EĞİRDİR - BURDUR - ISPARTA TURU

Göldeki Maviliğin Duruluğunu, Topraktaki Yeşilin Tazeliğini ve Tarihin Görkemini Yaşamak İçin…

1. GÜN, Cumartesi : İZMİR–SALDA – BURDUR –EĞİRDİR

Sabah saat 06.00'da Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale seyahat önü, saat 06.20'de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 06.40'da Karşıyaka Yunuslar Mavikule önü ve saat 07.00'de Bornova Ege Kampüs kavşağından Aydın, Nazilli, Tavas güzergahıüzerinden doğal ve tarihi zenginlikleri ile Eğirdir’e yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan; derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olan Salda Gölü’nün muhteşem manzarası fotoğraf karelerinizi dolduracaktır. Ardından doğal ve tarihi zenginlikleri ile Göller Bölgesi'nin büyüleyici şehri Burdur’a hareket. Alınacak öğle yemeği sonrasında ilk olarak merkezde bulunan ve 2008 yılında “Gezilip Görülmeye Değer Müze” ödülünü alan ve Neolitik çağdan günümüze kadar eşsiz örnekleri barındıran Burdur Müzesi'ni geziyor ve bilgi alıyoruz. Ardından tarihi saat kulesini, sivil Osmanlı mimarisini yansıtan konaklarını görüyoruz. Eğirdir’e geçerken ise İslamköy Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Eğirdir’e varışımızı takiben görülecek yerler arasında; Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi ve Hızırbey Camii bulunmakta. Akşam saatlerinde Eğirdir Gölü kıyısında bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimizi Can Ada'da göl kıyısında restaurantta alıyoruz. Geceleme otelimizde. 

2. GÜN, Pazar : EĞİRDİR – GÜNEYKENT, GÜL BAHÇELERİ & GÜL FABRİKALARI –ISPARTA – İZMİR

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılış. Isparta'nın "Gül Kenti Güneykent" beldesine hareket. Güneykent Isparta'da yetiştirilen güllerin büyük bir kısmını yetiştiren hem de üretilen bu güllerin belde de işlenerek yurt dışına pazarlamasını yapan bir beldedir. Belde belediyesi ve halkı gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Gül tarlalarına vardığımızda ise deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra yaklaşık 1 saat güllere dokunarak, koklayarak çıplak elle gül hasadına katkı yapıyoruz. Bu arada bol bol fotoğraf çekiyoruz. Gül hasadımızı bitiriyor ve güllerin işlendiği fabrikalarda geleneksel usulde ve modern tesislerde güllerin nasıl işlendiği ve gül yağının elde edilmesi sırasında izlenen evreleri göreceğiz. Gül Evi, Yunus Emre Evi ziyaretlerimizi yapıyor ve Açık Parfüm Vadisi Güneykent’te güllerle yöresel ürünlerden öğle yemeğimizi alıyoruz. Güneykentli bayanların el emeği, göz nuru hediyelik eşya ve gül ürünleri alımı için serbest zaman veriyoruz. Isparta şehir merkezine geliyoruz. Atabey Ertokuş Medresesi, Isparta Etnografya Müzesi’ni gezdikten sonra İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

29 / 30 Haziran 2019, 1 Gece 2 Gün

27 / 28 Temmuz 2019 1 Gece 2 Gün

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 395 TL 405 TL 430 TL
TEK KİŞİLİK ODA 450 TL 475 TL 490 TL
***06-12 YAŞ 340 TL 355 TL 355 TL

 

 

 

 

***ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMADA GEÇERLİDİR.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Eğirdir Göl Otelde vb. 1 gece oda+kahvaltı konaklama,
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları (1)
 • Eğirdir Can Adada Restoranttaalınacak akşam yemeği ( 1 ) 
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 30 kişilik katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. ( Minibus, Midibus, Otobüs v.b. )
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, Gül tarlalarının zemininin ıslak/çamur olması durumunda giyilmek üzere çizme veya bot, yedek çorap, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI