NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

İZMİR'DEN OTOBÜS İLE KAVALA VE SELANİK


1.Gün : İzmir – Çanakkale – İpsala – Gümülcine – İskeçe – Kavala  

Saat 22.00 da Üçkuyular Pamukkale önü, 22.30 da Fuar Lozan kapısı, 23.00 da Karşıyaka Yunuslardan hareket. Dikili, Ayvalık, Çanakkale üzerinden İpsala'ya doğru yol alıyoruz. Yol güzergahında vereceğimiz molalarla sabah saatlerinde Yunanistan gümrük kapısına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra yolumuza devam ediyoruz. Önce Gümülcine gezimizi yapıyoruz. Gümülcine, 1361 yılında Osmanlı topraklarına katılmış, 1913 yılında Bükreş Antlaşması ile Bulgaristan'a bırakılmış, 1920 yılında imzalanan San Remo Antlaşması sonucunda ise tüm Batı Trakya ile birlikte Yunanistan'a dahil edilmiştir. 1920 yılı itibariyle nüfusun büyük çoğunluğunu oluşturan Türkler, bugün Gümülcine nüfusunun yaklaşık yüzde 40'ını oluşturmaktadır Kavala’ya hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme. Kavala’da ilk kuruluşu eski Bizans Kalesi’nden limana kadar olan şehir gezisinde Kale, su kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve 18 kubbeli imaret gibi görülmesi gereken tarihi değerler ziyaret ediliyor. 1387-1912 yılları arasında Osmanlı’nın hüküm sürdüğü kentte Osmanlı, mimarisi ve eserleri göze çarpıyor. Akşam yemeği sahildeki deniz ürünlerinden oluşan restorantlarda. Geceleme Kavala’daki otelimizde.

2.Gün : Kavala – Drama – Serez – Selanik

Kahvaltı sonrası ünlü Kavala kurabiyecisine ziyaret yapılıp ürünlerin yapılışı hakkında bilgiler alınıyor ve alışveriş yapıyoruz. Kavala’dan ayrılış. Doxsato ve Ravika yerleşimlerini geziyoruz. Yunanistan’da, Drama’ya bağlı Türk ve Rum çiftçilerinden oluşan bu şirin köylerden Ravika;  yeni bir asrın başlangıcı olan 1900 yılında İsmail Keskinoğlu’nun doğduğu yerdir. Bir asırlık yaşamındaki mücadelelerin, maceracı ruhu, başarılarındaki azmi, bu köyde tüm yaşadıklarından aldığı özellikleri olmuştur. Gezimizi tamamlıyor ve Serez’e hareket ediyoruz. Serez gezimizi da noktaladıktan sonra Selanik’e geçiyoruz.  Selanik şehir turumuzda; Aristotle’s Meydanı, Beyaz Kule görülecek, Büyük Alexander Bulvarı geçilerek şehrin doğusuna doğru devam edilecek, Quenn Olga Caddesi’ndeki konaklar görülecek ve.  Şehrin yukarı bölümlerine çıkılarak Üniversite, Uluslararası Fuar Alanı ve Bizans Surları görülecek ve Kule bölümüne çıkılacaktır. Daha sonra şehrin aşağı  bölümüne geçilerek Macedonia & Thrace Bakanlığı, St.Dimitros Kilisesi, Arch & Rotunda Galerisi ve St.Sofia Kilisesi görülecek yerler arasında bulunuyor. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Selanik’te. 

3.Gün : Selanik – İskece – İpsala – İzmir

Kahvaltı - N.Egnatia Caddesin’de bulunan Ulu Önder Atatürk’ün evi ziyaret edilecektir Selanik’ten ayrılıp yolumuz İskece’ye devam edecek. İskeçe için “Bin bir rengin şehri” diyor burada yaşayanlar. Çünkü tarihi MÖ 879’a dayanan şehir, Batı Trakya’nın bütün iç savaşlarının ve yıkımlarının izlerini taşıyor. 1363-1912 arasında Osmanlı hâkimiyetinde kalmış. Bazı dönemlerde Bulgaristan’a geçmiş, 1920’deki referandumla Yunanistan’a bağlanmış. Yeniden yapılandırılsa da kentin tarihi merkezindeki sevimli ahşap, taş binalar zamanla yorgun düşmüş. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. Günümüzde, modern bir kent kimliğine sahip, zengin tarihi, doğası ve gelenekleriyle her yıl büyük miktarda yerli ve yabancı ziyaretçi kabul etmektedir.  Her yıl Şubat sonu veya Mart başına doğru düzenlenen Karnaval ve Eylül başındaki eski kasaba festivaliyle eğlence kültürü günlük yaşamda önemli yer tutuyor.Şehir’de  çok sayıda bar, restoran, taverna var. Valizler otele yerleştirildikten sonra öğle yemeği İskeçe’nin geleneksel mutfağı konusunda uzmanlaşan Perasma Restoran’ı öneriyoruz.  Serbest zaman ve şehir gezisinin ardından gastronomi ve şarap uzmanları eşliğinde İskeçe Yunan peynirleri ve şarapları tadılıyor. İskece’den ayrılıyor ve İpsala sınır kapısına yöneliyoruz. İlk durağımız Soufli. Bu kasaba bir ipek cenneti. İpek Müzesi gezilip, çarşısındaki ipek satan mağazalardan alışveriş yapılabilir. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Keşan, Çanakkale üzerinden İzmir’e hareket. Gece geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir’den İzmir’e gezi boyunca tüm ulaşım hizmetleri
 • Çanakkale / Gelibolu feribot geçiş ücretleri
 • Selanik'te 1 gece 4* otelde konaklama 
 • Kavala’da 1 gece 3* otelde konaklama 
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Kavala’da 1 akşam yemeği  ( limitli içkili ve deniz ürünleri menüsü )
 • Gezi boyunca tüm çevre gezileri ve şehir turları 
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Vize ücreti: 110 €       
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Arzu üzerine yapılan turlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Yeşil pasaporta vize yoktur ancak diğer pasaportlara vize uygulaması devam etmektedir.
 • Pasaportunda KKTC giriş damgası olan yolcular Yunanistan'a giriş yapamazlar. 
 • Rezervasyonlarını garantilemek isteyen konuklarımızın ön ödeme yapması şarttır.
 • Vize alımında acentemiz aracı kurumdur ve verilmeyen vizelerden sorumlu değildir. Konsolosluklar bazen ücret ödendiği halde vize vermeyebilmekte ve alınan ücret iade edilmemektedir. Yolcularımız, tura kayıt yaptırırken bu koşulları baştan kabüllenmiş sayılırlar.
 • Hava koşulları nedeniyle meydana gelebilecek olası aksaklıklardan Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz. 
 • Düzenli kullandığınız ilaçları ve kişisel malzemelerinizi unutmamanızı rica ederiz.
 • Pastoral Tour ve rehber arkadaşımız, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan program akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

**TRY ücretleri 30.10.2013 tarihli döviz kuru baz alınarak hesaplanmıştır. Kurlarda meydana gelecek değişiklikler ödemelere yansıtılacaktır. 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

Önemli Notlar

YUKARI