NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

08 Kasım 2018, Perşembe : İZMİR – ADANA – HALFETİ – ŞANLIURFA

Sabah saat 05:40 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express Havayolları kontuarında buluşma. Saat 07:15 de direkt uçuş ile Adana’ya hareket. Saat 08:40 da Adana’ya varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek bir yolculukla Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "Dünya'da siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize gidiş ve yerleşme. Dinlenme. Arzu edilirse rehberiniz eşliğinde Urfa oryantasyon turu yapabiliriz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

09 Kasım  2018,Cuma : ŞANLIURFA / GÖBEKLİTEPE – HARRAN

Kahvaltı sonrası tüm gün sürecek olan programımız için otelden hareket. İlk olarak dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe gezimizle başlıyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Ardından merkezde bulunan Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında, ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezine dönüş. Şehir turunda; Hz.Eyüp’ün çile çektiği mağara, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Verilecek serbest zamanda Gümrük Han’ın etrafında konumlanmış olan çarşılarında (Sipahi, Kazaz, Kürkçü, Eskici Pazarı v.b.) alış veriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşılarda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Otelimize dönüş. Akşam yemeğimizi almak üzere Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesine gidiyoruz. Keyifli bir günün ardından konaklama otelimizde.

10 Kasım 2018, Cumartesi : ŞANLIURFA – GAZİANTEP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’e varmadan önce Fırat’ın kıyısında Gaziantep’in Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs/Zeugma Antik Kenti’nde Dünya’ca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Merkeze varışımızı takiben şehir turunda öncelikle eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi’ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alış veriş yapacaksınız. Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve Osmanlı hamam mimarisi ve kültürünün en güzel örneklerinden birisi olan yapı, Paşa Hamamı gezimiz var sırada. Yapı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında restorasyonu tamamlanarak Gaziantep hamam kültürünün yaşatıldığı bir müze haline dönüştürülmüştür. Öğle yemeği sonrasında Zeugma Mozaik Müzesinde; Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesini geziyoruz. Keyifli bir günün ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11 Kasım  2018, Pazar: GAZİANTEP -  İZMİR  

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Bugünkü ilk durağımız, Gaziantep’in tarihi beşiği Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesini ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tatmiş kahvesi içecek, Tütün Hanında alış veriş yapacaksınız. Serbest zaman. Rehberinizin belirlediği saatte buluşuyor ve  havalimanına hareket ediyoruz. Bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolunun direkt uçuşu ile saat 23.25 de İzmir’e hareket

 

Bu Turun Tarihleri

08 / 11 Kasım  2018, 3 Gece 4 Gün

 

 

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Adana - Şanlıurfa / İzmir arası Sun Express HY ile ekonomi sınıf uçek bilet ücreti 
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Şanlıurfa’da 2 gece Nevali Otel  v.b. konaklama
 • Gaziantep’te 1 gece Med Gold Hotel’de v.b. konaklama 
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Sıra Gecesi
 • Halfeti Tekne Turu 
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • 1. gün alınacak sabah kahvaltısı, son gün Antakya’da alınacak akşam yemeği 
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 30 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI