NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU / BATUM KONAKLAMALI

20 AĞUSTOS 2018, Pazartesi : İZMİR – TRABZON – BATUM

Sabah saat 08:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 09:45'de Trabzon’a hareket. 11:40'da Trabzon'a varış. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında Karadeniz’in muhteşem güzelliklerini seyrederek, Hopa’ya doğru yol alıyoruz. Sarp Sınır Kapısı’na varıyor ve Batum’a (Gürcistan) giriş yapıyoruz. Öğleden sonra burada yapacağımız şehir turunda, Osmanlı döneminden kalma Orta Cami, Acara Devlet Müzesi, İsa'nın 12 havarisinden Aziz Matthias’ın anıt mezarını bulunduğu Roma döneminden kalma Apsaros Kalesi, 20. yüzyılda yapılmasına karşın Gürcü mimari karakterini yansıtan eski Postane Binası, Karadeniz kıyısındaki Batum Devlet Parkı göreceğimiz yerler arasında. Acara Özerk Cumhuriyeti Parlamento Binası ve Başkanlık Sarayı’nın bulunduğu meydana yürüyoruz. Altın Post Efsanesi ve Arganotları konu alan ve bir kısmının gerçek altından yapılmış olduğu söylenen anıtı görüyor ve fotoğraflıyoruz. Batum şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz (Gürcü şarabı, hediyelik el sanatları, bambu ve diğer bitki fidanları, Gürcü müziği CD’leri en çok rağbet gören ürünlerdir). Batum’da bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimizi (ekstra) almak üzere yerel Gürcü restaurantımıza transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

21 AĞUSTOS 2018, Salı : BATUM – BORÇKA KARAGÖL – MACAHEL – MARAL ŞELALESİ

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılış. Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Gümrük işlemlerini tamamlayarak Türkiye’ye giriş yapıyor ve Hopa üzerinden Borçka’ya, buradan da minibüslerle Borçka Karagöl’e geliyoruz. Etrafında yapacağımız yürüyüş sonrasında keyif çaylarımızı yudumluyoruz. Karagöl’ü gezdikten sonra minibüslerimizle, UNESCO tarafından Türkiye’de biyosfer alanı ilan edlien Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Merkez’de bulunan ahşap ve kök boyasının ustalıkla kullanıldığı Tarihi Camii’yi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne yöneliyoruz. Aracımız ile belirli bir mesafeye kadar yaklaşıyoruz. Bundan sonrasını yürümeye koyuluyoruz. Şelalenin dibine kadar iniyor ve hava müsait ise kısa bir yüzme molası veriyoruz. Şelaleden ayrılıp akşama doğru konaklama yapacağımız tesisimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

22 AĞUSTOS 2018, Çarşamba : MACAHEL –  ARHAVİ – MENÇUNA ŞELALESİ – AYDER – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Sabah kahvaltısının ardından Macahel köyünden ayrılıyoruz. Hopa, Arhavi güzergahı üzerinden Doğu Karadeniz’in özgünlüğünü korumuş yerlerinden biri olan Mençuna Şelalesi’ne Kamilet vadisi içerisinden gideceğiz. Yol üzerinde ise 18. yüzyılda Osmanlılar tarafından yapılan Çifteköprü’yü görecek ve fotoğraflayacağız. Ardından Mençuna şelalesine varıyoruz. Verilecek çay, kahve ve fotoğraf molasından sonra aynı yoldan geri dönüyoruz ve Arhavi’de öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Ardeşen – Çamlıhemşin güzergahı üzerinden, Fırtına Irmağı ve Hala Deresini takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde bulunan Ayder Yaylası’na varıyoruz. Gelintülü Şelalesi’ni görüyor ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

23 AĞUSTOS 2018, Perşembe : AYDER – KALEGON – KARAKOVANLAR – ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİL KALESİ – RİZE – OF – UZUNGÖL – HALDİZEN ( DEMİRKAPI ) YAYLASI

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılış. Kalegon ve Karakovanlar’ı, Konaklar Mahallesi’ni panoramik olarak gezeceğiz. Yeşilin binbir ayrı tonunu göreceğiniz bu enfes yolculuk sonrası bölgenin en büyük köprülerinden olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü görüyor ve Zil Kalesi’ne hareket ediyoruz. Geçide hakim olan ve dere yatağından 100, denizden 750 metre yükseklikte yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ayder’den ayrılıyor ve Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda ederek yörede önemli bir geçim kaynağı olan Rize bezinin yapıldığı atölyelere uğruyor ve Rize bezinin yapılışı hakkında bilgi alıyoruz. Ardından Of ilçesi, Solaklı Vadisi üzerinde bulunan çay fabrikasına girerek evlerimizde yaptığımız çayların işlenişi hakkında bilgiler alıyoruz. Dernekpazarı-Çaykara (Kadahor) - Taşkıran üzerinden Doğu Karadeniz’in muhteşem manzaraları eşliğinde Uzungöl Yaylası’na (Şarah Köyü) varıyor ve 1090 rakımlı Uzungöl Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte Uzungöl’ün varlık nedeni olan Haldizen Yaylası’na çıkıyoruz. Uzungöl’ün bulunduğu Şerah köyünden vadi içinde ilerleyen 16 kilometrelik orman yoluyla ulaşılıyor Haldizen Yaylası’na. Beyaz doruklarıyla yüksek tepeler, karların bittiği sınırda başlayan çayırlar ve çayırların hemen altında yoğun bir orman dokusuyla kuşatılmış Haldizen Yaylası. Kokulu dağ çiçeklerinin süslediği asırlık ahşap evleriyle üç mahalleden oluşuyor bu şirin yayla. Otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

24 AĞUSTOS 2018, Cuma : HALDİZEN ( DEMİRKAPI ) YAYLASI – MAÇKA – SÜMELA MANASTIRI – TRABZON – KAYABAŞI YAYLASI

Kahvaltısı sonrası yayla tesisimizden ayrılış. Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan dünyanın sayılı harikalarından Sümela Manastırı’na hareket. Sümela Manastırı’nı geziyor ve rehberimizden tarihi hakkında bilgiler alıyoruz (Sümela Manastırı’nın restorasyon çalışması tamamlanmadı ise manastırı en güzel açıdan gören seyir terasında Manastırı bütün güzelliğiyle fotoğraflıyoruz). Ardından Trabzon’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında ilk olarak Ayasofya Müzesi’ni geziyor, Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan kazaziye (hasır bilezik) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ardından şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Düzköy’de bulunan Kayabaşı Yaylası’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Doğa’nın güzellikleri ile bütünleşmiş yaylada bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

25 AĞUSTOS 2018, Cumartesi : KAYABAŞI YAYLASI – ÇAL MAĞARASI – AKÇAABAT – VAKFIKEBİR – TİREBOLU – KÜMBET YAYLASI

Kahvaltısı sonrası yayla tesisimizden ayrılış. İlk durağımız Düzköy ilçesinin Çal beldesinde, deniz seviyesinden 1050 metre yükseklikte bulunan, dışındaki doğal güzelliklerinin yanı sıra içindeki sarkıt ve dikitleri ile göz kamaştıran Çal Mağarası. Dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak da kabul edilen mağaranın içinden küçük bir dere akmakta olup, mağaranın üzerinde tarihi bir kale bulunmaktadır. İçerisinde rahat bir hava hareketi bulunduğu için astım ve sinüzit rahatsızlığı olanlara iyi geldiği belirtilen Çal Mağarası, içindeki sarkıt ve dikitlerden oluşan muhteşem doğal şekilleri, deresi, şelaleleri ve göletleri ile adeta yer altındaki saklı  cennet...
Belirlenen serbest zaman sonrasında Akçaabat’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında Akçaabat'ın tarihi ve kültürel özelliklerini taşıyan, geleneksel mimarî yapıları ile öne çıkarak geçmişi yaşatan bir mahalle olan Orta Mahalle‘yi görüyoruz. Bölgenin önemli eserlerinden Hagios Mikhailos Kilisesi'nin Trabzon imparatorları Komnenoslar zamanında yapıldığı sanılmaktadır. Ekmeği ile ünlü Vakfıkebir üzerinden Tirebolu’ya (TRİPOLİS) hareket. Tirebolu ilçe merkezinde, denize uzanan küçük bir tepe üzerinde bulunan Saint Jean Kalesi'ni geziyor ve Giresun’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Giresun Merkez’in 52 km. kadar güneyinde ve Dereli ilçesi sınırlarında 1710 metre rakımında bulunan Giresun’un olduğu kadar Doğu Karadeniz’in de en meşhur yaylalarından birisi olan Kümbet Yaylası’na çıkıyoruz. Yayla çevresi gür ormanlarla çevrilidir. Kümbet Yaylası çiçekler, çayırlarla kaplı geniş bir alana ve çevresinde bulunan birçok yaylayı da kapsayan büyük bir alana yayılmıştır. Yavuzkemal, Melikli Obası gibi yaylalar Kümbet Yaylası’nın bir parçası gibi görünmektedir. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

26 AĞUSTOS 2018, Pazar : KÜMBET YAYLASI – GİRESUN – ORDU – SAMSUN – İZMİR

Kahvaltı sonrası yayla tesisimizden ayrılış. Fındığı ile ünlü Giresun’a hareket. Sahil şeridinden ilerleyerek denizin ortasındaki Karadeniz'in yaşanabilir tek adası olan Giresun Adası'nı görüyoruz. Giresun Kalesi ve Topal Osman’ın mezarı ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Zeytinlik Mahallesi'ndeki tarihi evlerin arasından geçerek Giresun Müzesi'ni (Gogora Kilisesi) ziyaret ediyoruz. Ardından Ordu’ya varışımızı takiben ilk olarak şehri 450 metre yükseklikten seyredebileceğimiz Boztepe’ye çıkacağız. Muhteşem sahili ve vadileri kuşbakışı seyrediyoruz. Perşembe üzerinden Argonot efsanesine mekân olan Yason (Iason) Burnu’ndaki Yason Kilisesi’ni (Aya Nikola) görüyoruz. Bolaman üzerinden sahil yolunda mavi ve yeşilin muhteşem tonlarını yakalayarak Çarşamba‘da Yeşilırmak üzerinden geçip, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Kurtuluş Savaşı'nı 19 Mayıs 1919'da başlatmış olduğu Samsun’a varıyoruz. İlk olarak Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a geldiğinde konakladığı, günümüzde Gazi Müzesi olarak hizmet veren müze evi geziyoruz. Ardından büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 9.Ordu Müfettişi (Mirliva) olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu görüyoruz. Ziyaretimiz sonrasında İlkadım Anıtı’nı ve Samsun'un simgesi haline gelen Kripell’in dünyaca ünlü Atatürk Heykeli’ni göreceğiz. Alınacak akşam yemeği (ekstra) sonrasında Samsun Havalimanı’na geliyoruz. Sun Express Havayolları’nın saat 22:50 uçuşuyla İzmir’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 00:35'de İzmir’e varış. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

20-26 Ağustos 2018, 6 Gece 7 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tur boyunca lüks araç ile tüm ulaşımlar
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • BATUM’da 1 gece Legacy Hotel’de v.b. konaklama
 • MACAHEL’de 1 gece Dedeana Otel’de v.b.konaklama
 • AYDER YAYLASI’nda 1 gece Kalegon Butik Hotel ‘de v.b. konaklama
 • HALDİZEN YAYLASI’nda 1 gece Yedigöller Hotel’de v.b. konaklama 
 • KAYABAŞI YAYLASI’nda 1 gece Kayabaşı Yaylakent’te v.b. konaklama
 • KÜMBET YAYLASI’nda 1 gece Birun Kumbet Dağ Evi’nde v.b. konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 6 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 5 )
 • Tursab seyahat sağlık güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour kokartlı rehberlik hizmetleri
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Araç içi ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Trabzon Pegasus H.Y. & Samsun – İzmir arası Sun Express H.Y. uçak bileti 465,00- TL
 • Öğle yemekleri
 • Batum’da ve son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Minibüs ücretleri 
 • Yurt Dışı çıkış harcı + Hizmet bedeli 17,00-TL.

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express & Pegasus Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Sun Express & Pegasus  H.Y. uçuşu sırasında ücretsiz herhangi bir ikram yapılmamaktadır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi eksiksiz olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Gürcistan’a giriş yapabilmek için lütfen nüfus cüzdanlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Batum’a T.C.kimlik numarası yazan, fotoğraflı ve YENİ T.C.Nüfus Cüzdanı ile girilebilir. Başka bir belge ile giriş yapılmamaktadır.
 • Bebekler dahil herkesin fotoğraflı Nüfus cüzdanı olmalıdır.
 • T.C.vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler.
 • Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Mukafakatname gerekmektedir.
 • Tur tarihinde iki ülke arasında imzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş anlaşmasının iptali halinde acentamız proğramda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU / BATUM KONAKLAMALI Fotoğraf Galerisi

YUKARI