NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

16 Şubat 2018, Cuma  : İZMİR – AKYAKA- KIZKUMU - DATÇA  

Sabah saat 07:30 Karşıyaka Yunuslardan, saat 08:00 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 08:30 Üçkuyular Shell önünden hareket ediyoruz. Kah güzeller güzeli Bafa Gölü’nün, kah Sakar Geçidi’nden Gökova manzarasının keyfini çıkara çıkara Akyaka’ya ulaşıyoruz. Önce dünyaca ünlü Nail Çakırhan’ın zihni ve ellerinde hayat bulan yerel mimarinin en güzel örneklerinin sokakları ve meydanları süslediği Akyaka’yı keşfediyoruz. Akyaka’da alacağımız öğle yemeğiniz ardından ünlü doğru yola düşüyoruz.Bir doğa tasarımı olan Kızkumu’nda durup fotoğraf molası verdikten sonra Datça’ya ulaşıyoruz. Datça’ya vardığımızda panayır alanına geliyor ve buradaki etkinlikler ve yerel lezzetlerle keyifleniyoruz. Akşam yemeğinden sonra otelimize geçiyoruz.

17 Şubat 2018, Cumartesi : DATÇA - Kinidos Antik Kenti

Sabah kahvaltısının ardından ilk iş Datça Yarımadası’nın incisi Knidos antik kentine gidiyor ve antik dünyadaki en meşhur ama kayıp Afrodit heykelinin çıktığı topraklarda şehrin öykülerini ve arkeolojisini keşfediyoruz. Belki de dünyanın en etkileyici manzaralarından birine sahip tiyatrosu ve turkuaz renkli sular altındaki limanlarıyla Knidos hafızalarınızda yer tutacak.Kar beyaz tomurcuklarla bezeli badem ağaçlarının en güzel pozlarını verdiği noktalarda fotoğraf molalarımızı vererek Hızırşah köyü ’ne ulaşıyor ve eski bir Rum kilisesinden bozma Hızırşah Kültür Evini ziyaret ediyoruz. Yarımadanın doğasını ve arkeolojisini keşfetmekle kalmayacak, artık Anadolu’da yok olmaya yüz tutmuş zanaat ve el sanatlarının idealist genç üreticilerce nasıl da aşkla yeniden canlandırıldığına tanık olacak, üretim atölyelerinde ağırlanacağız.Datça’ya döndüğümüzde festival havasını solumak için, güzel sokaklarda buluyoruz kendimizi.Akşam yemeğinden sonra Konaklama için otelimize gidiyoruz.

18 Şubat  2018, Pazar : DATÇA - REŞADİYE - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından avlularından badem ağaçları sarkan beyaz badanalı taş evleri ve dar sokakları ile Eski Datça’ya gidiyoruz ve Reşadiye’de büyük bir camii ve 200 yıllık bir geçmişe sahip olan, ahşap tavanı ve duvar süslemeleriyle dikkat çeken Türk evlerinden Mehmet Ali Bey Konağı göreceğimiz yerler arasında. Datça’nın dar sokaklarında yürürken Can Yücel’i anıyoruz. Burada Can Yücel’in ömrünün son yıllarını da geçirdiği Canevi ‘ de ziyaret edeceğimiz yerler arasında öğle yemeği molası (ekstra) için verilecek serbest zaman sonrasında akşamüzeri saatlerinde muhteşem bitki örtülerinin arasından süzülerek İzmir’e Akşam saatlerinde İzmir’e varıyoruz.

Bu Turun Tarihleri

16 - 18 Şubat 2018

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tüm ulaşım hizmetleri, programda belirtilen tüm çevre gezileri    
 • Datça’da Flow Datça Surf & Beach Hotel 2 gece ODA KAHVALTI konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 ) 
 • Türsab Seyahat Güvence Paketi
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda yer almayan öğle yemekleri
 • İlk gün alınan sabah kahvaltısı
 • Alınacak olan 3 Akşam yemeği ve yemeklerde alınan içecekler
 • Müze, Ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Oteldeki ekstra harcamalar

Önemli Notlar

ÖNEMLİ  HATIRLATMALAR

 • Tur rehberi hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü gezi aslına sadık kalma koşulu ile gezi programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
YUKARI