GİZEMLİ KENT MARDİN


27 EKİM 2018, Cumartesi: İZMİR – MARDİN ( DARA HARABELERİ )

Sabah saat 06:30 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus HY kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 07:45 de Mardin’e hareket. Saat 09:35 de Mardin’e varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Mardin Müzesini gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesini geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi geziyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, Büyük İskender ve pers kralı Darius savaşına sahne olan Dara Antik Kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes antik kentini anımsatacaktır. Burada vereceğimiz molada naneli ayran içecek ve köy halkı ve çocukları ile güzel bir iletişim kuracaksınız. İçimiz burukta olsa buradan ayrılıp gelen akşamla birlikte Mardin merkeze konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

28 EKİM 2018, Pazar : MARDİN ( MİDYAT – HASANKEYF )  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yeni keşiflere doğru yol alıyoruz. Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş Mor Gabriel manastırını gezip “ Dak ( ben ) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan ’’ Midyat’a doğru yöneliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evini dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani–Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’ rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir ’’ müze kent Midyat’ta kendimizi yaya olarak ülkemizde gümüş Telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan Midyat çarşılarına bırakıyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalacak olan, Hasankeyf’e geliyoruz. El – Rızk Camisi, Artuklu Köprüsü, Küçük Saray ve Büyük Saray görülecek yerler arasında. Güzel bir çay ile Hasankeyf’in tadını çıkararak gezimizi fotoğraflıyoruz. Burada alışveriş için serbest zaman. Keyifli bir günün ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

29 EKİM 2018, Pazartesi : MARDİN – DİYARBAKIR – İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Diyarbakır’a hareket. Panoramik şehir tanıtım turumuz sonrasında havaalanına geçiyoruz. Sun Expres Havayolları ile saat 13:30 da İzmir’e uçuş. 15:45 de İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

27 / 29 Ekim 2018, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ

İki kişilik odada kişi başı                 : 545,00-TL. Nakit                 145,00-TL. x 4 Taksit

Tek kişilik oda                                  : 650,00-TL. Nakit                 170,00-TL. x 4 Taksit

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 •   Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 •   Mardin’de 2 gece  konaklama
 •   Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 •   Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 •   TURSAB seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Mardin Pegasus H.Y. & Diyarbakır /  İzmir Sun Express H.Y. uçak bilet bedeli ( 255.00 tl.)
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar & ekstralar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus ve Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötar ve iptallerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 •  Turumuzun gerçekleşebilmesi için gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 6 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

Önemli Notlar

YUKARI