GÜNEY AMERİKA TURU - BREZİLYA ARJANTİN PATAGONYA

İzmir'den THY ile

Gezimizin Öne Çıkanları
Arjantin’de: UNESCO Dünya Mirası listesindeki  Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde gezeceğiz….Rio de Janeiro'da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan  Carioca Dağ ve Deniz Arasındaki Manzaraları’na hayran kalacak ve Corcovado Tepesi'ne çıkacak ve muazzam Kurtarıcı İsa Heykeli'ni göreceğiz…..Candelaria, Praça XV, the “Travessa do Mercado”, Metropolitan Katedrali ve dünyaca ünlü Rio Festivali’nde samba okullarının geçitlerinin yaptığı Sambόdromo'yu keşfedeceğiz…Teleferikler ile Sugar Loaf'a çıkacak ve şehrin muhteşem manzarasına tanık olacağız.
Brezilya ‘da Buenos Aires'de Başkanlık Binası ve Belediye Binası'nı görecek 9 Temmuz Bulvarı'nın keyfini çıkaracağız…San Telmo, La Boca ve La Recolata semtlerini keşfedecek, Tigre tekne turu yapacak, ve San Isidro'yu gezeceğiz.
Patagonya’da : UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Puerto Moreno Buzulu’nu görecek, Buz Nehirleri , Upsala Buzulu ve Los Glaciers milli parkına hayran kalacaksınız…

1.GÜN | 24 Kasım Cumartesi : İZMİR – İSTANBUL – SAO PAULO (BREZİLYA)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.30’da buluşma. Check-in işleminden sonra Türk Hava Yolları’na ait TK-2307 sefer sayılı uçak ile saat 07.00’de İstanbul’a hareket ve saat 08.05’de İstanbul’a varış. Daha sonra Türk Hava Yolları’na ait TK-15 sefer sayılı uçak ile saat 09.30’te Sao Paolo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16.55’de Sao Paulo’ya varış. Daha sonra dinlenmek için otelimize transfer oluyoruz. Yerleşme ve geceleme (1. Gece konaklama – Sao Paulo I).

2.GÜN | 25 Kasım Pazar: SAO PAULO – RIO DE JANERIO

Sabah kahvaltısını ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Rio de Janeiro’ya götürecek olan uçağımıza binmek üzere havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel saat ile 13.15'de Rio’ya hareket ve 14.15’de varış. Zaman kaybetmeden aracımıza geçerek şehir turumuza başlayacağız. Panoramik şehir turumuzda Rio’nun dünyaca ünlü güzelliklerini görme fırsatı elde edeceğiz. Öncelikle Rio’nun iki tepesinden biri olan Sugar Loaf Tepesi’ne çıkacağız. 430 metre yükseklikten Rio de Janerio’nun dantel gibi kıyılarını ve bembeyaz kumsal plajlarını izleyecek ve hayran kalacaksınız. Daha sonra kenti dolaşmaya başlıyoruz. Dünyanın en büyük stadyumlarından birisi olan ve 2014 Brezilya Dünya Kupasının final maçına da ev sahipliği yapan Maracena Stadyumu, Katedral, Opera Binası, Belediye Sarayı, Rio Karnavalı'nın yapıldığı geçit alanı, Rio Sul Alışveriş Merkezi ve Guana Bara Körfezi, Silva Köprüsü, dünyaca ünlü Copa Cabana ve Ipanema Plajları, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğleden sonra şehri tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu edenler akşam saatlerinde Avenida Atlantica Caddesi üzerinde açılan el işi pazarından hediyelik eşyalar veya çok hoş tahta oyma işleri ile yağlı boya tablolar alabilirler. Yerel restoranda akşam yemeği, geceleme otelimizde. (2. Gece konaklama – Rio De Jenario I)

3.GÜN | 26 Kasım Pazartesi:RIO DE JANEIRO (CORCOVADO)

Kahvaltı sonrası, yarım günlük Corcovado turuna çıkıyoruz. 2012 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Carioca dağ ve deniz arasındaki manzaralarını, İsviçre’liler tarafından yapılmış olan ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkarak göreceksiniz. Rio’nun sembolü olarak değerlendirilen, 730 metre yükseklikteki 30 metrelik, İsa heykelinin (Dünyanın yeni yedi harikasından biridir) bulunduğu tepeden, Rio’nun olağanüstü görünümünün fotoğrafını çekebilirsiniz. Gezi bitiminde serbest zaman, geceleme otelimizde. (3. Gece konaklama – Rio De Jenario II)

4.GÜN | 27 Kasım Salı: RIO DE JANERIRO – IGUASSU

Sabah kahvaltısının ardından, havaalanına gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Saat 10.35'de Iguassu’ya hareket ediyoruz. Yere saatle 12.41’de bu doğa harikası bölgeye ulaşıyoruz. Otele transferin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde. (4. Gece konaklama – Iguassu I)

5.GÜN | 28 Kasım Çarşamba: IGUASSU

Kahvaltıyı otelimizde yaptıktan sonra yarım günlük UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelaleleri'ni keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam 5 farklı Güney Amerika ülkesinin folklörünü izleyip, müziklerini dinleyebileceğimiz, yemekli Rafain Show’a gidiyoruz. Geceleme otelimizde. (5. Gece konaklama – Iguassu II)

6.GÜN | 29 Kasım Perşembe :  IGUASSU – BUENOS AIRES – EL CALAFATE

Bugün güne erken başlıyacağız, havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Bizi Buenos Aires üzerinden Patagonya’nın kalbindeki El Calafate’ye götürecek olan Arjantin Havayolları AR 1870 sefer sayılı uçuş ile  saat 08.00'de İguassu’dan hareket edecek ve Buenos Aires bağlantısı ile saat 11.35 ’de El Calafate’ye hareket edeceğiz. Yerel saat ile 17.15 de El Calafate’ye varış. Otelimize transfer. Akşam yemeği. Arzu eden konuklarımız rehberleri ile  çevreyi tanımak için hareket edebilirler. Geceleme otelimizde. (6. Gece konaklama – El Calafate I)

7.GÜN | 30 Kasım Cuma: EL CALAFATE (PATAGONYA) – PERITO MORENO

Sabah kahvaltısının ardından dünyanın az bilinen harikalarından birisini Patagonya’yı tanımaya başlayacağız. Arjantin’in güney ve güney doğu kısımlarını kapsayan Patagonya adeta unutulmuş bir kıtadır. Çoğu bölgesi el değmemiş özelliğini korurken giderek artan bir hızla populerleşen erişimi kolay yöreleri ziyaretçilerini unutulmaz anılar ve doğanın gücüne artan bir hayranlıkla uğurlar. Patagonya kadar büyük bir bölgeyi birkaç günde tam anlamıyla tanımak mümkün değildir ama yolu buraya kadar gelen herkes mutlaka Perito Moreno buzulunu görmelidir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki buzul yöredeki 350'ye yakın buzuldan sadece boyutuyla değil halen ilerlemesini sürdürdüğü için de ayrılır. Perito Moreno buzulunda yaklaşık 4 saat zaman geçireceğiz. Park içerisinde alacağımız öğle yemeği sonrasında özel olarak inşa edilmiş gözlem noktalarından buzulun ihtişamını ve sessiz kudretini seyretme, fotoğraflama ama en önemlisi hissetme fırsatımız olacak. Bu muhteşem doğa olayına uzaktan bakmakla yetinmeyecek ve buzulun üstünde kısa bir yürüyüş turuna da çıkacağız. Buz mavisi teriminin tam karşılığını veren göller ve buz yarıklarının ürkütücü ama etkileyici manzarasını yakından göreceğiz. Ayrılma zamanımız geldiğinde bu gerçek üstü ortamdan uzaklaşmak ise hepimize zor gelecek. Turumuzun sona ermesini takiben El Calafate’ye geri döneceğiz. Geceleme otelimizde. (7. Gece konaklama – El Calafate II)

8.GÜN | 1 Aralık Cumartesi: EL CALAFETE – RIOS DE HIELO – EL CALAFETE

Sabah kahvaltısının ardından tam günlük Rios De Hielo (Buz Nehirleri) turuna çıkacağız. Bu tur bize Argentino Gölü üzerinde unutulmaz bir tekne seyahati ile Patagonya’nın ilgi çekici ve benzersiz doğasını daha yakından tanıma şansı verecek. Tur sırasında Argentino gölünde bulunan en büyük buzul olan Upsala buzulunu yakından görecek, göl üzerinde yüzen dev iceberglerin (buz dağlarının) etrafında dolaşacak ve buz ve suyun bürünebildiği mavinin her tonunun izleme şansı bulacağız. Tur sırasında karaya da ayak basacak ve Los Glaciers milli parkında yürüyüş turu yapacağız. Akşamın erken saatlerinde turumuzu tamamlayarak El Calafate’ye geri döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (8. Gece konaklama – El Calafate III)

9. GÜN | 2 Aralık Pazar: EL CALAFATE – BUENOS AIRES (ARJANTİN)

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Arjantin Airlines ‘ın AR1821  sayılı uçuş ile 14.20'de Buenos Aires’e hareket ve yerel saat ile 17.15’de Buenos Aires’e varış. Otele transfer. Rehberimizle çevreyi tanımak için şehrin hareketli ve eğlenceli caddelerinde gezinti yapabilir, birbirinden güzel menülerle zengin Buenos Aires restorantlarında ve kafelerinde güzel zaman geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde. (9. Gece konaklama – Buenos Aires I)

10. GÜN | 3 Aralık Pazartesi: BUENOS AIRES

Sabah kahvaltısı sonrası panoramik şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Turumuza, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boqa’dan başlıyoruz. 1930’ların görünümleri size başka bir heyecan verecek. Bütün şenlik ve renk cümbüşü, sokaklarda tango yapan file çoraplı, daracık elbiseli ve mini etekli hanımlar, fötr şapkalı maço görünümlü erkekler…Metropolitan Katedral,  San Martin alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo Parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu da turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra çevreyi tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberlerinin tavsiyeleri doğrultusunda Buenos Aires’i gece ışıl ışıl görmek için Puerto Madero’ya gidebilir ve akşam yemeklerini burada keyifle yiyebilirler. Puerto Madero metruk bir liman bölgesi olup daha sonra yapılan yatırımlar sayesinde güzel restoranların, pubların, barların açıldığı Muhteşem  bir bölgeye dönüşmüştür. La Recoletta ise Buenos Aires gece hayatının kalbi olmakla beraber şehrin Paris kesimi diye adlandırılır. Bu bölgede çok lüks evler, butikler, cafeler ve barlar bulunmaktadır. Arjantin’e kadar gelip, tangoyu anavatanında seyretmeden gitmek olmaz. Güzel bir akşam yemeği eşliğinde unutulmaz bir tango şov izleyerek gezimizi taçlandırıyoruz. Geceleme otelimizde. (10. Gece konaklama – Buenos Aires II)

11. GÜN | 4 Aralık Salı: BUENOS AIRES  (DELTA ve TIGRE)  / İSTANBUL / İZMİR

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından öğlene kadar serbest zaman. Öğlen otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip, Delta ve Tigre gezimizi yapıyoruz. Buenos Aires’in Rio de La Plata Nehri kıyılarına kurulu yerleşimi (eski başkent) Tigre’yi, El Turco diye bilinen eski Arjantin Başkan’ı Carlos Menem’in ikametgâhını görecek, tekne ile nehirde gezeceğiz. Havaalanına transfer. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası 22.40’da Türk Hava Yolları TK-16 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. 11 Aralık 2018 Türkiye saati ile 21.35’te İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış…

Bu Turun Tarihleri

24 Kasım-04 Aralık 2018, 10 Gece, 11 Gün

19 / 29 Ocak 2019 , 10 Gece, 11 Gün

Ücret Bilgileri

4690$'dan başlayan fiyatlarla

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları  ile İstanbul -  Sao Paulo  / Buenos Aires – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
 • Sao Paulo / Rio de Janeiro, Rio De Janeiro / Iguassu, Iguassu / Buenos Aires, Buenos Aires /El Catafete / Buenos Aires arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Buenos Aires’te 3 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
 • El Calafate’de 3 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Iguazu’da 2 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Rio de Janeiro’da 2 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Sao Paulo’da 1 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama 
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Yarım günlük Buenos Aires ve  Rio De Janeiro şehir turları
 • Iguazu Şelaleleri yürüyüş turu
 • Sugar Loaf turu
 • Corcovado Turu
 • Delta ve Tigre Turu
 • Tigre’de tekne turu
 • Los Glaciares Parkı tekne turu
 • Doğal Park ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Akşam yemekli Rafa in Show (5. Akşam)
 • Akşam yemekli Tango Gecesi (10. Akşam)
 • 5 akşam yemeği (2,5,6,8 ve 10.gün ), 1 öğle yemeği (7.gün)
 • Pastoral Tour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmemiş olan öğle ve akşam yemekleri.
 • Belirtilen ve belirtilmeyen tüm yemeklerde alınacak içecekler.
 • Otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kurutemizleme,v.b.)
 • Buenos Aires çıkış harcı :  25 $ 
 • Yurt dışı çıkış harcı : 15.00 TL
 • Ekstra olarak düzenlenecek olan turlar
 • Bahşişler

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan ve yerel havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Güney Amerika iç hat uçuşlarında bu bagajınızın ağırlığının 5 kg.’ı geçmemesi gerekmektedir.  İç hat uçuşlarında kişi başına valiz hakkı (1) parçadır ve maksimum 23 kg ile sınırlıdır. 
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg (Güney Amerika’da iç hat uçuşlarında 5 kg) ağırlığında olabilir.
 • İç veya dış hat uçuşlarda uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. 
 • Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Şehir turları panoramik olup herhangi bir müze ya da ören yeri giriş ücreti içermez.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate katılacak olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. 
 • Yanınızda mutlaka şapka, güneş kremi, terlik ve bir adet spor yağmurluk bulundurunuz.
 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur. 
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.

GÜNEY AMERİKA TURU - BREZİLYA ARJANTİN PATAGONYA Fotoğraf Galerisi

YUKARI