NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU


3 Gece Yayla Oteli-3 Gece Şehir Oteli Konaklama

12 Eylül 2016, Pazartesi : İZMİR – SAMSUN – ORDU – GİRESUN

Sabah saat 05:00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Sun Express Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 06:30 da Samsun’a hareket ve yaklaşık bir buçuk saatlik bir uçuş sonrası 08:05 de Samsun'a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla Samsun turumuza başlıyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında Kripell’in dünyaca ünlü Atatürk Heykeli’ni ve Bandırma Vapuru’nu görüyoruz. Samsun’dan ayrılarak Çarşamba‘da Yeşilırmak üzerinden geçip, Ünye’ye varıyor, burada vereceğimiz kısa moladan sonra yola devam ediyoruz. Bolaman üzerinden sahil yolunda mavi ve yeşilin muhteşem tonlarını yakalayarak Perşembe’ye varıyoruz. Burada Argonot efsanesine mekân olan Yason (Iason) Burnu’ndaki Yason Klisesi’ni (Aya Nikola) görüyoruz. Sonrasında Ordu’ya varışımızı takiben ilk olarak şehri 450 metre yükseklikten seyredebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle (ekstra) çıkacağız. Muhteşem sahili ve vadileri kuşbakışı seyrediyoruz. Fındığı ile ünlü Giresun’a hareket. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

13 Eylül 2016, Salı : GİRESUN – TİREBOLU – AKÇAABAT – HIDIRNEBİ

Kahvaltısı sonrası otelden ayrılış. Giresun Kalesi ve Topal Osman’ın mezarı ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Zeytinlik Mahallesi'ndeki tarihi evlerin arasından geçerek Giresun Müzesi'ni (Gogora Kilisesi) ziyaret ediyoruz. Sahil şeridinden ilerleyerek denizin ortasındaki Karadeniz'in yaşanabilir tek adası olan Giresun Adası'nı görüyoruz ve Tirebolu’ya (TRİPOLİS) hareket. Tirebolu ilçe merkezinde, denize uzanan küçük bir tepe üzerinde bulunan Saint Jean Kalesini geziyor ve ekmeği ile ünlü Vakfıkebir üzerinden Akçaabat’a geliyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında Akçaabat'ın tarihi ve kültürel özelliklerini taşıyan, geleneksel mimarî yapıları ile öne çıkarak geçmişi yaşatan bir mahalle olan Orta Mahalle‘yi görüyoruz. Bölgenin önemli eserlerinden Hagios Mikhailos Kilisesi'nin Trabzon imparatorları Komnenoslar zamanında yapıldığı sanılmaktadır. Akçaabat ilçesine bağlı Sertkaya köyünde 1600 m. rakımda bulunan Hıdırnebi Yaylasına gidiyoruz. Muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan bir yamaçta büyük, yemyeşil bir bahçenin içinde yer alan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

14 Eylül 2016, Çarşamba : HIDIRNEBİ – RİZE – AYDER

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılış. Yol güzergahımızda bulunan Of ilçesi, Solaklı Vadisi üzerinde bulunan çay fabrikasına girerek evlerimizde yaptığımız çayların işlenişi hakkında bilgiler alıyoruz. Yemyeşil bir orman örtüsüyle çevrili vadiyi takip ederek yörede önemli bir geçim kaynağı olan Rize bezinin yapıldığı atölyelere uğruyor ve Rize bezinin yapılışı hakkında bilgi alıyoruz. Ardından keyifli bir yolculukla Fırtına Vadisi üzerinden,  Fırtına Irmağı ve Hala Deresini takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde bulunan Ayder Yaylası’na varıyoruz. Kısa bir yolculukla Tar Deresi boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyor ve bölgenin en önemli şelalesi olan Bulut Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Şelaleyi gezip fotoğraflıyor Çat Vadisi’ne doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Aracımız ile Palovit - Elevit deresi üzerinden yol alıyor ve Kaçkarlar’ın farklı bir yüzünde bulunan Ziya Hurşit Dergahı, Şahin Tepesi, Zil Kalesi ve Şenyuva Köprüsü’nü görüyoruz. Konaklar Mahallesi’ni panoramik olarak görüyor ve Şahin Tepesi’nden Çat Vadisi’ni izliyoruz. Yeşilin bin bir ayrı tonunu göreceğiniz bu enfes yolculuk sonrası bölgenin en büyük köprülerinden olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü görüyor ve Zil Kalesi’ne hareket ediyoruz. Fırtına Vadisi’ndeki geçide hakim olan ve dere yatağından 100, denizden 750 metre yükseklikte yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından kalacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama tesiste.

15 Eylül 2016, Perşembe :  AYDER – BATUM – HOPA

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyor ve Karadeniz’in muhteşem güzelliklerini seyrederek, Hopa’ya doğru yol alıyoruz. Sarp Sınır Kapısı’na varıyor ve Batum’a (Gürcistan) giriş yapıyoruz. Burada yapacağımız şehir turunda, Osmanlı döneminden kalma Orta Cami, Acara Devlet Müzesi,  İsa'nın 12 havarisinden Aziz Matthias’ın anıt mezarını bulunduğu Roma döneminden kalma Apsaros Kalesi, 20. yüzyılda yapılmasına karşın Gürcü mimari karakterini yansıtan eski Postane Binası, Karadeniz kıyısındaki Batum Devlet Parkı göreceğimiz yerler arasında. Acara Özerk Cumhuriyeti Parlamento Binası ve Başkanlık Sarayı’nın bulunduğu meydana yürüyoruz.  Altın Post Efsanesi ve Arganotları konu alan ve bir kısmının gerçek altından yapılmış olduğu söylenen anıtı görüyor ve fotoğraflıyoruz. Batum şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz (Gürcü şarabı, hediyelik el sanatları, bambu ve diğer bitki fidanları, Gürcü müziği CD’leri en çok rağbet gören ürünlerdir). Sonrasında Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Gümrük işlemlerini tamamlayarak Türkiye’ye giriş yapıyor ve Hopa’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

16 Eylül 2016, Cuma : HOPA – BORÇKA KARAGÖL – MACAHEL

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılış. İlk olarak minibuslerle Borçka Karagöl’e geliyoruz. Etrafında yapacağımız yürüyüş sonrasında keyif çaylarımızı yudumluyoruz. Karagöl’ü gezdikten sonra UNESCO tarafından Türkiye’de biyosfer alanı ilan edlien Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Merkez’de bulunan ahşap ve kök boyasının ustalıkla kullanıldığı Tarihi Camii’yi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Akşama doğru konaklama yapacağımız tesisimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

17 Eylül 2016, Cumartesi : MACAHEL – MARAL ŞELALELERİ – UZUNGÖL – SÜRMENE

Sabah kahvaltısının ardından Macahel köyünden ayrılıyor ve minibuslerle kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne yöneliyoruz. Aracımız ile belirli bir mesafeye kadar yaklaşıyoruz. Bundan sonrasını yürümeye koyuluyoruz. Şelalenin dibine kadar iniyor ve hava müsait ise kısa bir yüzme molası veriyoruz. Şelale’den ayrılıp Arhavi, Pazar yoluyla Uzungöl’e hareket ediyoruz. Dernekpazarı-Çaykara (Kadahor)  -Taşkıran üzerinden Doğu Karadeniz’in muhteşem manzaraları eşliğinde Uzungöl Yaylası’na (Şarah Köyü) varıyor ve 1090 rakımlı Uzungöl Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz. Sürmene’de bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

18 Eylül 2016, Pazar : SÜRMENE – SÜMELA – TRABZON – İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılış. Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan dünyanın sayılı harikalarından Sümela Manastırı’na hareket. Ardından Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan dünyanın sayılı harikalarından Sümela Manastırı’na hareket. Sümela Manastırı restorasyonda olduğundan manastırı en güzel açıdan gören seyir terasında Manastırı bütün güzelliğiyle fotoğraflıyoruz ve rehberimizden tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Trabzon şehir merkezine geliyoruz. Burada ilk olarak Ayasofya Müzesi’ni geziyor, Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan kazaziye (hasır bilezik) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ardından şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrasında Trabzon Havalimanı’na geliyoruz. Sun Express Havayolları’nın saat 22:35 uçuşuyla İzmir’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 00:45 de (19.09.2016) İzmir’e varış. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle gezimizin sonu…

FİYAT TABLOSU

TUR ÜCRETİ NAKİT TEK SLİP 3 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1375 TL 1410 TL 1440 TL 1470 TL 1530 TL
TEK KİŞİLİK ODA 1695 TL 1730 TL 1760 TL 1800 TL 1860 TL
***06-12 YAŞ 1100 TL 1125 TL 1145 TL 1180 TL 1215 TL

***ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMADA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – Samsun / Trabzon – İzmir arası Sun Express H.Y. uçak bileti
 • Tur boyunca lüks araç ile tüm ulaşımlar
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Giresun’da Amazon Aretias Hotel’de v.b. 1 gece konaklama
 • Hıdırnebi Yaylakent’te v.b. 1 gece konaklama
 • Ayder HiLaz Otel’de v.b. 1 gece konaklama
 • Hopa Peronti Otel’de v.b. 1 gece konaklama
 • Macahel Dedeana Pansiyon’da v.b. 1 gece konaklama
 • Zarha Mountain Resort’te v.b. 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 6 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 6 )
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • 1. Gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Minibüs &Teleferik ücretleri 145,00-TL.
 • Yurt Dışı çıkış harcı + Hizmet bedeli 16,00-TL.

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Sun Express H.Y. uçuşu sırasında ücretsiz herhangi bir ikram yapılmamaktadır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi eksiksiz olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Gürcistan’a giriş yapabilmek için lütfen nüfus cüzdanlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.  Batum’a T.C.kimlik numarası yazan, fotoğraflı ve yıpranmamış T.C.Nüfus Cüzdanı ile girilebilir. Başka bir belge ile giriş yapılmamaktadır. T.C.vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler.
 • Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Mukafakatname gerekmektedir.
 • Tur tarihinde iki ülke arasında imzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş anlaşmasının iptali halinde acentamız proğramda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

Önemli Notlar

YUKARI