GÜNEY AMERİKA TURU - BREZİLYA ARJANTİN PATAGONYA

İzmir'den THY ile

1. GÜN : İZMİR – İSTANBUL – SAO PAULO

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.30’da buluşma. Check-in işleminden sonra Türk Hava Yolları’na ait TK-2307 sefer sayılı uçak ile saat 07.00’de İstanbul’a hareket ve saat 08.05’de İstanbul’a varış. Daha sonra Türk Hava Yolları’na ait TK-15 sefer sayılı uçak ile saat 09.30’te Sao Paolo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16.55’de Sao Paulo’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımıza biniyor ve geceyi geçireceğimiz otelimize doğru yola çıkıyoruz.

2. GÜN : SAO PAULO - RIO DE JANERIO

Bizi erken başlayacağımız ama keyifli bir gün bekliyor. Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve 08:15’de Rio de Janeiro’ya götürecek olan uçağımıza binmek üzere havalanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel saat ile ….’da Rio’ya varacak ve zaman kaybetmeden aracımıza geçerek şehir turumuza başlayacağız. Panoramik şehir turumuzda Rio’nun dünyaca ünlü güzelliklerini görme fırsatı elde edeceğiz. Öncelikle Rio’nun iki tepesinden biri olan Sugar Loaf Tepesi’ne çıkacağız. 430 metre yükseklikten Rio de Janerio’nun dantel gibi kıyılarını ve bembeyaz kumsal plajlarını izleyecek ve hayran kalacaksınız. Daha sonra kenti dolaşmaya başlıyoruz. Dünyanın en büyük stadyumlarından birisi olan ve 2014 Brezilya Dünya Kupasının final maçına da ev sahipliği yapan Maracena Stadyumu, Katedral, Opera Binası, Belediye Sarayı, Rio Karnavalının yapıldığı geçit alanı, Rio Sul alışveriş merkezi ve Guana Bara Körfezi, Silva Köprüsü, dünyaca ünlü Copa Cabana ve Ipanema Plajları, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğleden sonra şehri tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu edenler akşam saatlerinde Avenida Atlantica Caddesi üzerinde açılan el işi pazarından hediyelik eşyalar veya çok hoş tahta oyma işleri ile yağlı boya tablolar alabilirler. Ayrıca arzu eden konuklarımız dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Plataforma’da Samba (ekstra) programına katılabilirler. Geceleme otelde.

3. GÜN : RIO DE JANEIRO (CORCOVADO) ( TİJUCA YAGMUR ORMANLARI )

Kahvaltı sonrası arzu eden konuklarımızla ekstra olarak düzenleyeceğimiz yarım günlük Corcovado turuna çıkıyoruz. İsviçreliler tarafından yapılmış olan ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Rio’nun sembolü olarak değerlendirilen, 730 metre yükseklikteki 30 metrelik, İsa heykelinin (dünyanın yeni yedi harikasından biridir) bulunduğu tepeden, Rio’nun olağanüstü görünümünün fotoğrafını çekebilirsiniz. Öğleden sonra arzu eden konuklarımız, kent sınırları içerisinde bulunan en geniş yağmur ormanlarına ev sahipliği yapan Tijuca Milli Parkı’nda jeep safarilerle yapılacak olan tura katılabilirler (ekstra). Rio’nun akciğerleri olarak tanımlayabileceğimiz Tijuca yağmur ormanları, 32 km2’lik bir alanı kaplamaktadır. Milli parkta 4x4 jeep’lerle yapacağımız turda pek çoğu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan yerel bitkileri ve hayvanları yakından görme ve keşfetme imkanı bulacaksınız.. Akşam arzu eden konuklarımızla Marius Restoran’da açık büfe akşam yemeğine (ekstra) gideceğiz. Deniz ürünlerinin belki de başka bir yerde bir arada göremeyeceğimiz çeşitlerini bu ünlü lokantanın otantik atmosferinde tadabilirsiniz. Geceleme otelde.

4. GÜN : RIO DE JANERIRO – IGUASSU

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. ……..sefer sayılı uçuşu ile Iguassu’ya hareket ediyoruz. Yere saatle ….’da bu doğa harikası bölgeye ulaşıyoruz. Otele transferin ardından serbest zaman. Akşam arzu eden yolcularımız (ekstra) olarak düzenlenecek olan Raffa Inn Restoran’da yemekli şov programına katılabilirler. Bu zengin açık büfe yemek esnasında 5 Latin Amerika ülkesinin harikulade folklorik danslarını izleyeceksiniz. Geceleme otelimizde.

5. GÜN : IGUASSU

Kahvaltıyı otelimizde yaptıktan sonra yarım günlük Iguassu şelaleleri turuna çıkıyoruz. Tur sırasında arzu eden konuklarımız, kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye edeceğimiz, iki ülkeyi birbirinden ayıran Parana Nehri üzerinde hızlı Zodiac botlar ile yapılacak olan ekstra tura katılabilirler. Bu turda, Amazon Ormanları misali bir ormandan dünyanın en güzel kelebek ve papağanları arasından geçerek sizleri nehire indirecek bir traktörün arkasındaki römorklarla nehrin kıyısın geleceksiniz. Zodiac botlara binecek ve şelalenin döküldüğü noktaya kadar unutulmayacak bir macera yaşayacaksınız. Yanınıza mutlaka fazladan bir tişört ve şort almanızı öneririz. Geceleme otelimizde.

6. GÜN :  IGUASSU – BUENOS AIRES – EL CALAFATE

Sabah kahvaltısının ardından Iguassu şelalerinin Arjantin tarafında kalan kısmına geçiş yapıyoruz. Burada doğa harikası oluşumu farklı bir açıdan yaşamak için yarım günlük bir tur yapıyoruz. Bu tur sırasında bu devasa şelale dizisinin en büyük halkası olan Şeytan Boynu (Devil’s Throat), bazı ufak şelalere dokunacak kadar yaklaşacağımız 1.5 km’lik alt yol (lower circuit) ve şelaleler sistemine bir kez de yukarıdan bakma imkanı bulacağımız üst yol (upper circuit) ziyaret edeceğimiz yerlerin bir kısmı. Sadece Kanada tarafından seyredilmeye değer olan Niagara’nın aksine Iguassu’da hem Brezilya hem de Arjantin tarafında nefes kesici manzaralar görecek ve suyun sınır tanımaz gücünü iliklerimizde hissedeceğiz. Iguassu Arjantin turumuzun ardından özel aracımızla havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Saat….’de bizi Buenos Aires üzerinden Patagonya’nın kalbindeki El Calafate’ye götürecek olan …sefer sayılı uçuş ile yola çıkıyoruz. Yerel saat ile ….’de El Calafate’ye varış ve otelimize transfer.

7. GÜN : EL CALAFATE (PATAGONYA) – PERITO MORENO

Sabah kahvaltısının ardından dünyanın az bilinen harikalarından birisini Patagonya’yı tanımaya başlayacağız. Arjantin’in güney ve güney doğu kısımlarını kapsayan Patagonya adeta unutulmuş bir kıtadır. Çoğu bölgesi el değmemiş özelliğini korurken giderek artan bir hızla populerleşen erişimi kolay yöreleri ziyaretçilerini unutulmaz anılar ve doğanın gücüne artan bir hayranlıkla uğurlar. Patagonya kadar büyük bir bölgeyi birkaç günde tam anlamıyla tanımak mümkün değildir ama yolu buraya kadar gelen herkes mutlaka Perito Moreno buzulunu görmelidir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki buzul yöredeki 350'ye yakın buzuldan sadece boyutuyla değil halen ilerlemesini sürdürdürdüğü için de ayrılır. Perito Moreno buzulunda yaklaşık 4 saat zaman geçireceğiz. Bu süre zarfında özel olarak inşa edilmiş gözlem noktalarından buzulun ihtişamını ve sessiz kudretini seyretme, fotoğraflama ama en önemlisi hissetme fırsatımız olacak. Bu muhteşem doğa olayına uzaktan bakmakla yetinmeyecek ve buzulun üstünde kısa bir yürüyüş turuna da çıkacağız. Buz mavisi teriminin tam karşılığını veren göller ve buz yarıklarının ürkütücü ama etkileyici manzarasını yakından göreceğiz. Ayrılma zamanımız geldiğinde bu gerçek üstü ortamdan uzaklaşmak ise hepimize zor gelecek. Turumuzun sona ermesini takiben El Catafe’ye geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.

8. GÜN : EL CALAFETE – RIOS DE HIELO

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenleyeceğimiz tam günlük Rios De Hielo (Buz Nehirleri) turuna çıkacağız. Bu tur bize Argentino Gölü üzerinde unutulmaz bir tekne seyahati ile Patagonya’nın ilgi çekici ve benzersiz doğasını daha yakından tanıma şansı verecek. Tur sırasında Argentino gölünde bulunan en büyük buzul olan Upsala buzulunu yakından görecek, göl üzerinde yüzen dev iceberglerin (buz dağlarının) etrafında dolaşacak ve buz ve suyun bürünebildiği mavinin her tonunun izleme şansı bulacağız. Tur sırasında karaya da ayak basacak ve Los Glaciers milli parkında yürüyüş turu yapacağız. Akşamın erken saatlerinde turumuzu tamamlayarak El Calafate’ye geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.

9. GÜN : EL CALAFATE – BUENOS AIRES

Sabah kahvaltısı otelimizde. Saat….’de …..sefer sayılı uçuş ile Buenos Aires’e hareket. Yerel saat ile ….’de Buenos Aires’e varış. Otele transfer. Rehberimizle çevreyi tanımak için şehrin hareketli ve eğlenceli caddelerinde gezinti yapabilir, birbirinden güzel menülerle zengin Buenos Aires restorantlarında ve kafelerinde güzel zaman geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

10. GÜN : BUENOS AIRES

Sabah kahvaltısı sonrası panoramik şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Turumuza, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boqa’dan başlıyoruz. 1930’ların görünümleri size başka bir heyecan verecek. Bütün şenlik ve renk cümbüşü, sokaklarda tango yapan file çoraplı, daracık elbiseli ve mini etekli hanımlar, fötr şapkalı maço görünümlü erkekler…Metropolitan Katedral,  San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi,  Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu da turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra çevreyi tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberlerinin tavsiyeleri doğrultusunda Buenos Aires’i gece ışıl ışıl görmek için Puerto Madero’ya gidebilir ve akşam yemeklerini burada keyifle yiyebilirler. Puerto Madero metruk bir liman bölgesi olup daha sonra yapılan yatırımlar sayesinde güzel restoranların, pubların, barların açıldığı Muhteşem  bir bölgeye dönüşmüştür. La Recoletta ise Buenos Aires gece hayatının kalbi olmakla beraber şehrin Paris kesimi diye adlandırılır. Bu bölgede çok lüks evler, butikler, cafeler ve barlar bulunmaktadır. Geceleme otelde.

11. GÜN : BUENOS AIRES  (DELTA ve TIGRE)

Sabah kahvaltısından sonra tam gün serbest zaman. Buenos Aires’in meşhur açık hava pazarlarında alışveriş imkanı… (Feria de Plaza Francia v.b.) Öğleden sonra, arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenleyeceğimiz  Delta ve Tigre sayfiye evleri turuna katılabilirler. Buenos Aires’in Rio de La Plata Nehri kıyılarına kurulu yerleşimi (eski başkent) Tigre’yi, El Turco diye bilinen eski Arjantin Başkan’ı Carlos Menem’in ikametgâhını görecek, tekne ile nehirde gezeceğiz. Tur bitiminde serbest zamanımız olacak. Akşam kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz yemekli tango şova katılabilirsiniz. Güzel bir akşam yemeği eşliğinde unutulmaz bir şov izleyeceksiniz. Geceleme otelde.

12. GÜN : BUENOS AIRES  (GAUCHO ÇİFTLİĞİ) / İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımızla Arjantin çiftlik hayatını yakından gözlemleyebileceğimiz Gaucha Çiftliği Turuna gidiyoruz (ekstra). Gezimiz sırasında, müzeleştirilmiş bir çiftlik evini gezecek, isterseniz ata binecek ve öğle saatlerinde şahane bir barbekü partisi yapacaksınız. Akşamüzeri Buenos Aires’e dönüş. Belirlenen saatte havaalanına transfer. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası 22.40’da Türk Hava Yolları TK-16 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket.11 Aralık 2014 Türkiye saati ile 21.35’te İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve ardından saat. 
TK 2354 ile İzmir’e 01.30’da hareket ve 02.35’te İzmir’e varış .Turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

 

04 / 15 Marts 2018, 10 Gece, 11 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 3790€ 3865€ 680€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI 850€   830€ X 6 Taksit

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Sao Paulo  ve Buenos Aires / İstanbul / İzmir  arası Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti ve havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Sao Paulo / Rio de Janeiro, Rio De Janeiro / Iguassu, Iguassu / Buenos Aires, Buenos Aires /El Catafete / Buenos Aires arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Sao Paolo’da (1) gece 4* Caesar Business GRU Airport  Iguassu’da (2) gece 4* Bourbon Cataratas Hotel. Rio de Janeiro’da (2) gece 4* Excelsior Hotel (Superior odalarda) El Catafete’de (3 gece) 4* Hotel Xelena’da, Buenos Aires’te (4) gece 4/5* Superior Hotel Emperador v.b., otellerde toplam (11) gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları (10) 
 • Tüm havalimanı - otel - havalimanı transferleri
 • Buenos Aires ve Rio de Janerio’da yarım günlük panoramik şehir turları
 • Iguassu’da Iguasu Şelalaleri turu ( yürüyerek )
 • Yerel rehberlik hizmetleri 
 • Seyahat ve sağlık güvence paketi  (belirli limitler dahilinde)
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmemiş olan öğle ve akşam yemekleri.
 • Otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kurutemizleme,v.b.)
 • Yurt dışı çıkış harcı : 15.00 TL
 • Buenos Aires çıkış harcı :  25 $
 • Ekstra olarak düzenlenecek olan turlar

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan ve yerel havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Güney Amerika iç hat uçuşlarında bu bagajınızın ağırlığının 5 kg.’ı geçmemesi gerekmektedir.  İç hat uçuşlarında kişi başına valiz hakkı (1) parçadır ve maksimum 23 kg ile sınırlıdır. 
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg (Güney Amerika’da iç hat uçuşlarında 5 kg) ağırlığında olabilir.
 • İç veya dış hat uçuşlarda uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. 
 • Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Şehir turları panoramik olup herhangi bir müze ya da ören yeri giriş ücreti içermez.
 • Bu tura katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin, turun başladığı tarihten itibaren en az (6) ay olması gerekmektedir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate katılacak olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. 
 • Yanınızda mutlaka şapka, güneş kremi, terlik ve bir adet spor yağmurluk bulundurunuz.
 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur. 
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.

GÜNEY AMERİKA TURU - BREZİLYA ARJANTİN PATAGONYA Fotoğraf Galerisi

YUKARI