NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

İSTANBUL KÜLTÜR TURU

Kontenjanımız 24 kişidir

25 OCAK 2018, Perşembe : İZMİR – İSTANBUL / Fener, Balat, Cibali – Pierre Loti – Beyoğlu (Tarihi Pera)

Sabah saat 07:00'da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarında buluşma ve 08:10'da İstanbul’a hareket. 09:15'de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. Aracımıza transfer. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrası Altın Boynuz / Golden Horn olarak da bilinen Fener-Balat bölgesi tanıtım gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Bizans'tan günümüze kozmopolit bir kültürle yoğrulan, geçmişte Rum, Ermeni ve Museviler’in birlikte yaşadığı, camiyle kilisenin, sinagogla ayazmanın yan yana bulunduğu, hoşgörünün doruğa ulaştığı, üç katlı cumbalı evleri ve son dönemlerde yapılan yenileme çalışmaları ile yeniden canlanan sokaklarında geziyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz. Bu semtlerin tarihini içimizde hissederken, eşsiz fotoğraf kareleri yakalıyoruz…Verilecek serbest zamanda öğle yemeğimizi de alabileceğiz. Bizans döneminde kilise, fetihten sonra ise cami olarak kullanılmış olan Kariye Müzesi ve Fener Rum Patrikhanesi’ni gezdikten sonra Pierre Loti’de verilecek kısa bir kahve molasında bir yandan Haliç'i seyrediyor, bir yandan da ortamın yaydığı mistik huzuru soluyorsunuz. Birkaç yüz yıllık geçmişe sahip kahve, eşsiz manzarasıyla sizi alıp eski zamanlara götürecektir. Salah Birsel’in; “İstiklal Caddesi dediğin Antep kilimine benzer. Beyazlar, yeşiller, karalar…” dizelerinde bahsettiği gibi çeşit çeşit insanla ve yaşanmışlarla dolu Beyoğlu tanıtım gezimizi gerçekleştiriyoruz. Çiçek Pasajı, Nevizade ve Fransız Sokağı'nı görme imkânı buluyoruz. Aya Triyada, Zapyon ve Eseyan Okulları, Ermeni Katolik Kilisesi, St. Antuan Klisesi, eski elçilik binaları, Hollanda ve İspanya Şapeli, Alman Okulu, Galatasaray Lisesi, Tünel, Galata Kulesi, Asmalı Mescit’i görüyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.   5* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

26 OCAK 2018, Cuma : İSTANBUL / Sultanahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Türk İslam Eserleri Müzesi , Forum İstanbul AVM

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte otelimizden hareket. İlk olarak tarihi Sultanahmet bölgesine geçiyoruz. Görülecek yerler arasında; Sultanahmet Meydanı, Hipodrom, Dikilitaş, Alman Çeşmesi ve Yerebatan Sarnıcı bulunmakta. Yaklaşık 1500 yıllık tarihi olan Ayasofya Müzesi gezimizi gerçekleştirdikten sonra program arasında ünlü Sultanahmet köftecisinde alınacak öğle yemeğinin (ekstra) lezzetini eminiz ki unutamayacaksınız…Sonrasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan gerek konumu, gerekse mimarisi ile karadan, denizden ve havadan görenleri adeta büyüleyen görkemli Topkapı Sarayı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Türk İslam eserlerini bir araya getiren anlamlı bir koleksiyona sahip Türk İslam Eserleri Müzesi (İbrahim Paşa Sarayı) gezimizi yapıyoruz. Programımızı Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde akşam yemeği için verilecek serbest zamanla sonlandırıyoruz. Avrupa’nın en büyük köpekbalığı ailesine sahip İstanbul Sea Life Akvaryum’u, ilk temalı parkı Jurassic Land’ı ve Türkiye’nin ilk Legoland Discovery Center’ını keşfetmenizi öneririz. Belirlenen saatte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

27 OCAK 2018, Cumartesi : İSTANBUL / Madame Tussauds Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Parkı, Malta & Şale Köşkleri, Deniz Müzesi, Ortaköy, İstinye Park AVM

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte otelimizden hareket. Dünyanın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi markası Madame Tussauds ziyareti sonrasında Sultan I. Abdülmecit tarafından yaptırılan, İstanbul Boğazı'nın Avrupa kıyısında 600 metre boyunca uzanmış olan Dolmabahçe Sarayı gezimizi gerçekleştirdikten sonra İstanbul'un tarihi parklarından, Osmanlı Devleti zamanında saraya mensup hanımların mesire yeri olan Yıldız Parkı’na gidiyoruz. Burada bulunan Malta ve Şale Köşk’leri gezilerimizi gerçekleştirip öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük ve içerdiği koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden olan Deniz Müzesi’ni geziyoruz. Bugünkü programımızı hem cam kubbesi, hem ağaç gölgesi olan tek alışveriş merkezi ve ev sahipliği yaptığı birbirinden ünlü markalarla daha birçok özelliğe sahip İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde serbest zamanla sonlandırıyoruz. Otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

28 OCAK 2018 , Pazar : İSTANBUL – İZMİR / Beylerbeyi Sarayı, Kızkulesi, Barış Manço Müzesi, Viaport AVM

Gezimizin bu son gününde kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve muhteşem miraslara ev sahipliği yapan İstanbul turumuzu Anadolu yakası gezimizle sonlandırıyoruz. Boğaziçi manzarası eşliğinde Avrupa’dan, Anadolu yakasına geçiş. İlk olarak yaklaşık 150 yıllık tarihiyle Anadolu Yakası’nın en görkemli yapılarından olan Beylerbeyi Sarayı gezimizi yapacağız. Sarayın, Rönesans, Barok ve doğu-batı üslubunun kaynaştırılması ile yapılmış ve yazlık saray olarak kullanılan muhteşem mimari ve dekorasyonuna hayran kalacaksınız. Hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan Kız Kulesi’nde verilecek fotoğraf molasında eşsiz kareler sizleri beklemekte. Moda'da bulunan Barış Manço Evi’ni ziyaret edeceğiz. Burası büyük sanatçının anısına Kadıköy Belediyesi tarafından müze-ev olarak düzenlenmiştir. Moda'da kalan son köşklerden biri olan ve 19. yy. Viktoryen tarzında mimarisi olan Barış Manço Evi'nde Barış Manço ile ilgili tüm eşyalar, kostümler, fotoğraflar ve daha pek çok detay sergilenmektedir. Bağdat Caddesi’nde verilecek kısa bir molanın ardından son durağımız olan Viaport Outlet’te alışveriş için serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte buluşup İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Sun Express Havayolları kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 21:40'da İzmir’e uçuş. 22:55'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

25-28 Ocak 2018, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks araç ile İstanbul’daki tüm ulaşım hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • 3 gece 5* LIONEL HOTEL’de (v.b.) konaklama 
 • Otelde alınacak akşa yemeği ( 1 )
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 ) 
 • Tüm köprü geçişleri ve otopark ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Güvence Paketi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – İstanbul Pegasus / İstanbul – İzmir Sun Express uçak bileti 195,00-TL
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle ve akşam yemekleri 
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Müze-ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Pier Loti teleferik ücreti
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express ve Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI