NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

İSPANYA BASK ÖZERK BÖLGESİ

Tüm Turlar Dahil

1.Gün: İZMİR - İSTANBUL – BILBAO  –  COMILLAS – COVADONGA – OVIEDO

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar THY kontuarında… buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası İstanbul’a hareket. Türk Havayolları’nın TK 1315 seferi ile 08.50’de Bilbao’ya hareket ve yerel saat ile 12.05’de varışı takiben Cantaibra Özerk Bölgesine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Paleolitik dönemden kalma duvar resimleri ile ünlü Altamira Mağarası Müzesi’ni ziyaret ediyoruz (mağara ziyarete kapalı olduğundan müze bölümü gezilecektir). Çok kısa bir yolculuk ile Eski şehri ve değişik mimarisi ile bizi büyüleyecek olan Comillas’a  varıyoruz. Comillas’ta El Capricho de Gaudi gezisini yapıyoruz. Comillas ziyaretimiz sonrasında  Müslümanlara karşı Reconquista (Karşı Fetih) hareketinin başladığı Covadonga’ya hareket ediyoruz. Covadonga’yı geziyor ve  Cangas de Onis’de Roma döneminden kalma köprüyü görüyoruz. 10 dakika mesafedeki Asturia Bölgesi’nin başkenti olan Oviedo’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: OVIEDO –  LEON  –  BURGOS

Sabah kahvaltısı sonrasında Asturia Bölgesi’nin başkenti olan Oviedo şehir gezimizi yapıyoruz. İspanya Veliahtlarının ünvanları Asturias Prensi ya da Prensesi olur.  Şu anki İspanya Kralı Felipe’nin eski ünvanı Asturias Prensi idi .. Ovideo sanat ve tarihin iç içe olduğu önemli bir şehir. Ovideo ‘da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Asturias Krallığı anıtlarını ziyaret ediyoruz.  Bir dizi romanesk tarzda inşa edilmiş kiliseden oluşan (Santa Cristina de Lena, San Miguel de Lillo, Santa Maria del Naranco) bu anıtlar, aynı zamanda Avrupa’nın Hristiyan mirasının en güzel örnekleridir. Leon Krallığı’nın kalbi, yine Fransız Gotik tarzı Katedrali ve vitraylarıyla ünlü Leon’a yola çıkıyoruz. Varışı takiben yapacağımız şehir turunda Katedral, Hostal de San Marcos, Gaudi’nin erken dönem eserlerinden Casa Botines göreceğimiz yerler arasında. Kısa bir molanın ardından  Burgos’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Burgos ‘a varış . Akşam yemeği serbest, konaklama otelimizde.

3.Gün:  BURGOS –  Suso ve Yuso Manastırları – LA RIOJA  – VITORIA

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Burgos şehir gezimizde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Katedral, De las Huelgas Manastırı, La Casa del Coredon, San Esteban Kilisesi, Cartuja de Miraflores ve Puerta de Santa Maria görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde  Kastilya bölgesinden ayrılıyor ve Bask bölgesinin başkenti olan Vitoria Gasteiz’e yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Suso ve Yuso Manastırları’nı görüyoruz.. Ardından İspanya'nın Toskanası olarak adlandırılan , en büyük ve en eski şarap bölgesi olan Rioja’ya hareket ediyoruz. Ortaçağ köyleri ve  yuvarlak tepeli şarap bağları ile nefes kesen manzaralara tanıklık ediyoruz.  Şarap tadımı sonrasında Vitoria Gasteiz’e  yola koyuluyoruz..  Bir Ortaçağ kenti olan Vitoria-Gasteiz’in geçmişi 1181 yılına kadar uzanıyor ayrıca şehir Avrupa’nın Stockholm ve Hamburg’dan sonra üçüncü Yeşil Başkenti ilan edilmiştir. Panoramik kent gezimizde Catedral de Santa Maria, Plaza de Virgin Blanca, Florida Parkı ve Bellas Artes Müzesi görülecek yerler arasında. Akşam yemeği serbest, konaklama otelimizde.

4. Gün: VITORIA  – SAN SEBASTIAN                                                                 

Sabah kahvaltımızın ardından Vitoria Gasteiz - Bilbao rotamız için hareket ediyoruz. İlk durağımız Bask bölgesinin 2016 Kültür Başkenti olan San Sebastian. Varışımızı takiben panoramik kent gezimizde ünlü Concha Plajı, Belediye Sarayı, prestijli San Sebastian Film Festivali’ne ev sahipliği yapan Kursaal Sarayı görülecek yerler arasında. Öğle yemeği molasının ardından San Sebastian’da gönlünüzce güzel bir gün geçirmek için serbest zaman. Otelimize yerleşme. Geceleme.

5. Gün: SAN SABESTİAN – GUERNİCA - GATİKA (Butron Kalesi )  –  MUNDAKA – BILBAO

Sabah kahvaltısının ardından muhteşem manzaralar eşliğinde  Bask kırsalına hareket ediyoruz,. Pablo Picasso’nun ünlü tablosuna adını veren, İspanya İç Savaşı sırasında kısa bir yolculuk ile  General Franco yönetimine destek veren Hitler’in orduları tarafından bombalanan Guernica’ya varıyoruz. Bu kasaba Bask halkının kalbinde çok özel bir yere sahip. Kasabanın tarihi 14. yüzyıla uzanıyor. Aslında bir geleneğin tarihi de denebilir. O tarihte, Bizkaia olarak da bilinen bu bölgenin insanları kendi seçtikleri temsilcilerini buraya gönderirmiş. Gelenler bir ağaç altında toplanıp kendi sorunlarına çözüm arar, kararlar alırlarmış. Modern parlemento sisteminin Avrupa’daki ilk oluşumu da denebilir. Ağaç altı toplantıları zamanla yapılan meclis binalarına taşınsa da o ağaç yıllarca yerinde kalmış ve bugüne dek korunmuş. Artık kökleri olmasa da bu ağaç için yapılan özel bir anıt içinde korumaya alınmış. Kutsal Ağacı görüyor ve  Barış Müzesi’ni geziyoruz. 1984 yılında UNESCO Dünya Ekoloji Mirası Listesi’ne dahil edilen  Urdaibai Biyosferinin çarpıcı manzaralarını sunan Mundaka’ya hareket ediyoruz. Buradaki fotoğraf ve kahve molasının ardından yemyeşil ovalar ve tepeler  eşliğinde Butron Kalesi’ne varıyoruz, ince ince akan suyun yanındaki ortaçağ eseri olan kaleyi görüyoruz.Bilbao ‘ya varış. Şehir gezimizi yapıyoruz. 1997 yılında tamamlanan Guggenheim , Bilbao’nun yakın geçmişte kaderini etkileyen en büyük olay olmuştur. Dünya mimarları tarafından başyapıt olarak ifade edilen Mimar  Frank Gehry’nin gurur kaynağı  Guggenheim Müzesi ve Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz.  Panoramik gezimizde Plaza Nueva Meydanı , San Anton Kilisesi ,Santiago Katedrali’ni ve son olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Vizcaya Köprüsü’nü görüyoruz. Gala yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizde .

6. Gün : BILBAO –  İSTANBUL –İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman,  rehberimizin belirlediği saatte ve yerde  buluşmanın ardından  Bilbao Havalimanı’na saat 14.00‘de transfer. Türk Havayolları’nın TK 1318 seferi ile 17.00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.50’de İstanbul’a varış ve … sefer sayılı uçak ile İzmir’e hareket ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

19-24  Ekim 2019, 5 Gece 6 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir - İstanbul - Bilbao / İstanbul – İzmir arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yolculuk boyunca özel araç  ile ulaşım.
 • Oviedo’da 1 gece, Burgos’ta 1 gece, Vitoria ‘da 1 gece, San Sabestian’da 1 gece, Bilbao ‘da 1 gece,  3 ve 4*lı otellerde oda kahvaltı bazında konaklamalar 
 • Altamira Mağarası Müzesi giriş ücreti
 • Burgos Katedrali giriş ücreti
 • Guggenheim Müzesi giriş ücreti
 • Guernica Barış Müzesi giriş ücreti
 • Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi giriş ücreti
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • La Rioja’da Degüstasyon
 • 2 Akşam yemeği ( 1.gün Oviedo , Bilbao’da 5.gün gala yemeği )
 • Uzman rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Tip ve bahşişler
 • KDV

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmemiş olan yemekler (tüm öğle yemekleri ve 3 akşam yemeği).
 • Programda belirtilen yemeklerde alınacak içecekler
 • Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)
 • Schengen vize ücreti. (130 Euro)
 • Kişi Başı 15 TL tutarındaki yurtdışı çıkış fonu.
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası (İki kişilik odada konaklayacak olan misafirlerimiz için 35 Euro, tek kişilik odada konaklayacak misafirlerimiz için 45 Euro’dur. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.)

Önemli Notlar

 • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz.  
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Pastoral Tour fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

Vize:
Bu gezimiz için İspanya vizesi gereklidir. İspanya umuma mahsus Türk pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
Gerekli evrakların satış yetkilisinin belirteceği tarihte teslim edilmesi halinde Pastoral Tour vize alımı için yardımcı olacaktır.

Sigorta: 

Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir. 
Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.
İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.

Ulaşım:
Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Konaklama:
Özellikle Avrupa otellerinde check-in saati 15.00, check-out ise 11.00 ‘dir.
Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.

YUKARI