NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

KAPADOKYA VE KAYSERİ

İZMİR'DEN DİREKT UÇAK İLE / PROMOSYON

16 MAYIS 2019, Perşembe : İZMİR / KAYSERİ / PAŞABAĞLARI / ZELVE VADİSİ / DEVRENT ( Develi / Hayal Vadisi ) / ÜRGÜP / MUSTAFA PAŞA “Sinassos”

Sabah saat 07:30 Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar Pegasus kontuarında buluşma. Bilet işlemlerimizi yapıyor ve saat 09:10'da Kayseri’ye hareket ediyoruz. Saat 10:35'de Kayseri havalimanına varış. Aracımız ve rehberimizle buluşma. Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben ilk olarak Peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Zelve Açık Hava Müzesi'ni görecek ve Zelve Vadisi içinde yer alan Paşabağları’na gideceğiz. Paşabağları; Kapadokya bölgesindeki en büyülü, en etkileyici yerlerinin başında gelir. Paşabağ evrenin bir hediyesi gibi duran peri bacalarının küçüklü, büyüklü enteresan örneklerini görebileceğiniz bir yerdir. Üçlü, birleşik ve tekli peri bacaları manzarasıyla ünlü adeta peribacalarının oluşumunu izleyebileceğimiz küçük bir müze olan Paşabağı’nı (Rahipler Vadisi) ve Keşişler Vadisi'ni resimliyoruz. Daha sonra, peri bacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı son derece değişik yeryüzü şekillerinin oluştuğu Devrent Vadisi'nde fotoğraf çekmek için yola koyuluyoruz. Diğer adı Pembe Vadi olan Devrent Vadisi doğanın oluşturduğu heykel müzesi gibidir adeta...Ürgüp’e hareket. Tüm Kapadokya bölgesinin karakterini taşıyan içi oyulmuş kayalar ve bu kayaların üzerine yapılmış taş ev konaklar Ürgüp’te çokça göreceğimiz mimari örnekleridir. Bu taş evlerin işçiliğini görmek için de Ürgüp’ün sokaklarında yürüyeceğiz. Ardından Sinasos adıyla da bilinen Rum konakları ve kiliseleriyle adını duyurmuş Mustafapaşa Köyü’ne gideceğiz. 1924’e kadar Türkler ile Ortodoks Rumların bir arada yaşadığı Kapadokya içinde en az bozulmuş yerlerden biri olan köy, değerli kültürel birikimini hâlâ koruyabilmiştir. Cemaat kiliselerinden Aziz Konstantinos-Eleni Kilisesi bugün de köy meydanının en önemli yapısıdır. Mustafapaşa Kasabası’nda bulunan Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’ni gezeceğiz. 150 yaşını aşan tarihi konak; özel bir girişimle bölgenin hikayesini anlatan Kültür Bakanlığı’na bağlı özel bir müzeye dönüşmüş. Kapadokya’nın tarihinden, kültürüne görsel bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız el yapımı bebekleriyle de ünlü müze ziyaretinizi bekliyor olacak. El yapımı bebeklerin bir oyuncaktan ibaret olduğunu düşünmeyiniz, hepsi tarihi anlatan farklı kompozisyonlar sergiliyor. Ürgüp’te bulunan 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

17 MAYIS 2019, Cuma : KAYMAKLI / NAR KRATER GÖLÜ / IHLARA VADİSİ / BELİSIRMA KÖYÜ / SELİME KATEDRALİ / ONYX ATÖLYESİ

Kahvaltı sonrası belki de gezimizin en heyecanlı bölümü olan Nevşehir’e 20 kilometre mesafede yer alan Kaymaklı yer altı şehrine hareket ediyoruz. Burası 8 kattan oluşmaktadır ve genişlemesinde Roma ve Bizans dönemlerinin büyük etkisi vardır. Gezimizi gerçekleştirip Narlıgöl’e hareket edeceğiz. Doğal güzelliği ile Niğde’de önemli bir yer alan Narlıgöl, meteor düşmesiyle de oluşmuş olabileceği söylense de tüm Kapadokya bölgesinin tek krater gölüdür. Ihlara Vadisi yakınlarında gizlenmiş bir cennet gibi keşfedilmeyi bekleyen Narlıgöl; volkanik kökenli olmasına ve içinde kükürt bulunmasına rağmen suyu soğuk ve tatlıdır. Hatta içinde sazlık alanlar ve balıklar da bulunur. Eski zamanlarda ‘Acı Göl’ olan adının değişmesindeki sebep de bu olsa gerek. Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kapadokya Bölgesi’ndeki en güzel, en özel doğal güzelliklerden biridir göğe kadar uzanan ağaçlarla çevrili Ihlara Vadisi. Kartpostalları aratmayan ve doğanın en güzel renklerini, Melendiz Çayı’nın görüntüsüyle birleşip benzersiz bir güzellik sunar ziyaretçilerine. Eğer ilk kez gidiyorsanız, vadi içerisinde bulunan kiliseleri gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Yüzden fazla kilise olmasına rağmen sadece birkaçı gezilebilir durumdadır. Arzu eden konuklarımızla, vadiden Belisırma Köyü’ne yürüyüş yapacağız. Belisırma Köyü; Kapadokya’nın doğal güzellikleri ile çevrili bir köydür. Tüm yıl boyunca yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi akınına uğrayan köy Ihlara Vadisi’nin ortasında yer alır ve kenarındaki Melendiz Çayı ile güzelliği tamamlanır. Tabiat Ana’nın özenerek yarattığı Ihlara Vadisi’ndeki ziyarete açık 14 kilisenin 7 tanesi Belisırma köyünde yer alır. Selime’de öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Selime Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Otelimize dönmeden Onyx ve diğer değerli taşların işlendiği ve sergilendiği atölye ziyareti yapacağız. Dolu dolu geçen bir günün ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

18 MAYIS 2019, Cumartesi : AVANOS / ÇAVUŞİN KÖYÜ / GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ / UÇHİSAR /  KIZILÇUKUR  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Avanos’a hareket ve tanıtım turumuzu yapıyoruz. Çanak çömlek yapımını izleyeceğimiz bir atölyede bilgiler alıp, güzel dakikalar yaşayacak, çömlek yapımını deneyimleyeceksiniz. Alışveriş için serbest zaman. Geçmişte Rumlarla Müslümanların birlikte yaşadığı bir köyün hemen arkasında yer alan Çavuşin Köyü’nde kısa yürüyüş yapacağız.  Öğle yemeği molamızdan sonra Göreme Açık Hava Müzesi’ne gideceğiz. Göreme; Avanos yolu üzerinde küçük bir köy olan etkileyici bir coğrafyada, dev gibi bir oyma kaya kütlesinin altına kurulmuş küçük bir yerleşim yeridir. 1985 yılında Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’nde görülecek yerler arasında; Elmalı, Azize Barbara, Yılanlı, Tokalı kiliseleri ve manastırlar ile eski yemekhane ve mutfak kompleksi bulunmaktadır. Kapadokya’nın en güzel seyir noktası olan Uçhisar Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Kapadokya’nın en yüksek noktası Uçhisar Kalesi tüm görkemi ile Kapadokya’nın manzarasına hakim ve stratejik bir konumdadır. 1950’li yıllara kadar kale içine oyulmuş odalarda yaşam sürmüştür. Uçhisar gezisi sonrası tarihi ve doğası ile görenleri en çok etkileyen ve Nevşehir Kapadokya’sındaki en ilgi çeken yerlerinden Kızıl Vadi’ye hareket. Göreme – Uçhisar yolu üzerindeki Örencik’den başlayıp, Göreme – Avanos yolu üzerinde biten 4900m. uzunluğundaki vadi içerisindeki bitki örtüsü ve peri bacaları görülmeye değerdir. Vadide yapacağımız yürüyüşümüz yaklaşık yarım saat sürecek. Gün batımını izliyor, güzel fotoğraflarla günümüzü ölümsüzleştiriyoruz. Otelimize dönüş.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

19 MAYIS 2019, Pazar : AŞK VADİSİ / HACIBEKTAŞ VELİ TÜRBESİ / KAYSERİ / İZMİR   

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Aşk Vadisi'nde sabah yürüyüşü yapacağız. Diğer adı ile Bağlıdere Vadisi olarak da bilinen bu enfes görselliğe sahip yer, şehrin gri renklerinden kurtulmak ve kendinizi doğaya atmak için güzel bir fırsat. Programımıza Hacıbektaşı-Veli ile devam ediyoruz. İnsan-Tanrı-Doğa sevgisine dayanan hümanist yaşam felsefesi ve öğretisi içinde olan, ünlü düşünürün yaşadığı, onun adını taşıyan Hacı Bektaş-i Veli Türbesi Nevşehir’de en çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Hacı Bektaş Veli Külliyesi 1964 yılında açılmıştır. Üç avludan oluşan müze, Etnografya Müzesi olarak hizmete girmiştir. Birinci avluda; üçler çeşmesi, günümüze ulaşmayan, ekmek evi, at evi, tuvalet ve çamaşırhane vardır. İkinci avluda ise; aslanlı çeşme, baba köşkü, tekke, camii, havuz, mihman evi, meydan evi ve Dedebaba Köşkü bulunmaktadır. Üçüncü avluda ise Atatürk Köşesi, pir evi, Balım Sultan Türbesi ve hazinesi bulunmaktadır. Ayrıca İlhan Selçuk, Turan Selçuk, Mahsuni Şerif, Fikret Otyam gibi ünlü düşünür ve yazarlarımızın mezarlarının bulunduğu Aydınlar Mezarlığı Parkı’nı da ziyaret edeceğiz. Kayseri havalimanına hareket. Pegasus HY ile saat 17:05'de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 18:30'da İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

16-19 Mayıs 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri

 • 5* Dinler Hotel Ürgüp’te v.b. 3 gece konaklama

 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )

 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 3 )                                       

 • Tursab seyahat güvence paketi

 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Kayseri / İzmir arası Pegasus Havayolları uçak bileti bedeli 

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı

 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler                                                              

 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar

 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri

 • Balon turu

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus H.Y. dan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili
 • olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelere; 18 yaş ve altındaki gençler ve çocuklar ile
 • 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ücretsiz girebilirler.
YUKARI