İSPANYA'NIN ÜNLÜ PLAJLARI IBIZA & MAJORCA


IBIZA

Beach clubları ve çılgın gece hayatını sevenlere...

Sıcak Akdeniz’de konuşlanmış Ibiza balayınız için harika bir seçimdir. Beyaz binaları ile ilginç şehirler, güneş ve kum arayanlar için şahane plajlar, ve tabii ki efsanevi gece klüpleri… Gece hayatını seven, sabaha kadar eğlenmek isteyen çılgın çifler için Ibiza neredeyse bir kutsal bir mekandır. San Antonio ve İbiza şehirleri gece hayatı için ideal seçimlerdir.

 

Alışveriş yapmak isteyenler için ise tavsiyemiz San Antonio… Ayakkabıdan çantaya, parfümden oyuncağa kadar bir çok seçenek sunan bu canlı kasabaya mutlaka yolunuzu düşürmenizi tavsiye ederiz.

 

Deniz ve güneş keyfi için ise San Antonio’nun beyaz kumlu sahillerini öneririz. Burada ayrıca tekne turlarına çıkıp diğer kumsalları keşfedebileceğiniz bir liman da bulunmaktadır.

 

Otantik İspanyol mutfağının tadına bakın… Çeşmeler Meydanı’nda bulunan El Rincon de Pepe’yi deneyebilirsiniz.

 

İbiza şehrini keşfedin… İbiza’nın UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi’ndeki 16. Yüzyıldan kalma Dalt Vila’yı mutlaka görmelisiniz.

 

Ve tabii ki gün batımını izleyin… Gün geceye dönerken Sunset Strip’te kokteyller ve rahatlatıcı bir müzik eşliğinde rahatlamak apayrı bir keyiftir.

 

Adanın kuzeyi oldukça doğal ve bozulmamıştır. Els Amunts’ta bademlikler, zeytinlikler ve biberiye çalıları toprağı adeta kutsamıştır… Pürüzlü kıyı şeridinde gizlenmiş pek çok küçük koy, doğadan kopamayan ziyaretçileri beklemektedir. 

 

 

 

MALLORCA

Mallorca ya da Majorca adası, coğrafyası, küçük ortaçağ köyleri ve nefis yemekleriyle sizi büyülemeyi bekliyor. İspanya’nın en büyük adası olan Mallorca, 19. yüzyılın sonlarıdan beri birçok sanatçı ve müzisyene ilham kaynağı olmuştur. Günümüzde lüks resort otelleriyle trend bir ada haline dönüşmüştür.

 

Mallorca’da mutlaka yapılması gereken şeylerden biri elbette ki ünlü sahil şeridinin tadını çıkarmak… Mallorca sahil şeridi tekneden  görülmeye değer bir yerdir. Bölgede bulunan birçok tekne şirketi ile günübirlik turlara katılmak mümkün.

 

Bir öğleden sonranızı Portocristo’da bulunan Del Drac mağaralarına ayırmanızı tavsiye ederiz. Akıllıca dizayn edilmiş ışık oyunlarının buradaki taşları aydınlatmasını izleyerek saatler geçirebilirsiniz…

 

Mallorca’nın güzel plajlarını keşfedin. Bembeyaz kumsallı plajlardan, kayalık koylara kadar değişik zevklere hitap edecek pek çok farklı plajdan biri mutlaka size göre…!

 

Palma’da bir gün geçirin… Adanın en iyi restoranları, dükkanları ve gece klüpleri Palma’da bulunmaktadır ama kültür turizmi için de pek çok opsiyon sunmaktadır. Örneğin Palma’nın en önemli yapısı olan gotik katedrali ve katedrale yakın eski Arap bölgesi… Buradaki dar sokaklarda dolaşıp müzeleri ve sarayları gezebilirsiniz.

 

Adanın geriye kalanını keşfedin… Yürüyerek ya da araba ile çıkacağınız tepelerden “diğer Mallorca”yı, sizi ortaçağa geri götürecek bir çok keşiş kulübesi ve manastırı doya doya seyretmek mümkün…

 

ÖNERDİĞİMİZ OTEL & RESORT ALTERNATİFLERİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİN...

 

 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

 THY ile...

Önemli Notlar

YUKARI