzhou’ya hareket ( Akşam yemeği kumanya şeklinde alınacaktır ). Yaklaşık iki buçuk saat sonra Guangzhou’ya varış. Otele transfer. Geceleme otelimizde.

12. GÜN 08 Ekim 2019  : Guangzhou / Hong Kong

Sabah kahvaltısı. Eski bir kanton olan Guangzhou  coğrafi yapısı ve iklimi, folklorü ve kendine özgü yemekleri ile Çin’in en büyük 3. kentidir. Aynı zamanda, üçüncü büyük nehri Zhu Jiang ( İnci Nehri) deltasının verimli topraklarında kurulmuştur. Bu kentte düzenlenen Canton Fair ile de ünlenmiştir. Tarihi kentte bulunan şehrin en önemli yapısı, Chen Ailesinin “Atalar Tapınağı”. XIX y.y Chen ailesi tarafından 1894 yılında Konfüçyüsçülük geleneklerine göre inşa edilen zarif dekorasyonlu bir tapınaktır. Tapınak ziyaretimiz sonrası Guangzhou’nun en büyük açık hava pazarı “Qingpin”ni gezeceğiz. Yerel bir restorantta öğle yemeği. Tren garına transfer ve Hong Kong’a hareket. İki saatlik yolculuk sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeğimiz, Aberdeen Limanı'nda bulunan ve pek çok film çekimine sahne olan dünyanın en büyük restorantı Jumbo’da. Geceleme otelimizde.

13. GÜN 09 Ekim 2019 : Hong Kong 

Kahvaltı sonrası, Hong Kong turumuzu gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 236 adadan oluşan, yüksek gökdelenleri, egzotik pazarları, “yüzen halkın “ yaşadığı tekneleri, Budist tapınakları, lüks alışveriş merkezleritam bir tezatlar kenti olan Hong Kong’da turumuza kentin  en yüksek tepesi olan meşhur Victoria Peak ile başlıyoruz. Kentsel alanları, hareketli limanı ve Kowloon Yarımadası’nı seyrediyor, Aberdeen bölgesini görüyoruz. Buradan, Hong Kong’un zengin kesiminin yaşadığı Repulse Bay’e geçiyor, Hong Kong’un en popüler plajı olan Deep Water Bay’i görme fırsatı buluyoruz. Sahil yolunda Stanley Köyü’nü ve ünlü pazar yerini göreceğiz. Muhteşem sahil boyunca birbirinden güzel kafeler ve 19.yüzyıldan kalma Murray House de turda göreceğimiz yerler arasındadır. Aberden balıkçı köyü, Jade  taşının ve değişik incilerin bulunduğu mücevher fabrikası da gezilecek yerler arasında olacak.  Serbest zaman sonrası Havalimanına transfer.  23.00’de Türk Hava Yolları’na ait TK 71 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

14.GÜN  10 Ekim 2019 : İstanbul / İzmir

05.25’da İstanbul’a varış. 07.00’de Türk Hava Yolları’na ait TK 2310 sefer sayılı uçak ile İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 08.10’da İzmir’e varış. Turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

11-25 Mayıs 2019, 13 Gece 15 Gün SATIŞA KAPANDI 

 27 Eylül / 10 Ekim 2019, 12 Gece 14 Gün  

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 3475$ 3560$ 620$ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 525$ 4070$ 715$ X 6 Taksit

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile İzmir / İstanbul / Pekin – Hong Kong / İstanbul / İzmir arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve havaalanı vergileri
 • Pekin / Xian arası hızlı tren ile ile 2. Sınıf tren bileti, 
 • Guilin / Guangzhou / Hong Kong arası2. Sınıf  hızlı trenle ulaşım,
 • Xian / Shanghai / Guilin arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergiler,
 • Tur boyunca tüm havaalanı ve otel transferler
 • Pekin otel / Tren garı transferi
 • Xian tren garı / Otel transferi
 • Pekin’de (3) gece 5* Great Wall Hotel vb.;  Xian’da (2) gece 5*Wydham Xinxing Hotel vb.;    Guangzhou’da (1) gece 4* Ocean Hotel vb.; Guilin’de (2) gece 5* Lijiang Waterfall Hotel vb.;  Shanghai’de (3) gece 5* Sunrise on the Bund Hotel vb.; Hong Kong’da 4* Regal Kowloon Hotel vb. otellerde toplam (12) gece konaklama
 • Otellerde alınacak olan tüm kahvaltılar (12)
 • Tüm akşam yemekleri (12)  ( Pekin’de 1 gece akşam yemeği pekin ördeği olarak sunulacaktır.)
 • Pekin’de  1 öğle yemeği
 • Guilin’de tekne’de alınacak 1 öğle yemeği,
 • Xian’da alınacak 1 öğle yemeği,
 • Shanghai’de alınacak 2 öğle yemeği,
 • Programda belirtilen tüm şehir ve çevre turları
 • Hanzhou’da West Lake, yani Batı Gölü’nde tekne turu,
 • Suzhou’da Lingering Gardens ve tekne ile kanal turu,
 • Pekin’de Kung Fu Şov
 • Xian’da Tang Dynasty Şov
 • Şangay’da Çin Devlet Akrobasi Tiyatrosu
 • Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Seyahat Güvence Paketi ( 70 yaş ve üzeri sürprim öder )  
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Yerel kaptan ve rehber bahşişleri,
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize Ücreti 190 $
 • Otellerde yapacağınız TV, mini bar vs. ekstra harcamalar, bahşişler 
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan alkollü/alkolsüz içecekler. 
 • 70 yaş üzeri sigorta sürprim ücreti öder.

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’ndan ve Çin’de faaliyet gösteren yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun /havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Pastoral Tour gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce ofisimizi arayarak tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini teyit ediniz. 
 • Çin’in yerel para birimi olan Yuan (CNY)’ı seyahat öncesinde Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik etmeniz mümkün değildir. Bunun için yanınızda ABD Doları ya da Euro götürmenizi tavsiye ederiz. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1 (bir) parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg. ile sınırlıdır; ancak ara uçuşlarda 5. kg.’a kadar düşebilmektedir. 
 • THY uçuşlarında kişi başı ücretsiz valiz hakkı  (1) adettir ve maksimum 25 kg. ile sınırlıdır.
 • Tur boyunca kullanacağınız ara uçuşlarda kişi başı ücretsiz bagaj hakkı (1)’dir. Bu bagajın ağırlığı 20 kg. ile sınırlıdır
 • İç ve dış hat uçuşlarında ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. 
 • İç veya dış hat uçuşlarda uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin insiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman isminizi pasaportunuzda yazılı olduğu haliyle, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan yolcularımıza yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. 
 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur. 
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin, yurt dışına çıkış tarihinden itibaren en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Türk rehberiniz tarafından önerilen (yerel rehber ve şoförlere verilecek olan) bahşiş miktarı kişibaşı günlük 3 $ 
YUKARI