NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

DERSİM & OVACIK TURU

İSTANBUL KALKIŞLI

1.Gün: İSTANBUL – ERZİNCAN –  PÜLÜMÜR – NAZIMİYE –TUNCELİ

Pastoral Tour tarafından önerilen uçuşla ve diğer ulaşım olanaklarıyla gelenlerle saat 08.45’de Erzincan Havalimanı’nda buluşma. Pülümür’e hareket ediyoruz. Dersim ve Pülümür yöresinde insan yaşamında kullanılan materyallerin sergilendiği Pülümür Bellek ve Kültürevi’ni ziyaret ediyoruz. Pülümür Vadisi boyunca ‘Ağlayan Kayaları’ görerek Nazımiye ilçesine yolculuk ve yol üzerinde gerek bitki örtüsünün zenginliği gerekse vadinin çarpıcı derinliği ile çok etkileyici doğal güzellik olan Zenginpınar Şelalesi’nde vereceğimiz molanın ardından Türkiye’de önemli mevkilerde bulunan birçok kişinin doğduğu Nazimiye ilçesine hareket ediyoruz. Bölgede Alevilerince kutsal kabul edilen Düzgün Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki köylüler her yıl yazın başında çayırlara başlamadan önce bereketli olsun diye çayırlar bittikten sonra şükür olsun diye bir araya gelip burada Allah’ı anar kurban keserler, Düzgün Baba’da derviş hayatı süren insanları görmek mümkün. Nazımiye’de öğle yemeği molasının ardından birçok medeniyette kucak açmış ve Urartu’larda "büyük şehir" ya da "büyük orman" anlamına gelen Mazgirt’e hareket. Urartulara ait olunduğu söylenen Mazgirt Kalesi, ilçe merkezine bağlı Gelincik köyünde bulunan Akkoyunlular tarafında inşa edilmiş koyun biçimindeki mezar taşları, Akkoyunlu hükümdarı Elti Hatun’a ait türbe ve camii ve Gölbağı Ermeni Kilisesi görülecek yerler. Tunceli’deki otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrasında Tunceli merkezde yer alan cem evinde muhabbet edeceğiz…Duvarlarında Atatürk, Hz Ali ve Hacı Bektaşi Veli’nin resimlerinin yer aldığı cem evinde bağdaş kurarak oturup alevi dedelerinden Aleviliği anlamaya tanımaya çalışıp deyişler semahlar dinleyeceğiz…Konaklama otelimizde.

2.Gün: MUNZUR VADİSİ  – OVACIK –  HOZAT – PERTEK

Sabah kahvaltı sonrası Tunceli kent gezimizi yapıyoruz. Gezimiz sonrasında dağların göğe uzandağı, sapsarısarı, turuncu, kırmızı ve yeşilin binbir tonu eşliğinde yapacağımız Türkiye’nin en büyük ve önemli milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Munzur Gözelleri'ndeki Alevi-Kızılbaş inancının en önemli şahsiyetlerinden biri olan Ana Fatma Ziyaretgâhı ve Munzur Suyu kenarında, derin ve kayalık bir vadinin içerisinde yer alan Halbori Gözeleri ziyaretimizin ardından türkülere destan olan ve halk dayanışması ile ünlü Munzur dağlarının güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a varış ve ilçe gezisi. Türkiye Komünist Partili tek belediye başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu’nu makamında ziyaret ediyoruz. Munzur Gözeleri gezisi ve Munzur Nehri kıyısında öğle yemeği molası. Hozat’a hareket. Hozat Çarşısı ve Hozat’a bağlı Geçimli Köyü'nde bulunan Ergen Kilisesi’ni geziyoruz. Dersim Alevi geleneğinde bir tarihsel ocak olan Ağuçan Ocağı ziyaretimizin ardından Ermenice bir isim olan ve Kalecik anlamına gelen Pertek’e hareket ediyoruz varışı takiben akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün: PERTEK –  ELAZIĞ – İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltıdan sonra Sağman Köyü’nde 1555 yıllında Keyhüsrev’in oğlu Salih Paşa tarafında inşa edilmiş Sağman Camisi, tarihi köy çeşmesi ve kaleyi görüyoruz ve sonrasında Çemişgezek’e hareket ediyoruz. Çemişgezek Kalesi, Tahar Çayı üzerinde ova köyleri ile ulaşımı sağlayan ve 1807 yıllında Yusuf Ziya paşa tarafında inşa edilmiş Çemişgezek Köprüsü, 1572 yıllında inşa edilmiş, Pehlül beyin çocuklarının yattığı (Uzun Hasan da Pehlül Beyin oğludur) Uzun Hasan Türbesi, Yelmaniye Camisi, kayalıkların içi oyulup oda şeklinde oyuklar bulunduğu İn Delikleri görülecek yerler. Pertek’e dönüş ve öğle yemeği molasının ardından bölgenin Keban Barajı suları altında kalmasıyla bir başka noktaya nakledilen Çelebi Ağa ve Baysungur camilerinin görülmesi. Pertek Cemevi ziyaret ettikten sonra feribota hareket ediyoruz. Feribotla geçerken Murat Nehri kenarında bir kayalık üzerinde inşa edilmiş Keban Baraj Gölü yapılınca ada olarak kalmış Pertek Kalesi’ni görüyoruz. Kalenin içerisinde bir adet sarnıç bulunmakta olup, çevresindeki çinili odalarda Mengüçoğulları'ndan izler bulunmaktadır. Kale Osmanlı döneminde tamirden geçmiştir. Feribotla Pertek’ten Meşeli’ye geçiş ve Elazığ Havalimanı’na transfer. Pastoral Tour tarafından önerilen uçuşla İstanbul’a hareket.

Bu Turun Tarihleri

19-21 Ekim 2018, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri, şehir ve çevre turları  
 • Tunceli’de  4 yıldızlı Grand Şaroğlu Otel’de  1 gece yarım pansiyon 
 • Pertek’te  Termal Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otellerde alınacak olan sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri ( 2 )
 • Öğle yemekleri (3)
 • Müze ören yerleri giriş ücreti ve bağışlar     
 • Pertek – Elazığ Feribot ücreti  
 • Tursab seyahat güvence paketi sigorta
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti 
 • KDV

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları İstanbul – Erzincan & Elazığ – İstanbul Pegasus H.Y. uçak bilet bedeli
 • Kişisel harcamalar
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan tüm içecekler

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 22 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 22 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.

BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ
Hesap adı : Yeşim Tur Turizm Reklâm Ticaret Ltd.Şti.    
TÜRK LİRASI
Türkiye İş Bankası Gündoğdu Şb. ( İnteraktif Hesap ) 
TL 3424 – 023822 / IBAN: TR970006400000134240238220                                                                                                                  Garanti Bankası Alsancak Şb.     
TL  127 – 6298451 /  IBAN :TR83 0006 2000 1270 0006 298451
Yapı Kredi Bankası Alsancak Şb.
TL   772 – 65253835 / IBAN: TR 65 0006 7010 0000 0065 2538 35
Akbank Alsancak Şubesi
TL 102  - 0063011 – 1 / IBAN: TR23 0004 6001 0288 8000 0630 11

YUKARI