NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ENGİNARIN KALBİNE YOLCULUK

SATIŞA KAPANMIŞTIR

19 NİSAN 2019, Cuma : İSTANBUL / İZMİR

Sabah saat 07:30'da İstanbul Atatürk Havalimanı Pegasus Havayolları kontuarında buluşma. Pegasus Havayolları PC3301 uçuşuyla saat 09:00'da İzmir’e hareket. 10:20'de İzmir’e varıyoruz. Adnan Menderes havaalanında konuklarımızın alınması ile İzmir tanıtım turumuza başlıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda öğle yemeği (ekstra) sonrasında Balçova’da bulunan otelimize gidip yerleşiyoruz. Serbest zaman. Konaklama otelimizde.

20 NİSAN 2019, Cumartesi : URLA

Rehberinizin belirleyeceği saatte otel lobisinde buluşuyor ve Urla’yı yakından tanımak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Dünyaca ünlü ve Nobel ödüllü Anadolu’lu şair Yorgo Seferis’in doğup 14 yaşına kadar yaşadığı evi görüp fotoğraflıyoruz. Zafer Caddesi'nde Tanju Okan adına yapılan parkı görüyor ve kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından dünyada ilk zeytinyağının çıkarıldığı, İyonların kurduğu 12 kentten biri olan Klazomenai antik kentine gidiyoruz. Kent “İskelenin Halkı” anlamını taşır. Günümüze kadar bulunan en eski zeytinyağı işliği olan Klazomenai antik kent ve Liman Kenti kazı alanıyla ilgili bilgi alıyoruz. Zeytin ve zeytinyağı hakkında bilgileri aldıktan sonra alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında Urla merkezde, son yıllarda çekim merkezi haline gelen Sanat Sokağı'nı ve tarihi Malgaca Pazarı'nı gezeceğiz. 16. yüzyıla tarihlenen ve kubbesindeki kalem işi resimleriyle dikkat çeken Hacı Turhan Kapan Camii’ni ve Sübyan Mektebi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Necati Cumalı’nın doğduğu ve bir süre yaşadığı Anı Evi’ni gezeceğiz. Akşam saatlerinde akşam yemeğimizi almak üzere restorantımıza gidiyoruz. Keyifli bir günün ardından konaklama otelimizde.

21 NİSAN 2019, Pazar : FOÇA – KOZBEYLİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket. 600 yıllık bir Türk köyü olan Şaphane Dağı'nın Gencerlik Körfezi'ni kuşbakışı seyreden bir yamacında çam ormanları ve zeytinlikler arasında, eski taş evleri, camisi ve tarihi kalıntılarıyla zamana tanıklık eden dibek kahvesiyle ünlü Kozbeyli Köyü’ne geliyoruz. Şakir’in 100 yıllık dibekte öğüttüğü kahvenin tadına bakmak, yöresel ürünlerin sergilendiği sokaklarda alışveriş yapmak için vakit ayıracağız. Sabah kahvelerimizi burada içip köyün taş evlerini, kuleli evlerini, camisini gezdikten sonra buradan ayrılıyor ve Yeni Foça’ya geliyoruz. Sahilde ve taş evlerin arasında, dar sokaklarda dolaşarak, Yeni Foça’da kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Eski Foça’da öğle saatlerinde yemeğimizi almak üzere restoranımıza geliyoruz. Keyifli sohbetler eşliğinde öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Sonrasında taş evleri ve dar sokaklarını gördüğümüz Eski Foça’nın sahilinde keyif çaylarımızı içiyor ve uygun saatlerde otelimize dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama otelimizde.

22 NİSAN 2019, Pazartesi : İZMİR – DOĞANBEY ( DOMATİA ) ve KARİNA – İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Belirlenen saatte otelimizden Doğanbey’e  (Domatia)  hareket. Burası, M.Ö. 7.yy'dan günümüze uzanan bir geçmişe sahiptir. Mykale (Samsun) Dağları'nın güney yamacına dayalı, milli parkın delta alanına yukarıdan bakan ve 1924'e kadar Rumların yaşadığı bir köyü olan Domatia turumuza başlıyoruz. Domatia’lılar, Samos'tan (Sisam), Sakız Adası'ndan, Oniki Ada'dan ve Kıbrıs'tan gelmişlerdir. Bu nedenle köy sokaklarında gezerken Rum mimarisinin karakteristik özelliklerini taşıyan usta taş işçiliğinin örneklerini göreceğiz. Doğanbey evleri, dükkânları, şapel dediğimiz yapı ve hastanesi ile Arnavut kaldırımı şeklinde döşenmiş dar taş sokakları gibi Türk mimarisinin güzel örneklerini köyde bir arada sergilemektedir. 1996'daki yangından sonra her ne kadar yeşilini kaybetmiş olsa da sırtını dayadığı dağın yamacında bugün Şorlak Şelalesi, içinden akan Rum halkının Çeşme dediği eskiden içme suyunu da sağladıkları nehri de görülmeye değerdir. Köyde 1890'larda hastane amaçlı yapılan ve daha sonra ilkokul, karakol gibi işlevleri, yüklenen ve geçen yüz yıl içinde yıpranan binanın görülmesinin ardından Karina’ya yola çıkıyoruz. Karina Gölü; harika doğal güzellikleriyle, kuşları, balıkları ve bitki örtüsüyle önemli bir doğal yaşam alanına sahip. Göz okşayan, ruhu dinlendiren bir yer Karina. Göl çevresine sıralanmış balık restorantlarında lezetli balıklarından tadabilirsiniz. Uygun saatlerde İzmir Havaalanı'na doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Havayolu PC 3308 sefer sayılı uçak ile saat 22.20'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket. 23.45'de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

19-22 Nisan 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul / İzmir / İstanbul Pegasus Havayolu uçak bileti 
 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • İzmir Ramada Encore Hotel’de v.b. 3 gece konaklama 
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Cumartesi akşamı restorantta alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Türsab zorunlu seyahat sigortası 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve milli park giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 25 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI