NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ESKİŞEHİR - BEYPAZARI TURU

SON YERLER

21 Nisan 2019, Pazar : İZMİR – ESKİŞEHİR

Gece saat 01.45'de Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale seyahat önü, saat 02.00 de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 02.15'de Karşıyaka Yunuslar Mavikule önü ve saat 02.30'da Bornova Ege Kampüs kavşağından konuklarımızın alınması ile Eskişehir’e doğru yolculuğumuz başlıyor. Güvenli gece yolculuğu. Kula Uşak, Kütahya güzergâhı üzerinden yolda verilecek gerekli molaların ardından sabah saatlerinde İsa'dan önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frigya’lılar tarafından kurulmuş olan, lületaşı ve çeşitli hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlü Eskişehir’e varış. Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında Eskişehir programımıza, Türklerin ilk yerleşim merkezi olan, 800 yıllık tarihe sahip Odunpazarı bölgesi ile başlıyoruz. Müze kompleksine geçiyor ve çağdaş anlamda yapılmış cam eserlerin sergilendiği Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra sanatsal veya tarihi objelerin sergilenmesinden çok, Eskişehir’in geçmişinden bugüne, gelişiminde rol oynayan ve Eskişehir’e özgü olan unsurların dijital ortamda kayıt altına alındığı yepyeni bir konseptle tasarlanan Kent Belleği Müzesi’ni ve müze kompleksinin alt katında bulanan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi karakterler ile yerli ve yabancı 192 ünlü ismin heykeli yer alan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni geziyoruz. Atatürk’ün çeşitli dönemlerinin yanı sıra, Atatürk’ün ailesini de yansıtan heykellerin bulunduğu müzede; yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykelleri değişik dekorlar önünde sergileniyor. Öğle yemeğinde Eskişehir mutfağına ait Kırım Tatarlarının leziz böreği Çi börek tatma fırsatı buluyoruz. Gezimize, Eskişehir geleneksel Türk sivil mimarisinin örneklerini görebileceğimiz Odunpazarı sokakları ile devam ediyoruz. Kurşunlu Cami ve Külliyesi’ni (cami, medrese, kervansaray, sıbyan mektebi, şadırvan, lületaşı müzesi) ziyaret ediyoruz. Burada sıcak cam atölyesinde açık alevde cam yapımını görme fırsatı yakalıyoruz. Koruma altındaki evlerin arasında dolaşırken bol bol fotoğraf çekiyoruz Işıklar ve Beyler Sokağı'nı görüyor Atlıhan El Sanatları Çarşısı'na geçiyoruz. Lületaşının ustaların ellerinde nasıl şekillendiğine de burada tanık olacağız. Gezimizin son rotası olarak şehir merkezine geçiyoruz. Merkezden kalkan yüzde yüz yerli teknelerimiz ile Porsuk'da kültürel bir tekne turu yapıyoruz. Keyifli bir günün ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

22 Nisan 2019, Pazartesi : ESKİŞEHİR – BEYPAZARI

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte otelden ayrılış. İlk olarak devrim otomobilinin yapıldığı TÜLOMSAŞ fabrikasına geçiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin Türk işçisinin Türk mühendislerinin ve Eskişehir’in göz bebeği Devrim Otomobili halen çalışır durumda ve görmemizi bekliyor. Ardından sabah kahvelerimizi içmek üzere, eskiden Eskişehir’in ilk yaş sebze meyve hali olan şimdiki ismi ile Haller Gençlik Merkezi’ne geçiyoruz. Yeni görüntüsü ile Londra’daki Covent Garden ve İstanbul’daki Çiçek Pasajı'nı andıran bu merkezde geziyor, fotoğraf çekiyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin sayılı muhallebicilerinden olan Mazlumlar da su muhallebisi yemenizi öneriyoruz. Eskişehir’den ayrılmadan önce Eskişehir halkının deniz keyfini yaşayabilecekleri 350 metre uzunluğundaki yapay plaj, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk yüzme havuzu, oyun grupları, kent evi, restoranlar, gölet, at binme alanları, heykellerle donatılmış yürüyüş yollarının bulunduğu Kent Park’a gidiyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında Beypazarı’na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek bir yolculukla antik mimari dokusu içinde yaşayanları ile açık hava müzesi görünümündeki Beypazarı’na ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyor ve kısa bir dinlenmenin ardından  akşam yemeğimizi yöresel eğlenceler eşliğinde Bağ Evi’nde alacağız. Geceleme otelimizde.

23 Nisan 2019, Salı : BEYPAZARI – AYDIN

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve bir açık hava müzesine dönüştürülmesi planlanan Beypazarı'nda gezimize; merkezinde yapımı 800 yıl öncesine dayanan Paşa Camii ve önündeki aynı yaştaki ulu çınar ağacını görerek başlıyoruz. Ayrıca Kurtuluş savaşı sırasında cephane yapımı için kullanılan Tahta Minareli Camii ve Limoncuoğlu Konağı görülerek otantik havası ile Safranbolu evlerini anımsatan mimarisi ile gezimize devam ediyoruz. Beypazarı Müzesi’nde ise tarihinden bugüne kadar gelmiş eski kilimlerinin üzerinde yürürken sergilenen eserleri inceleyip, el işi perdelerle süslü pencerelerinden ve balkonundan eski Beypazarı’nı daha yakın ve yüksekten seyredebilirsiniz. Çarşı içinde ise yöreye has otantik eşyaları bulabilirsiniz. Alışveriş için serbest zaman. Konuklarımız gümüş işlemeciliğinin çok yaygın olduğu telkâri atölyelerinden, sim sırma işlemeleri, ipek bürgü dokumaları, bez ve kilim dokumalarının satıldığı çarşılardan ve Baharatçılar çarşısından gönüllerince alışveriş yapabilirler. Aydın’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda verilecek gerekli molalar sonrasında gece geç saatlerde İzmir’e varıyor ve başka bir gezide buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Bu Turun Tarihleri

21-23 Nisan 2019, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir’den İzmir’e programda belirtilen ulaşım hizmetleri ve tüm çevre gezileri 
 • 1 gece Eskişehir Senna City Hotel de vb. konaklama
 • 1 gece Beypazarı Kayıboyu Hotel de vb. konaklama 
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Eskişehir’de otelde alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Beypazarı’nda Bağ Evi’nde ( yöresel eğlence eşliğinde ) alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Porsuk’da tekne turu 
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı 
 • Öğle yemekleri 
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Müze-Ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otel ekstraları 

Önemli Notlar

 • Pastoral Tur, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI