NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ESKİŞEHİR - KÜTAHYA TURU

1. GÜN : İZMİR – ESKİŞEHİR

Sabah saat 07:00'de Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale seyahat önü, saat 07:25'de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 07:45'de Karşıyaka Yunuslar Mavikule önü ve saat 08:00'de Bornova Ege Kampüs kavşağından hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz. Turgutlu, Salihli, Kula ve Uşak güzergahı üzerinden yolda verilecek gerekli molaların ardından öğle saatlerinde İsa'dan önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frigyalılar tarafından kurulmuş olan, Lületaşı ve çeşitli hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlü Eskişehir’e varış. Türkiye’nin sayılı, Eskişehir’in ise en büyük parkı olan 400 bin metrekarelik alan içinde, yediden yetmişe herkes için keyifli bir dinlence ve eğlence alanı Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda geçireceğimiz güzel dakikalar sonrası Tülomsaş Fabrikası'nın bahçesinde özel bir alanda sergilenen Devrim Arabası’nı göreceğiz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle, belirlenen saatte eskiden meyve sebze hali iken, şimdilerde ise Eskişehir’in gözde mekanlarından biri olan Haller Gençlik Merkezi’ne gidiyoruz. Türkiye’nin sayılı muhallebicilerinden olan Mazlumlar'da sizlere su muhallebisi yemenizi öneririz…Keyifli bir günün ardından geceleme otelimizde.

2. GÜN : ESKİŞEHİR

Kahvaltı sonrası programımıza başlıyoruz. İlk olarak Osmanlı sivil mimari örneklerini koruyan, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiş olan Odunpazarı ve evlerini görmek için Odunpazarı’na geliyoruz. Kurşunlu Külliyesi ve Osmanlı Evi gezilerinin ardından; binası restore edilmiş üç Odunpazarı evinin birleştirilmesiyle oluşmuş olan Türkiye’nin ilk Cam Sanatları Müzesi’nde birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğraflama imkanı buluyoruz. Öğle yemeğimiz çi börekçide alınacaktır. Yemek sonrası turumuza devem edeceğiz. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’e, kazandırdığı ve dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni geziyoruz. Eskişehir'in eşraf konaklarından Mestanoğlu Halil Evi'nde bulunan Eskişehir Kurtuluş Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Eskişehir’e özgü lületaşı ve el sanatları atölyelerinin bulunduğu Atlıhan Çarşısı gezimiz sonrasında hava şartları müsait olduğu takdirde şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı'nda tekne gezisi yapacağız. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN : ESKİŞEHİR – KÜTAHYA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte otelden ayrılış. Eskişehir halkının deniz keyfini yaşayabilecekleri 350 metre uzunluğundaki yapay plaj, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk yüzme havuzu, oyun grupları, kent evi, restoranlar, gölet, at binme alanları, heykellerle donatılmış yürüyüş yollarının bulunduğu Kent Park’a gidiyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında yedi bin yıl öncesine kadar uzanan tarihi bir geçmişi olan ve aynı zamanda ünlü masalcı Ezop’un doğduğu yer olan Kütahya’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben alınacak öğle yemeği sonrasında şehir turumuzda görülecek yerler arasında; 18. yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu Germiyan Sokağı ve ahşap evleri, Dönenler Camii, Ulu Camii ve Macar kahramanının Türkiye’ye kaçıp sığındığı ve müze haline getirilen Lajos Kossuth Müzesi yer almaktadır. Kütahya Porselen Satış Mağazası'nın gezilmesinin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

27-29 Ekim 2018, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen ulaşım hizmetleri ve tüm çevre gezileri 
 • 2 gece Eskişehir Merkez de Senna City Hotel’de v.b. konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yolda alınacak tüm yiyecek ve içecekler
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Müze-Ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otel ekstraları 
 • Porsuk’da tekne turu

Önemli Notlar

 • Pastoral Tur, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI