İSTANBUL KÜLTÜR TURU

16 Kasım 2019, Cumartesi : İZMİR / İSTANBUL

Sabah saat 06.30 da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminali Pegasus Havayolları kontuarında buluşma ve saat 07.55'de İstanbul’a hareket. Saat 09.15'da Yeni İstanbul Havalimanı’na varış. Aracımıza transfer oluyor ve alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrası ilk olarak Sultan I. Abdülmecit tarafından yaptırılan, İstanbul Boğazı'nın Avrupa kıyısında 600 metre boyunca uzanmış olan Dolmabahçe Sarayı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şimdiki durağımız ise Türkiye'de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Rahmi Koç Sanayi Müzesi olacak. Daha sonra Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniatürk Maket Şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak Pier Loti’de verilecek kısa bir kahve molasında bir yandan Haliç'i seyrediyor, bir yandan da ortamın yaydığı mistik huzuru soluyorsunuz. Birkaç yüz yıllık geçmişe sahip kahvehane, eşsiz manzarasıyla sizi alıp eski zamanlara götürecektir. Bugünkü programımızı akşam yemeğimizi de almak üzere Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde verilecek serbest zamanla sonlandırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Avrupa’nın ilk temalı parkı Jurassic Land’ı ve Türkiye’nin ilk Legoland Discovery Center’ında vakit geçirebilirler. Belirlenen saatte 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

17 Kasım 2019, Pazar : İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası belirlenen saatte otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak tarihi Sultanahmet bölgesine geçiyoruz. Görülecek yerler arasında; tarihi Sultanahmet Meydanı, Hipodrom, Dikilitaş, Alman Çeşmesi ve Yerebatan Sarnıcı bulunmakta. Yaklaşık 1500 yıllık tarihi olan Ayasofya Müzesi gezimizi gerçekleştirdikten sonra program arasında ünlü Sultanahmet köftecisinde alınacak öğle yemeğinin (ekstra) lezzetini eminiz ki unutamayacaksınız…Sonrasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan gerek konumu, gerekse mimarisi ile karadan, denizden ve havadan görenleri adeta büyüleyen görkemli Topkapı Sarayı gezimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul’un fethinin panoramik olarak anlatıldığı Panorama 1453 Fetih Müzesi gezimiz sonrasında akşam yemeğimizi de almak ve eğlence dolu anlar yaşamak için Türkiye’nin en büyük AVM’lerinden biri olan Mall Of İstanbul’a gidiyoruz. İçerisinde bulunan Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük kapalı temalı parkı Moi Park’ta eğlence dolu anlar geçireceğinizden eminiz. Belirlenen saatte otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

18 Kasım 2019, Pazartesi : İSTANBUL / İZMİR

Gezimizin bu son gününde kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve muhteşem miraslara ev sahipliği yapan İstanbul turumuzu bugünkü programımızla sonlandırıyoruz. İlk olarak Balmumu Heykel Müzesi markası Madame Tussauds ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından yönümüzü Galata Kulesi’ne çeviriyoruz. Galata Kulesi; dünyanın en eski kulelerinden biri olup, Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında fener kulesi olarak inşa edilmiştir. Günümüzde Galata Kulesi sadece turistlerin gezip görmek amacıyla kullandıkları müthiş bir tarihi eser olarak bilinmektedir. Çevresinde tarihe tanıklık yapmış, kiliseler, patrikhane, levanten okulları, hanlar, camiler yer almaktadır. Alınacak öğle yemeği ( ekstra ) sonrasında boğaz turumuzu yapmak üzere Eminönü İskelesine geçiyoruz. Tekne ile gerçekleştireceğimiz Boğaz turunda; Boğaziçi’nde unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Ardından İstanbul kentinin merkezinde yer alan dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biri olan Kapalı Çarşı'da serbest zamanınız olacak. Keyifli bir günün ardından Anadolu yakasına geçiyoruz. Son durağımız olan Emaar Square Mall AVM’de verilecek serbest zamanda akşam yemeğinizi de burada alabileceksiniz. Arzu eden misafirlerimiz Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilirler. Burası; merak edilen vahşi ormanlardan okyanusların derinliklerine kadar olan bir coğrafyada yaşayan; dünyanın en büyük canlılarının göz kamaştırıcı güzelliklerinin, tuhaf ve zehirli türlerinin de aralarında bulunduğu 20.000’in üzerinde kara ve deniz canlısını barındırmaktadır. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 22.40'da İzmir’e uçuş. 23.50'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu. 

Bu Turun Tarihleri

16-18 Kasım 2019, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 990 TL 1035 TL 1080 TL
TEK KİŞİLİK ODA 1300 TL 1365 TL 1410 TL
***06-12 YAŞ 820 TL 860 TL 890 TL
***02-06 YAŞ 650 TL 680 TL 700 TL
0-02 YAŞ 220 TL 230 TL 240 TL

 

*** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – İstanbul – İzmir Pegasus Havayolu uçak bileti
 • İstanbul’daki tüm ulaşım hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • 2 gece 5* Lionel Hotel de vb. konaklama 
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 ) 
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Güvence Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Eğlence & Tema Parklarına giriş ücretleri
 • Pier Loti teleferik ücreti
 • Boğaz turu tekne ücreti ( hava şartları müsait ise )
 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalar
 • 65 yaş üstü misafirlerimiz için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 26 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI