NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

İSTANBUL KÜLTÜR TURU

22 AĞUSTOS 2018, Çarşamba ( Bayramın 2. Günü ) : İZMİR – İSTANBUL

Sabah saat 08:00'da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminali Pegasus Havayolları kontuarında buluşma ve saat 09:25'de İstanbul’a hareket. Saat 10:35'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Aracımıza transfer. Bir yanı Karadeniz bir yanı Göksu Nehri, bir yanı Yeşil Çay olan şirin beldemiz Ağva’ya varış. Daha girişinde Ağva’nın gizemli coğrafyası çıkacak karşınıza. Göksu nehri kenarında yol alırken kıyıdaki takaları izlemekten büyük keyif alacaksınız. Aqua Verde‘ye geçtiğimizde ise İstanbul masalının çekildiği pansiyonu görüyoruz. Ardından tarihi M.Ö. 12.000–6.000'lere kadar inen İstanbul’un yazlık yöresi olan Şile’ye geliyoruz. İstanbul’un en eski sayfiye beldesini, tarihi deniz fenerini görüyoruz. Şile bezi alışverişinden sonra alınacak öğle yemeği sonrasında Polonezköy’e doğru hareket ediyoruz. 1842’lerde Polonya’nın işgal edilmesiyle Anadolu’ya gelen bir avuç Polonyalı tarafından kurulan bu beldemiz kayın, kestane, meşe ormanları içinde yer almaktadır. Ayrıca ziyarete gelen Atatürk, Franz Lizt, Gutsa ve Flaubert, Leyla Gencer gibi birçok ünlünün uğrak yeri olmuştur. Burada kısa bir çay-kahve molası verdikten sonra tarihi ve doğal dokusuyla benzersiz bir tablo sergileyen, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz çıkışında yer alan Anadolu Kavağı’na geliyoruz. Muhteşem doğası, bozulmamış tarihi yapısı ve insanı kendine hayran bırakan manzarasından istemeyerek de olsa buradan ayrılıp yaklaşık 150 yıllık tarihiyle Anadolu Yakası’nın en görkemli yapılarından olan Beylerbeyi Sarayı gezimizi yapacağız. Sarayın, Rönesans, Barok ve doğu-batı üslubunun kaynaştırılması ile yapılmış ve yazlık saray olarak kullanılan muhteşem mimari ve dekorasyonuna hayran kalacaksınız. Son olarak hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan Kız Kulesi’nde verilecek fotoğraf molasında eşsiz kareler sizleri beklemekte. Asya yakasının Avrupa'ya en yakın noktası Kavacık'ta bulunan 5* Limak Eurasia Luxury Otel’imize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

23 AĞUSTOS 2018, Perşembe ( Bayramın 3. Günü ) : İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız keyifli kahvaltı sonrası belirlenen saatte aracımızda buluşuyor ve Rumeli yakasına geçiyoruz. İlk olarak İstanbul'un tarihi parklarından, Osmanlı Devleti zamanında saraya mensup hanımların mesire yeri olan Yıldız Parkı’na gidiyoruz. Burada bulunan Malta ve Şale Köşk’leri gezilerimizi gerçekleştirip, Sultan I. Abdülmecit tarafından yaptırılan, İstanbul Boğazı'nın Avrupa kıyısında 600 metre boyunca uzanmış olan Dolmabahçe Sarayı ziyaretimizi yapıyoruz. Dünyanın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi markası Madame Tussauds ziyareti ardından alınacak öğle yemeği sonrasında şimdiki durağımız Galata Kulesi…Dünyanın en eski kulelerinden biri olup, Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında fener kulesi olarak inşa edilmiştir. Günümüzde Galata Kulesi sadece turistlerin gezip görmek amacıyla kullandıkları müthiş bir tarihi eser olarak bilinmektedir. Çevresinde tarihe tanıklık yapmış, kiliseler, patrikhane, levanten okulları, hanlar, camiler yer almaktadır. Öğleden sonra Altın Boynuz / Golden Horn olarak da bilinen Fener - Balat bölgesine geçiyoruz. Bizans'tan günümüze kozmopolit bir kültürle yoğrulan, geçmişte Rum, Ermeni ve Museviler’in birlikte yaşadığı, camiyle kilisenin, sinagogla ayazmanın yan yana bulunduğu, hoşgörünün doruğa ulaştığı, üç katlı cumbalı evleri ve son dönemlerde yapılan restorasyon çalışmaları ile yeniden canlanan sokaklarda geziyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz. Bu semtlerin tarihini içimizde hissederken, eşsiz fotoğraf kareleri yakalıyoruz…Pier Loti’de verilecek kısa bir kahve molasında bir yandan Haliç'i seyrediyor, bir yandan da ortamın yaydığı mistik huzuru soluyorsunuz. Birkaç yüz yıllık geçmişe sahip kahve, eşsiz manzarasıyla sizi alıp eski zamanlara götürecektir. Keyifli bir günün ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

24 AĞUSTOS 2018, Cuma ( Bayramın 4. Günü ) : İSTANBUL – İZMİR

Gezimizin bu son gününde kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve muhteşem miraslara ev sahipliği yapan İstanbul turumuzu Prens Adaları turumuzla sonlandırıyoruz. Kadıköy’den saat 11:50'de şehir hatları vapuruyla Adalar’a hareket ve ilk olarak Prens Adaları diye bilinen ada topluluğunun meskûn olanlarının içinde İstanbul’a en yakın olan ve belki de bu yüzden, Bizans döneminde Romen Diyojen’in de dahil olduğu ada sürgünlerinin çoğunu kabul eden Kınalıada’yı görüyoruz. Sonrasında 2.durak Türk hikâyeciliğinin önde gelen isimlerinden Sait Faik (Abasıyanık)’ın Burgazada’sı ve ünlü isimlerin pek rağbet ettiği Heybeliada… Özellikle Türk Edebiyatı’nın güçlü kalemlerinden biri olan ve hayatının büyük bölümünü Heybeli’de geçiren Hüseyin Rahmi, “Biz Her Gece Heybeli’de Mehtaba çıkardık ” dizesiyle hafızalara kazınan şarkısıyla Yesari Asım, çocukluğu Heybeli’de geçen Aziz Nesin, 2000 yılında Hakkın rahmetine kavuşan ve vasiyeti üzerine adaya gömülen Zeyyat Selimoğlu gibi yazarlarımızın adasında keyifli vakit geçirdikten ve öğle yemeğimizi aldıktan sonra tekrar vapura biniyoruz. Son olarak çam ormanları ve kır kahveleriyle İstanbul'un yanı başında bambaşka bir dünya olan Büyükada…Adaların İstanbul'a hem en uzak, hem de en büyüğü olan Büyükada, vapurdan iner inmez tarihi iskelesi ve büyük çarşı meydanıyla kucaklar sizi. Verilecek serbest zamanda muhteşem manzaraların eşlik ettiği ada turu yapabilir, Aya Yorgi Kilisesini ziyaret edebilir, dilek mumu yakabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saate önemle uyarak  iskelede buluşup saat 17:35 vapuruyla Bostancı’ya geçiyor ve bizi bekleyen aracımızla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 21:45'de İzmir’e uçuş. 22:55'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

22-24 Ağustos 2018, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks araç ile İstanbul’daki tüm ulaşım hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • 2 gece 5* Limak Eurasia Luxury Hotel’de (v.b.) konaklama 
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 ) 
 • Otelde alınacak akşam yemeği ( 2 )
 • Tüm köprü geçişleri ve otopark ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Güvence Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – İstanbul – İzmir Pegasus Havayolu uçak bileti (295.00 tl) 
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Müze-ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Pier Loti teleferik ücreti
 • Prens Adaları vapur ücreti
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI