NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

FARKLI ROTALARLA BATI KARADENİZ.....

ENDER BULUNAN DOĞAL GÜZELLİKLERLE BATI KARADENİZ

26 Ekim 2018, Cuma : İZMİR – ANKARA –YÖRÜK KÖYÜ – SAFRANBOLU

Sabah saat 04:30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus kontuarı önünde buluşma ve saat 06:00 uçuşu ile Ankara’ya hareket. Saat 07:15'de varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımıza transfer. UNESCO tarafından koruma altına alınmış Yörük Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Yörük Köyü'nde; Sipahioğlu Gezi Evi ve köyün özgün mimari dokusu içinde köy sokaklarını gezdikten sonra Safranbolu merkeze hareket ediyoruz.  Adını yörede yetişen safran bitkisinden alan Müzekent Safranbolu; Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan bir kent. Panoramik olarak göreceğimiz turumuza Hıdırlık Tepesi'ne çıkarak başlıyoruz. Kenti kuşbakışı resimleyecek ve bilgi alacağız. Safranbolu’da en güzel gezi evi olan; Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni, Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu'nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii'ni ve avlusundaki Güneş Saati'ni geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastası'nda verdiğimiz alışveriş molasını takiben otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

27 Ekim 2018, Cumartesi : SAFRANBOLU – AMASRA – HORMA KANYONU – PINARBAŞI

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Bartın üzerinden “Çeşmi Cihan“ yani dünyanın gözü olarak nitelendirilen, limanı ve balığıyla ünlu Karadeniz’in şirin beldesi Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı ve bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe de sahip olan Amasra; hem 3000 yıllık tarihi, yerel el sanatları, balıkçılığı ve hem de kendini çevreleyen ormanlık alanları ile görülmeye değer yerlerden biridir. Eski Ceneviz yerleşimi olan bu şirin beldede; Amasra Kalesi'ni, surları geziyor ve resimliyoruz. Arzu edenlerle Amasra Müzesi gezilecektir. Ağaç oymanın en güzel örneklerini görebileceğiniz çarşısında verilecek alışveriş molası ve öğle yemeği için serbest zaman Amasra’da verilecektir. Horma, Pınarbaşı ilçesinde, Zara Çayı üzerinde yer almaktadır. Sahip olduğu doğal zenginlikleri ile Batı Karadeniz'in görülmesi gereken yerlerinden biridir. Son zamanlarda Pınarbaşı'ndaki turizmi de büyük ölçüde canlandırmıştır. Suyun taştaki kireçleri aşındırması ile oluşan derin kazanlar şeklindeki çukurlar dikkat çeker. Horma Kanyonu Meydandüzü diye anılan havzadan başlar ve Ayderesi’ni geçerek Ilıca Şelalesinde son bulur. Günümüze bu kanyonu geçmek için gerekli yollar ve köprüler yapılmıştır. Pınarbaşı'ndaki otelimize gidiş, yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.. 

28 Ekim 2018, Pazar : PINARBAŞI – ILICA – KASTAMONU – TAŞKÖPRÜ – ERFELEK ( TATLICA / ŞAMI ŞELALELERİ ) SİNOP

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Yeri göğü kaplayan zümrüt yeşili ormanlar, bir milyon yıllık doğal oluşumlar arasında Ilıca Köyü içinde bulunan, Bizans’lılardan kalma bir hamamı geziyoruz. Ardından suların 15 metre yüksekten dökülerek doğal bir havuz oluşturduğu Ilıca Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelalenin en önemli özelliği, havuzun yemyeşil bir bitki örtüsü ile çevrili olması ve yüzmek için plajı andıran küçük bir kumsalı olması. Bol bol fotoğraf çekip Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu antik çağlardaki stratejik önemi ve yakın tarihimizdeki tarihi önemi nedeniyle günümüzde de bizlere oldukça zengin sunumlar yapacak. Şerife Bacı Anıtı, Vilayet Binası, Vedat Tek Kültür Merkezi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Nasrullah Kadı Külliyesi, Kastamonu’da ara sokaklarda birbirinden özel ve olağanüstü sivil mimari örnekleri; Liva Konağı ve Saat Kulesi Paşa ve Kastamonu Kalesi hakkında bilgiler alacağız. Alınacak öğle yemeği sonrasında Sinop’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan, sarımsağın başkenti Taşköprü'de, Gökırmak üzerindeki Çobanoğulları döneminden kalan Taşköprü’yü gördükten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Ayancık-Boyabat yolu üzerinden Erfelek’e devam ediyoruz. Öğleden sonra ıhlamur, gürgen ve meşelerin göğü hapsettiği bir ormanda yer alan otuza yakın şelalesi ile göz kamaştıran Erfelek’e varış. Sinop’un en zengin kaynaklarından bir tanesi olan Erfelek Tatlıca Şelaleleri, merdiven şeklindedir ve her bir basamağı heyecan yüklüdür. Erfelek Şelaleleri'nde geçireceğimiz hoş zamanların ardından gezimizin bitiminde Sinop’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

29 Ekim 2018, Pazartesi : SİNOP – HAMSİLOS KOYU – SAMSUN – İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Şehir turunda bölgedeki tek Selçuklu dönemi eseri Alaaddin Camii, Sinop Müzesi, Sinop Cezaevi, Pervane Medresesi, Sinop Kalesi ve ünlü hediyelik ahşap kotra satış dükkanlarını geziyoruz. Ardından il merkezine yaklaşık 20 dakikalık mesafede bulunan, dünyanın nadir coğrafi oluşumları arasındaki Hamsilos gezimizi gerçekleştiriyoruz. Burası; Türkiye'nin tek fiyordu olma özelliğine sahiptir. Yemyeşil ormanı, rengarenk çiçekleri ile bir nehir gibi kara içine giren Hamsilos fiyordu gezimiz sonrasında Samsun’a hareket ediyoruz. Gerze-Bafra güzergahı üzerinden yaklaşık 2,5 saat sürecek bir yolculukla Samsun’a varıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Kurtuluş Savaşı'nı 19 Mayıs 1919'da başlatmış olduğu Samsun'da büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 9.Ordu Müfettişi (Mirliva) olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu görüyoruz. Vaktimizin el verdiğince, panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Belirlenen saatte Samsun Havalimanı'na transfer. Pegasus Havayolları kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 17:00'de İzmir’e uçuş. Saat 18:35'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

26-29 Ekim 2018, 3 Gece 4 Gün 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER      

 • Programda belirtilen araçla  tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Hilton Garden Inn Safranbolu’da v.b. 1 gece konaklama,
 • Pınaroba Tesisleri’nde v.b. 1 gece konaklama
 • Sinop Antik Hotel’de v.b. 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • TURSAB seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Pegasus HY ile  İzmir / Ankara – Samsun / İzmir uçak bilet ücreti  ( 260.00 TL )
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Minibüs ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 25 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme veya ücreti artırma hakkına sahiptir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her 15 kilo hakkı ve kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımızda, araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Müze kartınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI