DOĞU KARADENİZ &YAYLALAR TURU/BATUM KONAKLAMALI

ENGİN PİŞKİN REHBERLİĞİNDE

12 AĞUSTOS 2019, Pazartesi : İZMİR – SAMSUN – ORDU – GİRESUN – KÜMBET YAYLASI

Sabah saat 05.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Sun Express Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 06.35'de Samsun’a hareket ve yaklaşık bir buçuk saatlik bir uçuş sonrası 08.10'da Samsun'a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla Samsun turumuza başlıyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 9. Ordu Müfettişi (Mirliva) olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu görüyoruz. Ziyaretimiz sonrasında İlkadım Anıtı’nı ve Samsun'un simgesi haline gelen Kripell’in dünyaca ünlü Atatürk Heykeli’ni göreceğiz. Samsun’dan ayrılarak Çarşamba‘da Yeşilırmak üzerinden geçip, Ünye’ye varıyor, burada vereceğimiz kısa moladan sonra yola devam ediyoruz. Bolaman üzerinden sahil yolunda mavi ve yeşilin muhteşem tonlarını yakalayarak Perşembe’ye varıyoruz. Burada Argonot efsanesine mekân olan Yason (Iason) Burnu’ndaki Yason Klisesi’ni (Aya Nikola) görüyoruz. Sonrasında Ordu’ya varışımızı takiben ilk olarak şehri 450 metre yükseklikten seyredebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle (ekstra) çıkacağız. Muhteşem sahili ve vadileri kuşbakışı seyrediyoruz. Fındığı ile ünlü Giresun’a hareket. Sahil şeridinden ilerleyerek denizin ortasındaki Karadeniz'in yaşanabilir tek adası olan Giresun Adası'nı görüyoruz. Giresun Kalesi ve Topal Osman’ın mezarı ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Zeytinlik Mahallesi'ndeki tarihi evlerin arasından geçerek Giresun Müzesi'ni (Gogora Kilisesi) ziyaret ediyoruz. Giresun merkezin 52 km. kadar güneyinde ve Dereli ilçesi sınırlarında 1710 metre rakımında bulunan Giresun’un olduğu kadar Doğu Karadeniz’in de en meşhur yaylalarından birisi olan Kümbet Yaylası’na çıkıyoruz. Yayla çevresi gür ormanlarla çevrilidir. Kümbet Yaylası çiçekler, çayırlarla kaplı geniş bir alana ve çevresinde bulunan birçok yaylayı da kapsayan büyük bir alana yayılmıştır. Yavuzkemal, Melikli Obası gibi yaylalar Kümbet Yaylası’nın bir parçası gibi görünmektedir. Yayla otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

13 AĞUSTOS 2019, Salı : KÜMBET YAYLASI – TİREBOLU – AKÇAABAT – SÜMELA MANASTIRI – ZİGANA

Kahvaltı sonrası yayla tesisimizden ayrılış ve Tirebolu’ya (TRİPOLİS) hareket. Tirebolu ilçe merkezinde, denize uzanan küçük bir tepe üzerinde bulunan Saint Jean Kalesi'ni geziyor ve ekmeği ile ünlü Vakfıkebir üzerinden Akçaabat’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Akçaabat'ın tarihi ve kültürel özelliklerini taşıyan, geleneksel mimarî yapıları ile öne çıkarak geçmişi yaşatan bir mahalle olan Orta Mahalle‘yi görüyoruz. Bölgenin önemli eserlerinden Hagios Mikhailos Kilisesi'nin Trabzon imparatorları Komnenoslar zamanında yapıldığı sanılmaktadır. Alınacak öğle yemeği sonrasında Maçka güzergahı üzerinden Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan dünyanın sayılı harikalarından Sümela Manastırı’na hareket. Sümela Manastırı’nı geziyor ve rehberimizden tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Zigana dağına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Hamsiköy’de alacağımız meşhur hamsiköy sütlacından sonra doğanın içinde olan Zigana Yayla Tatil Köyü’ne yerleşiyoruz. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama yayla otelimizde.

14 AĞUSTOS 2019, Çarşamba : ZİGANA – KALEGON – KARAKOVANLAR – ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİL KALESİ – AYDER

Kahvaltısı sonrası yayla tesisimizden ayrılış. Ardeşen – Çamlıhemşin güzergahı üzerinden, Fırtına Irmağı ve Hala Deresi'ni takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde bulunan Ayder Yaylası’na varıyoruz. Kısa bir yolculukla Tar Deresi boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyor ve bölgenin en önemli şelalesi olan Bulut Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Şelaleyi gezip fotoğraflıyor Çat Vadisi’ne doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Aracımız ile Palovit - Elevit deresi üzerinden yol alıyor ve Kaçkarlar’ın farklı bir yüzünde bulunan Ziya Hurşit Dergahı ve Şahin Tepesi’ni görüyoruz. Kalegon ve Karakovanlar’ı, Konaklar Mahallesi’ni panoramik olarak göreceğiz. Yeşilin bin bir ayrı tonunu göreceğiniz bu enfes yolculuk sonrası bölgenin en büyük köprülerinden olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü görüyor ve Zil Kalesi’ne hareket ediyoruz. Geçide hakim olan ve dere yatağından 100, denizden 750 metre yükseklikte yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Gelintülü Şelalesi’ni görüyor ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

15 AĞUSTOS 2019, Perşembe : AYDER – BATUM

Kahvaltı sonrası yayla tesisimizden ayrılış. Ardından Karadeniz’in muhteşem güzelliklerini seyrederek, Hopa’ya doğru yol alıyoruz. Sarp Sınır Kapısı’na varıyor ve Batum’a (Gürcistan) giriş yapıyoruz. Burada yapacağımız şehir turunda, Osmanlı döneminden kalma Orta Cami, Acara Devlet Müzesi, İsa'nın 12 havarisinden Aziz Matthias’ın anıt mezarını bulunduğu Roma döneminden kalma Apsaros Kalesi, 20. yüzyılda yapılmasına karşın Gürcü mimari karakterini yansıtan eski Postane Binası, Karadeniz kıyısındaki Batum Devlet Parkı göreceğimiz yerler arasında. Acara Özerk Cumhuriyeti Parlamento Binası ve Başkanlık Sarayı’nın bulunduğu meydana yürüyoruz. Altın Post Efsanesi ve Arganotları konu alan ve bir kısmının gerçek altından yapılmış olduğu söylenen anıtı görüyor ve fotoğraflıyoruz. Batum şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz (Gürcü şarabı, hediyelik el sanatları, bambu ve diğer bitki fidanları, Gürcü müziği CD’leri en çok rağbet gören ürünlerdir). Batum’da bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimizi (ekstra) almak üzere yerel Gürcü restaurantımıza transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

16 AĞUSTOS 2019, Cuma : BATUM – ŞAVŞAT – MARAL – MACAHEL

Kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Hopa güzergahı üzerinden Borçka’dan bineceğimiz minibüslerle Karagöl’e geliyoruz. Etrafında yapacağımız yürüyüş sonrasında keyif çaylarımızı yudumluyoruz. Karagöl’ü gezdikten sonra UNESCO tarafından Türkiye’de Biyosfer alanı ilan edlien Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Merkezde bulunan ahşap ve kök boyasının ustalıkla kullanıldığı tarihi camiiyi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Macahel köyünden ayrılıyor ve minibuslerle kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne yöneliyoruz. Aracımız ile belirli bir mesafeye kadar yaklaşıyoruz. Bundan sonrasını yürümeye koyuluyoruz. Şelalenin dibine kadar iniyor ve hava müsait ise kısa bir yüzme molası veriyoruz. Şelaleden ayrılıp akşama doğru konaklama yapacağımız tesisimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

17 AĞUSTOS 2019, Cumartesi : MACAHEL – ARHAVİ – MENÇUNA ŞELALESİ – RİZE – UZUNGÖL

Kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Arhavi güzergahı üzerinden Doğu Karadeniz’in özgünlüğünü korumuş yerlerinden biri olan Mençuna Şelalesi’ne Kamilet vadisi içerisinden gideceğiz. Yol üzerinde ise 18. yüzyılda Osmanlılar tarafından yapılan Çifteköprü’yü görecek ve fotoğraflayacağız. Ardından Mençuna Şelalesi'ne varıyoruz. Verilecek çay, kahve ve fotoğraf molasından sonra aynı yoldan geri dönüyoruz ve Arhavi’de öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda yörede önemli bir geçim kaynağı olan Rize bezinin yapıldığı atölyelere uğruyor ve Rize bezinin yapılışı hakkında bilgi alıyoruz. Ardından Of ilçesi, Solaklı Vadisi üzerinde bulunan çay fabrikasına girerek evlerimizde yaptığımız çayların işlenişi hakkında bilgiler alıyoruz. Dernekpazarı - Çaykara (Kadahor) - Taşkıran üzerinden Doğu Karadeniz’in muhteşem manzaraları eşliğinde Uzungöl Yente mevkinde, Karadeniz’in bin bir doğal güzelliklerinin tam ortasındaki, eşsiz bir konumda bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

18 AĞUSTOS 2019, Pazar : UZUNGÖL – SÜRMENE – TRABZON – İZMİR

Kahvaltısı sonrası serbest zaman. Belirlenen saatte tesisimizden ayrılış. 1090 rakımlı Uzungöl’e inişe geçiyoruz. Verilecek serbest zamanda göl çevresinde yürüyüş yapabilir, cafelerde oturup çay-kahve içebilir, tatlı yiyebilirsiniz. Belirtilen saatte Trabzon şehir merkezine geçiyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Sürmene’den hediyelik bıçak alışverişimizi yapıyoruz. Trabzon’a vardığımızda ise ilk olarak Ayasofya Müzesi’ni geziyor, Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan kazaziye (hasır bilezik) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Alınacak geç öğle yemeği sonrasında saat 18.30'da Trabzon Havalimanı’na geliyoruz. Sun Express Havayolları’nın saat 20.10 uçuşuyla İzmir’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 22.20'de İzmir’e varış. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

12-18 Ağustos 2019, 6 Gece 7 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1625 TL 1695 TL 1740 TL
TEK KİŞİLİK ODA 2225 TL 2325 TL 2370 TL
***06-12 YAŞ 1025 TL 1065 TL 1110 TL

 

 

***ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMADA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tur boyunca lüks araç ile tüm ulaşımlar
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • KÜMBET YAYLASI’nda Birun Kümbet Dağ Evi’nde konaklama
 • ZİGANA YAYLASI’nda Zigana Tatil Köyü’nde v.b. konaklama
 • AYDER YAYLASI’nda Konak Hotel’de v.b. konaklama
 • BATUM’da Grand Georgia Palace Hotel’de v.b. konaklama
 • MACAHEL YAYLASI’nda Dedeana & Macahel Köy Evi’nde v.b.konaklama
 • UZUNGÖL YAYLASI’nda Grand Sis Hotel’de v.b. konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 6 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 5 )
 • Tursab seyahat sağlık güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour kokartlı rehberlik hizmetleri
 • Milli Park giriş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Samsun & Trabzon – İzmir arası Sun Express H.Y. uçak bileti 600,00-TL
 • Öğle yemekleri
 • Batum’da alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Minibüs ücretleri & Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Sun Express H.Y. uçuşu sırasında ücretsiz herhangi bir ikram yapılmamaktadır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi eksiksiz olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Gürcistan’a giriş yapabilmek için lütfen nüfus cüzdanlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Batum’a T.C.kimlik numarası yazan, fotoğraflı ve YENİ T.C.Nüfus Cüzdanı ile girilebilir. Başka bir belge ile giriş yapılmamaktadır.
 • Bebekler dahil herkesin fotoğraflı Nüfus cüzdanı olmalıdır.
 • T.C.vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler.
 • Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Mukafakatname gerekmektedir.
 • Tur tarihinde iki ülke arasında imzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş anlaşmasının iptali halinde acentamız proğramda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

DOĞU KARADENİZ &YAYLALAR TURU/BATUM KONAKLAMALI Fotoğraf Galerisi

YUKARI